Očalarji,na pomoč

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
zdi se mi bz, ker ne bojo nic novega ugotovil. valda vem, a vidim ok al ne. ocala imam ze nebroj let. vem, kdaj so spremembe.

no, kakorkoli, sipce morem pa vseeno zamenjat. s tastaro dioptrijo ali novo. pa ce je kje online cenejse, bi mogoce se okvir zamenjal, ce bi dobil istega kot ga imam sedaj.



sem videl ja, moje-lece so precej cenejsi kot optik...
Na to se ne zanašaj. Očala s cilindri, ki so z leti ratal kar visoki, nosim že od mladosti, tako da je tu nebroj izkušenj. Porajtaš da slabo vidiš šele ko res slabše vidiš. Sploh če si čez 40 se ti zna + pojavit. Po pravici povedan šele od Oblaka vidim v nulo, ker je on prvi ki mi je cilindre naštelal res v piko. Za to je res stručko. Tistih 40 EUR se ti pa pri cenah očal na mojeleče niti ne bo poznalo. Ko se ti priplazi starostna daljnovidnost sploh ne veš. Sej za na telefon, za cajteng še funkcioniraš, sam od računalnika pa hodiš zmatran.

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Lahko poveš kaj več?
Kaj to, npr. kakšen izbran dan v letu, oftalmologi opravljajo preglede brezplačno?
Madona no, a je treba povsod srat. Na dve leti ti pregled pripada iz naslova zdravstvenega zavarovanja. Big delal če en reče zastonj.
Sicer je pa tud to narobe da ti oftalmolog meri dioptrijo, ker oftalmolog ni strokovnjak za optometrijo in obratno optometrist ni oftalmolog. To je pri nas mal zmešan. Sej pri enostavnih stvareh gre, če imaš pa cilinder pa ni tok ajnfoh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
zdi se mi bz, ker ne bojo nic novega ugotovil. valda vem, a vidim ok al ne. ocala imam ze nebroj let. vem, kdaj so spremembe.

no, kakorkoli, sipce morem pa vseeno zamenjat. s tastaro dioptrijo ali novo. pa ce je kje online cenejse, bi mogoce se okvir zamenjal, ce bi dobil istega kot ga imam sedaj.



sem videl ja, moje-lece so precej cenejsi kot optik...
Bil vceraj tam
Bil pri dveh optikih pa so bili okvirji z multifukalno lečo nekje od 600+. Ce bi se kaj zmisilkjeval tudi jurja plus.
Hiter pregled ponudbe pri moje leče bi bila cena lahko konkretno nizja.
Tako da bom najbrz pocasi sel po očala.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Bil vceraj tam
Bil pri dveh optikih pa so bili okvirji z multifukalno lečo nekje od 600+. Ce bi se kaj zmisilkjeval tudi jurja plus.
Hiter pregled ponudbe pri moje leče bi bila cena lahko konkretno nizja.
Tako da bom najbrz pocasi sel po očala.
Zdajle mam na nosu vstopni model Hoye za 400 EUR, pa je konkretno več popačenja od deluxe šip od mojeleče, ki sem jih mel na nosu zadnji dve leti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Cena pa najbrz podobna ali celo nizja? Almse motim? Pri okvirjih socer ni velike razlike, ampak lece so pa "osnovne" multifokalne 500+ pri optikih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Cena komplet očal progresivnih in fotokromatskih z 1,6 tanjšavo je bla tok k tam sam ena leča (vstopni model hoye brez tanjšave). Nihovi hišni okvirji Crulle so pa tud po 30 EUR in niso slabi. Priznane znamke pa tud bistveno cenejše. Tko da se splača v Komendo kjer zdej lohk tud probaš.
Sej filozofija je jasna. Če imaš na lečah in očalih normalno maržo, bodo imel ljudje po več očal. Očalarji bomo tipu spomenik postavli.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Očalarji bomo tipu spomenik postavli.
Mlad podjetnik z zavidanja vrednim uspehom. Tudi ko ne dela Miha dan in noč razmišlja o svojem poslu.

