Nuvi 760

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

coffeetime

Zelenc'
16. apr 2008
1
0
1
Pozdravljeni
wink-1.gif
!

Sem nov uporabnik foruma ter obenem tudi nov uporabnik GPS navigacije (GPS sem uporabljal pri potepanju po USA-Streetpilot C330 in le ta me je toliko navdušil, da sem si omislil še svojega v Evropi). Veliko stvari na forumu sem prebral in dobil veliko koristnih informacij. Skratka, zelo dober forum.

Imam pa kot vsak novinec par vprašanj. In če grem kar po vrsti:

1) Pri nakupu Nuvi 760 sem dobil prednaloženo karto City Navigator ter AR na SD kartici. Po dokaj mučnem raziskovanju kako odkleniti AR, sem se le dokopal do rešitve. Zanima me, kako se izvršujejo nadgradnje AR? Namestil sem si MapSource, odklenil mapo več pa ne vem.

2) Naslednje vprašanje je glede AR ter pokritost.
Namreč imam velike probleme kako najti določene pozicije. Npr. danes ni našel sredi Ljubljane pokopališča Žale, E.Leclerc. Potem npr. v okolici Kranja ni našel Visoko (je sicer pripeljal na približno mesto, vendar s 1Km kiksom). Ne najde pozicije mojega doma (pač, pripelje me že na cilj, vendar ne pove kje se cilj nahaja-na levi/desni strani in ko že parkiram pred garažo, mi kaže, da se avto še kar najprej pelje?).
Obenem me vozi od doma do letališča Brnik po ne vem kakšni logiki. V kraju Kokrica pri Kranju me v krožišču želi peljati "naokoli" do uvoza na AC. Zdi se, kot da ne pozna obstoječe ceste mimo gostišča Dežman. Ker pot poznam, se zapeljem po "moji" krajši varianti na AC, kjer me nato pravilno pripelje do izvoza Kranj-Brnik. Toda potem izgubi signal ravno mimo Garmin Slovenija v Šenčurju in ostane samo prazen zaslon. Na zaslonu piše, da riše, ampak se nič ne dogaja? V zgornji vrstici pa mi venomer napiše izvoz Kranj,Škofja Loka..??? Ne vem, kaj mu je? Isto se venomer zgodi, ko se peljem od letališča Brnik po isti poti nazaj. Če pa ga vmes vgasnem in ponovno prižgem, se pa (včasih) pravilno postavi in vodi.
Ovinke šteje pa kot zavoj v ulice (sem prebral na forumu, da se to pač zaenkrat še dogaja).

3) Kakšne imate izkušnje z Garmin Slovenija? To namreč sprašujem, ker pri nakupu nisem dobil poleg nobenega DVD medija. Zato sem glede tega kontaktiral Garmin Slovenija. Kot obljubljeno so mi poslali DVD, vendar pa je le ta bil neuporaben, saj je nekdo na Garminu čezenj polil neko tekočino ali kaj podobnega. Obenem je bil DVD brez škatlice, loga, slik itn. Na njem je bilo na roke napisano City Navigator 2008. Vse skupaj izgleda kot da je nekdo nekje naložil zadevo iz torrent odjemalca in vse skupaj vrgel v kuverto.
A za stranke se Garmin ne more bolje potruditi? Ker jaz sem plačal original, dobil pa neki "prijateljski" crack. Prilagam posnetke, ki pa niso v najboljši ločljivosti, saj sem slikal s mobilnim telefonom.

No, zaenkrat bi bilo to vse. Hvaležen bi bil vsakršne informacije.

Hvala.

Lp

Slikice:

 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. Navodila za delo z Mapsourcom imaš na tem forumu, slabo si gledal. Pa tudi na netu pa tudi v priloženih navodilih.
2. Vaja dela mojstra, preberi navodila za uporabo.
3. Pri nakupu modela ne dobiš dvdja, ker je karta prednaložena!!! To kar si dobil je gratis, neuradno in jim reči hvala.

Tema o modelu 760 je že odprta, tam dalje vprašaj, ampak samo stvari ki niso bile že odgovorjene.

Temo zaklepam.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.