Odpoved o zaposlitvi

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Konec koncev pa je lahko za deset dni v igri tudi dvojno delo, pač en šiht pri starem, pa drugi pri novem. Seveda se papirnato uredi zaposlitev le pri enem.

Za čas dvojnega dela lahko odpre tudi popoldanski s.p. in ima za 70 - 100€ načeloma tudi administrativno pokrita tista dva tedna prekrivanja.

Sicer pa @OP - si upošteval tudi to, da boš pri obstoječem delodajalcu porabil svoj obstoječi dopust? Tudi, če nimaš več 'lanskega', ti leto za vsak mesec sproti pripada 1/12 letne količine dopusta in že tukaj boš hitro pri 5 dneh, potem pa je stvar pogajanj recimo največ še 5 dni.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Dajte nehajte tople vode izmišljevati - odpovedni rok je delavcu in (sedanjemu) delodajalcu poznan. Namen odpovednega roka je, da zaščiti obe strani in se ne more enostransko spreminjati - ozr. se ve kaj (lahko) potegne za sabo.
Zdaj če nekdo ob razgovorih o morebitni novi zaposlitvi “laže” (sicer meni ni jasno zakaj bi, ker si odpovednega roka ne zmišljuje sam) in potem rešuje situacijo, je že v začetku zjahano zaupanje.
Če je bilo ob razgovoru jasno in glasno povedano kolikšen je odpovedni rok (ki se začne seveda šteti z dnem odpovedi in ne razgovora o novi zaposlitvi) je na strani novega, da se odloči ali bo čakal ali ne.
Če mi reče ne - se obrnem pa grem. Če reče ja, pa se še vedno lahko s sedanjim dogovoriš o krajšem - in boste vsi trije zadovoljni.

Mene so čakali 3 mesece - uradni odpovedni rok je bil mesec dni, a sem že na razgovoru povedal, da zaradi odnosov v prejšnji firmi ne bom mogel kar oditi, niti ne želim rušiti vse mostove. Smo se zmenili, da pač začnem s 1.4. - dejansko potem začel s 1.3., ker sem pri tedanjem “uspel” “zaključiti” prej.

Ampak kot sem že omenil - tole gre le, če vsi igrajo z odprtimi kartami, beri so pošteni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Ustno je dogovor dosežen z obema stranema: novi so mi dali še nekaj dodatnih dni, ker je še malenkost manjkalo pa so brez težav popustili tudi pri sedanjem.

Ok, torej se napiše sporazum o prenehanju delovnega razmerja na določen datum. Nova pogodba in zaključek stare morata biti na isti dan, da ni prekinitve delovne dobe vmes? Ter, glede na to da gre za sporazum obeh strani, kdo pripravi to pogodbo, podjetje ali delavec?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
da. ali pa v petek in nova služba začne v soboto, če le ta ni delovni dan, ti pa začneš v ponedeljek.

no viš, pa tok si se bal... meni so sestaviti sporazum v službi, jaz pa samo podpisala.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Nekateri pred mano niso toliko lepo zvozili, pa sem pričakoval svašta. Jaz sem, fer odnos se je očitno obrestoval :) . Tudi stroškov izobraževanja, ki niso bili tolk majhni, ne rabim povrniti.