Očalarji,na pomoč

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Pri predpisu kontaktnih očal prihaja z ponedeljkom do nekaj sprememb: ne greš v optiko, opraviš meritev, izbereš okvir in plačaš, oni pa si sami uredijo napotnico. Zdaj bo spet po starem, naprej k osebnemu zdravniku po napotnico za merjenje dioptrije, po merjenju naročilnica za mesicinski pripomoček in z njo v optiki očala.

Imam pa problem, v optiki Julius sem našel en okvir, ki mi je res všeč, meritev dioptrije pri njih pa po novem ne bo več priznana, kao nimajo primerno opremljene oftalmološke ambulante, tako da meritev dioptrije pri njih ne šteje. Razen če prinesem naročilnico od katerega drugega oftalmologa. Kje bi v neke normalnem času lahko to naredil, v like 1 mesecu, na koncesijo? Rabim dokaj hitro ker očala imam počena in sedaj za silo skupaj sklamfana. Mb in morda 60km okrog.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Dobro mnenje o mojih lecah v Komendi tudi z moje strani.
Vsaj tak imam obcutek.
Na tele moje podatke o dioptriji so mi rekli da se bom po vsej verjetnosti tezko navadil nositi multifukolane lece. Dva optika prej bi mi prodala.ocala za okoli 700€, ti pa mi jih niti za med 200 in 300 niso hoteli prodati.
 

Priponke

  • IMG_20240414_054812.jpg
    IMG_20240414_054812.jpg
    885,6 KB · Ogledi: 31

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.158
293
83
Multifocal ( 3in 1) so cisti nateg tistega ki jih reklamira in prodaja. Ne mores jih uporabljat v voznji kot za delo z digit plarformo. Preozko vidno polje brusenja stekel. Obenem nobeden ne pove da so razlike v brusenju ce je okrogel okvir ali oglat. Da ne bo pomote, pravim za stekla brusena na 3 fokuse.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
no, da malo porocam...

sem uposteval nasvet altersev in sel na pregled. kot sem pricakoval, vecjih sprememb ni.

z novimi lecami ne opazim razlike od prej. jasno, je pa slika cista, ker so le nove.

pri optiku oblak je bilo na nivoju. 50e je pregled. nic vsiljevanja njihovih okvirjev in stekel.

na moje lece tudi vse tekoce, cez 1 teden zrihtano. max tanjsane in se neki filtri...

torej, sipce 120 + 50 pregled, pri prejsnjem optiku samo sipce cca 150, ce se prav spomnim ponudbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Multifocal ( 3in 1) so cisti nateg tistega ki jih reklamira in prodaja. Ne mores jih uporabljat v voznji kot za delo z digit plarformo. Preozko vidno polje brusenja stekel. Obenem nobeden ne pove da so razlike v brusenju ce je okrogel okvir ali oglat. Da ne bo pomote, pravim za stekla brusena na 3 fokuse.
Progresiva je za živet. To pomen da vidis na uro, telefon te stvari. Za računalnik rabiš druga očala, za branje tudi.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.158
293
83
...ce ni drugih so dobre.. ze hoja po daljsih stopnicah zna bit za oci mantra. Npr tudi varna voznja z avtom je tudi ups.
Pri multifocal imas pik point in dejansko bi ti morale oci mirovat za oster pogled. Steklo je bruseno po sredini na sirino 1cm, ce sploh,ne kaj dosti vec...,Vse ostalo je blur pogled. To da ti oci mirujejo pa no go.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Ja, to bo sigurno držalo. Jest živim s progresivnimi očali brez vseh težav od vožnje dalje. Je pa res, da so z vidnim poljem ravno na srednje razdalje najožje, tko da za računalnik pa niso in tega ti v večini optik ne povejo. Tko da snamem jih samo ko delam in ko berem knjigo. Za vse ostalo so na nosu in nimam po kakem dnevu privajanja nobenih težav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Mene dejansko zaenkrat moti samo drobni tisk na blizini, kak droben tekst na gsm tudi,
Na tv ne vidim vec razlocno recimo sportnih rezultatov na levem delu ekrana 50" ekrana s kaksnih 5m (oziroma moram mal "pomezikat" in fokusirat), ostalo nekako nimam obcutka da bi imel tezave.
Vzel sem sicer lece za na blizu pri nekem lokalnem optiku (v "nerabljen" očetov okvir).
Vidim.na blizu ok z njim, vse kar je dlje od "metra" je pa megla.
Sem pa ugotovil da se mi oci solzijo ce ponoci v temi buljim v telefon.
Tako da zenkrat jih uporabljam zelo malo. Imam jih doma, s seboj ne nosim.
Glede.progresive sem bil opozorjen pri vseh treh optikih da rabiš široke (visoko) leče da lazje razporedijo vidna polja.