Oddaljeno namizje

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Če imam več računalnikov v domači mreži, potem znam nastavit in uporabit. Kako bi pa dostopal do nekega drugega oddaljenega računalnika, ki je povezan na internet in poznam njegov IP ?
rolleyes-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
če je računalnik direktno priklopljen na internet, potem enostavno vneseš njegov IP.
če pa je za routerjem, moraš na routerju forwardirati port 3389 na lokalni IP od željenega računalnika.
v obeh primerih pa moraš ustrezno nastaviti še požarni zid
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Za routerjem sem jaz, računalnik, na katerega bi pa želel dostopati, je pa normalno priključen na internet - brez routerja.
A to se da kar s tem windows "remote desktop-om"?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Se da. Preverjeno. Sem poskušal z mašine ki je imela gor XP preko ISDN Dial-Up povezave se povezati s strežnikom, ki je imel gor Win SBS v drugem kraju. Zanimiv občutek, ko ti taka stvar prvič rata, pa prej ti ni noben povedal, da je to možno
smile-1.gif
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Ja saj putty je SSH klient ravno za Windows, SSH je pa omrežni protokol, varni telnet, ki ni odvisen od točno določenega OS.

Se pa strinjam, da je alcazar spraševal nekaj drugega in tudi dobil odgovor.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Edvard pravi:
Ja saj putty je SSH klient ravno za Windows, SSH je pa omrežni protokol, varni telnet, ki ni odvisen od točno določenega OS.
To torej meniš, da se naj popolni začetnik poveže na prijateljev Windows XP Home z SSH ???
Mislim eni pa se res ne znate postaviti v kožo človeka s problemom
wink-1.gif