od prehlada naprej zadelan nos

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
prehlad je ze davno mimo, imam pa ze od takrat naprej 5 tednov zadelan nos. Se je ze komu to zgodilo in kako to resit, ker samo se kot kaze ne bo
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
pomoje ne, ker so do pred kratkim bile polarne temp, moj nos pa je poln od konca januarja. normalen prehlad traja par dni
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
One word: Clarinase oz. po novem Claritin Combo. Dobiš v lekarni brez recepta.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
to zdravi ali blazi simptome? ker not spricam operil 2x na dan, drugace bi se mi ze zmesalo
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
to zdravi ali blazi simptome? ker not spricam operil 2x na dan, drugace bi se mi ze zmesalo

Zna biti, da je ravno Operil problem. Uporablja se ga lahko največ en teden neprekinjeno, kasneje pride do kontra učinka in neke vrste odvisnosti. Obvezno prekini z Operilom, namesto tega si samo spiraj nos s fiziološko razstopino. Prvih par dni bo tečnih, nato bi se moralo stanje počasi normalizirati.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
Točno tako kot pravi panoramic. Tudi meni se je to vedno dogajalo po več kot 5 dnevni uporabi operila in ostalih podobnih stvari.
Prekini s tem in trpi en ali dva dni pa bo bolje. Jaz zdaj v res krizi uporabljam operil. Pa še to za maksimalno en ali dva dni pa je z nosom dosti manj problemov.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Bi znal bit problem to kar sta že predhodnika napisala. Stanje se strokovno imenuje medikamentozni rinitis in se ponavadi pojavi po predolgi uporabi nosnih dekongestivov (priporoča se uporaba maksimalno teden dni). Terapija je, da opustiš uporabo.
Če te zanima še več:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rhinitis_medicamentosa