 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
ne, dioptrija je ok. ce dam lece not je vse ok.

se vidi na sipcah, da so zmahane. pa tud drugac, sej se ok vidi, sam ni cista slika, pa ne zaradi slabe dioptrije.
:bonk:Ti si ziher oftalmolog strokovnjak za optometrijo in optometrist strokovnjak za oftalmolog :valjamse:
zdi se mi bz, ker ne bojo nic novega ugotovil. valda vem, a vidim ok al ne. ocala imam ze nebroj let. vem, kdaj so spremembe.

no, kakorkoli, sipce morem pa vseeno zamenjat. s tastaro dioptrijo ali novo. pa ce je kje online cenejse, bi mogoce se okvir zamenjal, ce bi dobil istega kot ga imam sedaj.
:bonk:Jao jao kaj vse se naserje tu gor. Kaj ti ni jasno mudel!
Ja, ziher ti bodo kar po pošti poslali samo stekla-leče za tvoj 7 let star okvir, ki ga ziher ni več nikjer za dobit. :bonk:
Itak pa kamorkoli boš šel ti ne bodo kar na lepše oči dal nove leče v tvoj star okvir, prav tako ne v novega, ampak te najprej posadi pred "računalnik" kjer ti izmerijo dioptrijo, razen če boš prinesel ali priložil izvide že sabo. A ti misliš, da ti bodo "naredili" nove leče potem boš pa prišel nazaj jokat, da ne vidiš dobro. OK preko spleta se da vse naročit samo brez garancije, če ne vidiš dobro na priložen izvid.
Najprej na pregled, potem pa naprej, pa še to je potem lahko problem, če ne vzameš potem pri njih, ker malo kje dajo garancijo na nek drug izvid. Ja ok pri mojeleče.si dajo vse samo da prodajo :bonk:
Tako da najbolj ziher je vse opravit pri enem in istem. Ja je malo več denarja samo saj vas bo izučilo, če ne prej pa na stara leta ko boste slepi.
Zdajle mam na nosu vstopni model Hoye za 400 EUR, pa je konkretno več popačenja od deluxe šip od mojeleče, ki sem jih mel na nosu zadnji dve leti.
Ni rečeno da je povsod isto. Cena komplet očal progresivnih z 1,67 tanjšavo srednji model HOYE 760€, v ceno vštet okvir, ki je bil 100€.
Optika Mesec. Posebej optometristični pregled 35€, kar kot smo rekli na 2 leti je zastonj s tem, da ti nekaj odvisno od dioptrije pripada tudi na leče. Tudi optometrist oziroma karkoli že je, je stručko.
Tudi sam imel ni da ni, različne firme teh progresivnih leč pa mi jih je ta "naštelal" v nulo. Seveda pa je veliko odvisno kako "sodeluješ" z njim in kakšne podatke mu podaš. Če mu rečeš, da dobro vidiš že v štartu kot msenjur :bonk: itak da ti ne more naredit čudežev.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.015
5.722
113
blizu močvirne prestolnice
:bonk:Ti si ziher oftalmolog strokovnjak za optometrijo in optometrist strokovnjak za oftalmolog :valjamse:

:bonk:Jao jao kaj vse se naserje tu gor. Kaj ti ni jasno mudel!
Ja, ziher ti bodo kar po pošti poslali samo stekla-leče za tvoj 7 let star okvir, ki ga ziher ni več nikjer za dobit. :bonk:
Itak pa kamorkoli boš šel ti ne bodo kar na lepše oči dal nove leče v tvoj star okvir, prav tako ne v novega, ampak te najprej posadi pred "računalnik" kjer ti izmerijo dioptrijo, razen če boš prinesel ali priložil izvide že sabo. A ti misliš, da ti bodo "naredili" nove leče potem boš pa prišel nazaj jokat, da ne vidiš dobro. OK preko spleta se da vse naročit samo brez garancije, če ne vidiš dobro na priložen izvid.
Najprej na pregled, potem pa naprej, pa še to je potem lahko problem, če ne vzameš potem pri njih, ker malo kje dajo garancijo na nek drug izvid. Ja ok pri mojeleče.si dajo vse samo da prodajo :bonk:
Tako da najbolj ziher je vse opravit pri enem in istem. Ja je malo več denarja samo saj vas bo izučilo, če ne prej pa na stara leta ko boste slepi.

Ni rečeno da je povsod isto. Cena komplet očal progresivnih z 1,67 tanjšavo srednji model HOYE 760€, v ceno vštet okvir, ki je bil 100€.
Optika Mesec. Posebej optometristični pregled 35€, kar kot smo rekli na 2 leti je zastonj s tem, da ti nekaj odvisno od dioptrije pripada tudi na leče. Tudi optometrist oziroma karkoli že je, je stručko.
Tudi sam imel ni da ni, različne firme teh progresivnih leč pa mi jih je ta "naštelal" v nulo. Seveda pa je veliko odvisno kako "sodeluješ" z njim in kakšne podatke mu podaš. Če mu rečeš, da dobro vidiš že v štartu kot msenjur :bonk: itak da ti ne more naredit čudežev.
Ne nakladaj. Je Kalbo lepo napisal, greš brezplačno k stručkotu, potem pa kupiš na moje leče. Je pa zanimivo, da mi je na moje leče izmerila enako kot moja zdravnica, pa moja zdravnica velja za eno najboljših v Sloveniji. Je pa res, da je odvisno od dneva, če imaš spočite oči itd. Aja na moje leče sem dal za polovico ceneje pa nisem nič šparal ne pri okvirjih ne pri ostalem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
:bonk:Ti si ziher oftalmolog strokovnjak za optometrijo in optometrist strokovnjak za oftalmolog :valjamse:

:bonk:Jao jao kaj vse se naserje tu gor. Kaj ti ni jasno mudel!
Ja, ziher ti bodo kar po pošti poslali samo stekla-leče za tvoj 7 let star okvir, ki ga ziher ni več nikjer za dobit. :bonk:
Itak pa kamorkoli boš šel ti ne bodo kar na lepše oči dal nove leče v tvoj star okvir, prav tako ne v novega, ampak te najprej posadi pred "računalnik" kjer ti izmerijo dioptrijo, razen če boš prinesel ali priložil izvide že sabo. A ti misliš, da ti bodo "naredili" nove leče potem boš pa prišel nazaj jokat, da ne vidiš dobro. OK preko spleta se da vse naročit samo brez garancije, če ne vidiš dobro na priložen izvid.
Najprej na pregled, potem pa naprej, pa še to je potem lahko problem, če ne vzameš potem pri njih, ker malo kje dajo garancijo na nek drug izvid. Ja ok pri mojeleče.si dajo vse samo da prodajo :bonk:
Tako da najbolj ziher je vse opravit pri enem in istem. Ja je malo več denarja samo saj vas bo izučilo, če ne prej pa na stara leta ko boste slepi.

Ni rečeno da je povsod isto. Cena komplet očal progresivnih z 1,67 tanjšavo srednji model HOYE 760€, v ceno vštet okvir, ki je bil 100€.
Optika Mesec. Posebej optometristični pregled 35€, kar kot smo rekli na 2 leti je zastonj s tem, da ti nekaj odvisno od dioptrije pripada tudi na leče. Tudi optometrist oziroma karkoli že je, je stručko.
Tudi sam imel ni da ni, različne firme teh progresivnih leč pa mi jih je ta "naštelal" v nulo. Seveda pa je veliko odvisno kako "sodeluješ" z njim in kakšne podatke mu podaš. Če mu rečeš, da dobro vidiš že v štartu kot msenjur :bonk: itak da ti ne more naredit čudežev.

ja res neverjetno, kako znate vse zakomplicirat s tem pregledom. men se zdi, da vidim ok. ko nisem videl ok, sem sel na pregled. pa valda vem al vidim ok ali ne. zelo dvomim, da bojo izmerili kaksne konkretne razlike.

clovek vprasa za ugodne sipce, ker so trenutne ze zdelane in sicer sluzijo cisto ok, dobi pa nabijanje o pregledih in vse ostalo. ma feck off!

a po tvoje bi moral kar vsak na pregled? tud ce clovek misli, da dobro vidi, temu sigurno ni tako, al kako si svoj zadnji stavek mislil?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Dec, dobronamerno je bilo iz lastnih izkušenj. Sicer pa pozab bedaka zgoraj, ker se ne zna obnašat. Če imaš recept, je odogovor mojelece.si, greš v Komendo, izbereš med res ugodnimi okvirji, plačaš neverjetno nizko ceno (manj kot si navajen dat samo za šipe) in to je to. Če se ti ne da, kle nehaj brat.

