Obvezna NOVA prva pomoč od 1.1.2008

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Ne me držat za besedo, ampak pomojem je v Sparu 12€, v Mercatorju pa ob nakupu s Piko 10,5€.
(pred parimi dnevi sem imel čistilno akcijo reklam in podobne navlake, pa mi je nekaj ostalo v spominu)

B.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Defibrilator ti samo nalimas gor, vse ostalo naredi on sam, mogoce je edino treba kaksen gumb pritisniti, pa se to ti "pove".
KAr se sterilnosti povojev tice, niso povoji sploh sterilni pa povoja tudi ne povijas na rano, ampak das sterilno GAZO spodaj
wink-1.gif
pa povoj cez.
Kar se pa poskodb hrbtenice tice, je res bolje da cloveka pustis v avtu, pac povijes mu kaksne utrgane ali strgane ude, da nebi izkrvavel, ni treba znanosti igrati. Pa se glede napihovanja poskodovanih z hrbtenico poskodovano - pri reanimaciji ni nic vazno. PA itak se ne napihuje vec, dosti je samo masaza do prihoda resevalcev. Hocem povedat da pri takem se ne gleda na hrbtenico al je ali ni, ker se gre za zivljenje.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

... Hocem povedat da pri takem se ne gleda na hrbtenico al je ali ni, ker se gre za zivljenje.

...




Teoretično ja, praktično pa obstajajo primeri, ko je folk izvlekel človeka iz gorečega avtomobila, tip je imel poškodovano hrbtenico, seveda je to vlečenje poškodbo pomembno poslabšalo (tetraplegik), je prišla njegova žena, pobrala podatke folka, ki je reševal, in jih mastno tožila za odškodnino.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
... Hocem povedat da pri takem se ne gleda na hrbtenico al je ali ni, ker se gre za zivljenje.
...

Teoretično ja, praktično pa obstajajo primeri, ko je folk izvlekel človeka iz gorečega avtomobila, tip je imel poškodovano hrbtenico, seveda je to vlečenje poškodbo pomembno poslabšalo (tetraplegik), je prišla njegova žena, pobrala podatke folka, ki je reševal, in jih mastno tožila za odškodnino.

Mislim da tak primer nebi nikoli pristal na sodiscu, ce pa ze bi, nebi nihce dobil odskodnine. Vsaj po zdravi logiki gledano.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Na sodišču pristane vse kar leze in gre.



14 dni nazaj je tam "pričala" celo jasnovidka.
hysterical-1.gif


(novinarko enega izmed časopisov je med poslušanjem obravnave postalo resno strah, da bo ženska rekla, da je v "svojih videnjih" na kraju zločina "videla" prav njo
hysterical-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Na sodišču pristane vse kar leze in gre.

14 dni nazaj je tam "pričala" celo jasnovidka.
hysterical-1.gif

(novinarko enega izmed časopisov je med poslušanjem obravnave postalo resno strah, da bo ženska rekla, da je v "svojih videnjih" na kraju zločina "videla" prav njo
hysterical-1.gif
)

Ja kaj pa mislis da naredijo resevalci? Da ga z nosili ven vlecejo ali kaj? Ce je nevarnost da zgori se ga zvlece ven pa ni vazno ce mu pri tem glava stran pade. Tako je.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dobro veš, da lahko zdravnik tudi zaštiha pacienta, pa bo to še vedno v skladu z doktrino.
(govorim za slovenijo).

Jaz pač nisem zdravnica in temu primerno se lahko vedno presoja, ali je bilo res nujno, da rešujem, ali sem se pri tem držala kupa napotil, ki so v tisti bebavi PP knjižici (ki predvideva, da vizionarsko vem, kdaj ima kdo poškodovano hrbtenico)...

Stvar je taka, da se meni ne da je.bati s sodišči.
Preveč dobro vem, kakšen je intelektualni potencial folka, ki tam sodi.

Mi pa drugače ni panike pomagat komur koli. Samo ko ta oseba dvigne roke name, je s tem nepreklicno konec. Se je že zgodilo (sicer ne v tako drastičnih razmerah) in vem, kako to izgleda.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Moje mnenje je, da so zopet z zakonom enemu podjetju naredili kšeft, kot je bilo že kar velikokrat.

- Če je bil namen, da se stari paketi obnovijo, bi lahko zadevo drugače terminirali.
- Če pa želijo doseči večjo učinkovitost pri dajanju prve pomoči, pa naj raje predpišejo obdobne dodatne tečaje iz prve pomoči !

Osebno sem za to drugo. Na splošno pride večkrat v življenju prav, vendar tako poredko, da ko si pred dejstvom, pač reagiraš napol panično in s strahom in neznanjem ... vsekakor neprimerno. Posledic se pa itak vsi bojimo, sam najbolje vem, kaj NE obvladam! Imam prav ?

Naša Ablast bi vendarle že enkrat lahko pogruntala (
write.gif
) , da je treba ljudi vzgojiti, ne pa nekaj pod prisilo, če hočeš imeti učinek. ( Kaj mi nuca, če mi dajo v roke (kakršen koli že aeroplan!), če ga pa še vžgat ne znam ! )
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ja danes ni treba vec napihovat, samo masaza srca, ker se itak prsni kos dviga in spusca in z tem malo diha
wink-1.gif


LP

kako? od kdaj? ja ne me J****. naredila sm prvo pomoč cca. 1 mesec nazaj, o tem ni blo omenjene niti besedice.
glede defebrilatorja pa ja: itk ga nikol ne bo tm k ga bo človk rabu. pa pač to nalimaš na človeka n potem se strojček pogovarja s tabo v smislu: počakaj analiza poteka. pritisni kpavemker gumb in se odmakni. itd....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Sandrca pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ja danes ni treba vec napihovat, samo masaza srca, ker se itak prsni kos dviga in spusca in z tem malo diha
wink-1.gif


LP

kako? od kdaj? ja ne me J****. naredila sm prvo pomoč cca. 1 mesec nazaj, o tem ni blo omenjene niti besedice.
glede defebrilatorja pa ja: itk ga nikol ne bo tm k ga bo človk rabu. pa pač to nalimaš na človeka n potem se strojček pogovarja s tabo v smislu: počakaj analiza poteka. pritisni kpavemker gumb in se odmakni. itd....

Ja danes ce se nekdo zgrudi pred teboj ga je TREBA MASIRAt, ce hoces lahko tudi napihujes 30:2, ni pa treba. Ker itak nebos enemu dajal usta na usta ki ga nepoznas. Mogoce kaksnim svojcem ali kaj. KEr ko ti masiras srce, se krcijo tudi pljuca in z tem clovek plitvo diha pa tudi kri krozi po telesu (srce) tako da mozgani in organi dobivajo kisik. Sicer malo manj kot sicer, ampak vseeno.

LP
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Kaj pa utopljenci?
d055.gif


Btw., ker se dela tak halo s temi usta na usta scenami, a je kje na svetu predpisana uporaba dihalnega balona za PP za laike?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
So mogoče dimenzije škatle za prvo pomoč standardizirane na nivoju EU,
ali so mere posebej določene, da ustrezajo samo enemu proizvajalcu
confused-1.gif

Jaz imam škatlo z zaobljenimi robovi po DIN standardu (napisan je gor) iz leta 2001.
Za dva centimetra je nižja od predpisane.
13.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Torej ker je moja prva pomoč stara 3 leta in original pakirana še, pomeni da mi nebo treba kupiti nove, ampak samo pogledat roke trajanja?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Tako si jst razlagam vse skupaj...

Vse po "starem" seznamu in da so roki OK..



 
Nazadnje urejeno: