Nuvi 760 - zamrzne (ni možno upravljanje)

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
Pozdravljeni!
Imam novi problem
frown-1.gif

Do pred nekaj dnevi mi je Nuvi delal brez napak. Dva dni nazaj sem ga po uporabi odklopil za 5-6 ur od napajanja v avtu. Ko sem ga ponovno postavil na njegovo mesto, se je normalno aktiviral, naložil zemljevide in prišel do "OPOZORILA" da ne smem med vožnjo unašati informacij ... in tam nato zamrzne in tako ostane ves čas, dokler ga ne izključim. Nato ga lahko samo izključim in se to ponavlja v nedogled. Od tam ne gre več naprej.
Če Nuvi Ni priključen na napajanje se zgodi isto, s to razliko, da se po "OPOZORILU" sam isključi. Baterija je polna!
 

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
heh,
Sicer priznam, da razumem samo zadnji del tvojega stavka, ampak problem je v tem, da ne morem NIČ delati na napravi, ker se mi po "opozorilu" sam isključi.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj v pre boot greš čisto na začetku,tam kjer je Garmin logo tam greš v pre boot in se nuvi sploh ne rabi vklopit do konca.

Tukaj si prenesi datoteko za svojega nuvija in ne pozabi naložit usb gonilnikov.

Glede na to,da moraš v preboot po težji poti so navodila zate tale:

Razpakiraj datoteko iz zgornjega linka

Odpri updater.exe in daj pikico pred USB in nastavi miško na gumb OK vendar še ne klikni

Nuvija priklopi na pc,če se ti vklopi ga izklopi

Prst daj v levi zgornji kot ekrana in ga tam ves čas drži

z drugo roko vklopi nuvija in takoj ko si ga vklopil zakleni zaslon.

sedaj ti mora v oknu od updater.exe napisat model tvojega nuvija in sedaj klikneš OK (prst še vedno drži na zaslonu)

Ko boš zagledal na zaslonu loader loading lahko prst spustiš iz ekrana in počakaš,da naredi do konca

ko konča se ti bo vklopil tako,da vidiš mape na njem.

sedaj ga varno odklopiš iz pc in če imaš srečo se ti bo sedaj normalno vklopil.

p.s.
Kaj računalnik ti prepozna nuvija,vidiš njegovo vsebino čeorav se ti ob zagonu izklopi?
 

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
Da ti najprej odgovorim na zadnje vprašanje: ja, PC mi prepozna Nuvija in vidim njegovo vsebino
 

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
Popotnik !
Med trem časom, ko sva se midva dopisovala, sem imel Nuvija priklopljenega na PC-ju in sem si ogledoval mape v njem. Sedaj, ko sem ga odklopil, sem za hec probal in mi je začel delati normalno ( se mi ni izklopil) in sem probal simulirati eno vožnjo in je šlo po načrtovani poti !!! Prej tudi nisem imel povezave s telefonom preko bluetootha, sedaj pa ga imam !!!!
Jutri bom sprobal še v avtu da vidim kako in kaj.
Če ne bo, bom poskusil po tvojih navodilih.
Zaenkrat hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če tisti dolg postopek ne bo šel skoz,ker ti ne bo uspelo priti v pre boot lahko probava malo lažji način.

Naredi kompletni backup tvojega nuvija (vse kar je na njem)

Preko windows-ev formatiraj nuvija (naredi hitri format)

Nazaj na nuvija naloži vse kar si prej dal v backup (ne smeš pa dat gor kart in gmapbmap.img)

ponovno zaženi nuvija

če se ti bo normalno vklopil lahko daš nazaj še karte in gmapbmap.img
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Super,da ti je začel delovat in upajmo,da tako tudi ostane.
Upam,da nimaš naloženega FW 5.30,ker ta povzroča težave z omenjenim nuvijem kot tudi z kartami.
Če ga imaš in bi rad šel na FW,ki je delal brez težav mi javi in ti naredim gupdate.gcd za nižjo verzijo,da ne boš imel problemov z pre boot.
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
V soboto sem imel identicen primer, naredi samo factory nastavitve, se pravi pri ugasnjenem drzi v spodnjem desnem kotu in istocasno potem tipko za prizgati..... potem te vprasa za pobrisati in potrdis. Je pa res da v mojem primeru sem rabil cca 5xponoviti , da mi je to ponudil.
Najbolj pa zalostn da so lastniku te naprave , predlagal naj novo kupi?? nategu.ni ....
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj to najraje rečejo na servisu ali pa v trgovini.
Uporabnica Rosvita je imela isti problem in so ji rekli,da se to ne da popravit ampak na srečo ga je še imela v garanciji in se sedaj dogovarja za novega.
Veliko je pa takih,ki slepo verjamejo servisu in nimajo časa pobrskat malo po internetu,če slučajno kje obstaja kakšna rešitev.
Imel primer,ko so znancu na servisu rekli,da je z njegovim nuvijem konec in naj kupi novega.
Sem ga dobil v roke,odstranil SD kartico in nuvi je začel normalno delat in dela še sedaj.
Kriva je bila defekna karta CN na SD,ki ni pustila nuviju,da bi se vklopil.
 

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
@popotnik !

Ja,sem šel pogledat in imam Software Version 5.30
Bom preveril jutri še v avtu in če bo delovalo, bom pustil vse lepo pri miru :) če pa nebo, bom čaral ( z vašo pomočjo :) )

LP
 

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
Citat:
Uporabnik lenovo pravi:
V soboto sem imel identicen primer, naredi samo factory nastavitve, se pravi pri ugasnjenem drzi v spodnjem desnem kotu in istocasno potem tipko za prizgati..... potem te vprasa za pobrisati in potrdis. Je pa res da v mojem primeru sem rabil cca 5xponoviti , da mi je to ponudil.

Zdravo !
meni je ponudil takoj, tako,da bom tudi to sporobal, če ne bo delovalo
frown-1.gif
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Meni je delovalo cca 500km, potem pa je spet zamrznil. Po nekaj poskusih prišel do zgodovine poti in ko sem jo pobrisal
ali pa factory reset in je spet deloval. Sedaj sem vrnila nazaj na 4.90 in zadeva je zadovoljiva ne pa OK. Tudi tukaj zamrzne, ampak po
ponovnem zagonu deluje brez da kaj brišem.
 
Nazadnje urejeno:

Rosvita

Zelenc'
17. maj 2012
22
0
1
Zdravo!

Kot je rekel popotnik... Jaz sem imela isto težavo po nadgradnji. Nesla sem ga na Garmin (Geoset ali nekaj takega) in so rekli, da se zadeve ne da popravit. Potem sem v tem času, ko sem šla nazaj po Garmina (ker se še nisem odločila za katerega bi menjala) našla račun in garancijo Se Zgodi v BB. Iz Garmina sem ga nesla direktno v BB na "servis", kamor sem priložila zapisnik iz Garmina in so mi odobrili novega brez lastnega deleža (katerega je potrebno plačat, če ti pade recimo na tla in se razbije zaslon). Odobrili so mi model 2595LT, vendar sem ga zavrnila, ker izdele ni enak modelu 760 - nima mp3-ja (mp3 mi ni pomemben, vendar v garanciji piše, da morajo menjat za enak ali boljši izdelek). Potem so mi napisali zapisnik na zavarovalnico in predlagali model 3590LMT. Danes dobim klic in so ga odobrili, tako da grem jutri po njega, brez doplačila. Po moje kar dobra menjava
wink-1.gif


Če jaz ne bi imela garancije bi 100% raziskovala na internetu, kaj se da storiti. Tako pa sem rekla, da se naj drugi "hecajo" s tem, saj bi naj bili usposobljeni za to. Če pa se jim ne da, pa naj dajo novega!
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Saj v pre boot greš čisto na začetku,tam kjer je Garmin logo tam greš v pre boot in se nuvi sploh ne rabi vklopit do konca.

Tukaj si prenesi datoteko za svojega nuvija in ne pozabi naložit usb gonilnikov.

Glede na to,da moraš v preboot po težji poti so navodila zate tale:

Razpakiraj datoteko iz zgornjega linka

Odpri updater.exe in daj pikico pred USB in nastavi miško na gumb OK vendar še ne klikni

Nuvija priklopi na pc,če se ti vklopi ga izklopi

Prst daj v levi zgornji kot ekrana in ga tam ves čas drži

z drugo roko vklopi nuvija in takoj ko si ga vklopil zakleni zaslon.

sedaj ti mora v oknu od updater.exe napisat model tvojega nuvija in sedaj klikneš OK (prst še vedno drži na zaslonu)

Ko boš zagledal na zaslonu loader loading lahko prst spustiš iz ekrana in počakaš,da naredi do konca

ko konča se ti bo vklopil tako,da vidiš mape na njem.

sedaj ga varno odklopiš iz pc in če imaš srečo se ti bo sedaj normalno vklopil.

p.s.
Kaj računalnik ti prepozna nuvija,vidiš njegovo vsebino čeorav se ti ob zagonu izklopi?
Če se na glavo postavim, mi ne uspe preboot. Ko ga priklopim, se mi začne zaganjat, če ga izklopim, mi napiše polnjenje in potem se začne zaganjat.

Če ga dolgo pustim, vidim vsebino diska, toda ne pusti mi ga formatirat. Še bolj zanimivo je, da sem že 10x zbrisal mapo gmapprom.img, toda ko spet priklopim napravo, je spet tam.

Problem naprave je namreč da zamrzne ob "nalagam zemljevide".