Je pa blo men vedno škoda dat nove šipe not brez pregleda in vedno sm mislu, da vidim OK, pa zdaj vem, da lahko vidim še bolje, ker mi je moj dolgoletni oftalmolog trajbal previsoko dioptrijo in premajhen cilinder, dokler ni enkrat konkretno zahebal. Pol sem mel pa take težave, da nisem mogu delat in sem jih pol še povsod poslušal, da sem sam kriv, ker sem na netu kupil očala (za progresivo mi nekak ni blo dat jurja). Oblak je bil edini, ki je rekel, da nima veze kje sem kupil očala, ker se da v 30 sekundah preverit ali so očala v skladu z receptom in da naj se kar oglasim. Pol mi je pa nameril dioptrijo, mi napisal komplet podatke v izvid in se mi zahvalil za sodelovanje. Takrat sem potem iz hvaležnosti/obupa tam kupil šipe, ki jih trenutno nosim in vidim bolje in dlje kot še nikol. Ko sem kupoval očala za blizu in računalniška očala in sončna in kolesarski klip na mojeleče, me je pa zamikala še fotokromatika in sem pol naročil tam še ena očala s progresivo. Na konc sem imel tista dve leti na nosu, dokler mi ni padel okvir po tleh in je počil, dražja so bla pa v rezervi do zdaj.
Na mojeleče sem do sedaj kupil še sončna in progresivna očala za ženo, očala in sončna očala za mulca, očala za smrkljo (ona si je potem zarad ugodne cene in res lepih Crulle okvirjev kupila še ena sama), vse BP in ugodno. Prišparal smo pa denarja za en konkreten dopust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Dec, dobronamerno je bilo iz lastnih izkušenj. Sicer pa pozab bedaka zgoraj, ker se ne zna obnašat. Če imaš recept, je odogovor mojelece.si, greš v Komendo, izbereš med res ugodnimi okvirji, plačaš neverjetno nizko ceno (manj kot si navajen dat samo za šipe) in to je to. Če se ti ne da, kle nehaj brat.

Je pa blo men vedno škoda dat nove šipe not brez pregleda in vedno sm mislu, da vidim OK, pa zdaj vem, da lahko vidim še bolje, ker mi je moj dolgoletni oftalmolog trajbal previsoko dioptrijo in premajhen cilinder, dokler ni enkrat konkretno zahebal. Pol sem mel pa take težave, da nisem mogu delat in sem jih pol še povsod poslušal, da sem sam kriv, ker sem na netu kupil očala (za progresivo mi nekak ni blo dat jurja). Oblak je bil edini, ki je rekel, da nima veze kje sem kupil očala, ker se da v 30 sekundah preverit ali so očala v skladu z receptom in da naj se kar oglasim. Pol mi je pa nameril dioptrijo, mi napisal komplet podatke v izvid in se mi zahvalil za sodelovanje. Takrat sem potem iz hvaležnosti/obupa tam kupil šipe, ki jih trenutno nosim in vidim bolje in dlje kot še nikol. Ko sem kupoval očala za blizu in računalniška očala in sončna in kolesarski klip na mojeleče, me je pa zamikala še fotokromatika in sem pol naročil tam še ena očala s progresivo. Na konc sem imel tista dve leti na nosu, dokler mi ni padel okvir po tleh in je počil, dražja so bla pa v rezervi do zdaj.
Na mojeleče sem do sedaj kupil še sončna in progresivna očala za ženo, očala in sončna očala za mulca, očala za smrkljo (ona si je potem zarad ugodne cene in res lepih Crulle okvirjev kupila še ena sama), vse BP in ugodno. Prišparal smo pa denarja za en konkreten dopust.

hvala se enkrat za info.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Ne nakladaj. Je Kalbo lepo napisal, greš brezplačno k stručkotu, potem pa kupiš na moje leče. Je pa zanimivo, da mi je na moje leče izmerila enako kot moja zdravnica, pa moja zdravnica velja za eno najboljših v Sloveniji. Je pa res, da je odvisno od dneva, če imaš spočite oči itd. Aja na moje leče sem dal za polovico ceneje pa nisem nič šparal ne pri okvirjih ne pri ostalem.
Daj ne seri še ti. Če bi dobro prebral sem se strinjal, kar je napisal Kalbo. Toda ne, ker je bedak, ki še svojega sranja ne more pojest, naserje še večjo bedarijo kot prej. Če bi znali brat bi lahko dojeli, da sem vse to, kar je sedaj spet nasral Kalbo napisal v prejšnem komentarju.
Vi to resno še vedno nasedate enim in istim alter trolom, ki vas nategujejo že leta in leta. Eni in isti v vseh temah specialci na vseh področjih. LOL.
Kaj msenjur ti misliš, da bomo vsi kar tiho ti pa lahko naserješ vse bedarije kar ti padejo na pamet. Kakršne bedarije mečeš ven tak odgovore dobivaš.
Nč bat ti kar pametuj saj so tvoje oči samo ne potem jokat čez par let, ko ne boš več videl.
Če si tako neumen, da nočeš it na pregled pa če tudi bi dal 30€ zanj in že to da si upaš povedat kakšne stekla oziroma očala imaš potem to dovolj pove o tebi, da nimaš vse pošlihtano v zgornjem nadstropju.
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: jest5 in kalbo