Nuvi 2xxx omogočanje dodatnih funkcij

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi serija 2xxx ima nekaj bonbončkov, ki se jih da omogočit.

Postopek je malo drugačen kot pri ostalih nuvijih in potrebujete SD kartico.

Po postopku boste na SD kartici v mapi Garmin našli 41.bin, ki je backup vaših nastavitev
in to datoteko shranite nekam na varno na Pc.



Za serijo 22xx [/COLOR]

Za serijo 22xx brez bluetooth [/COLOR]

Za serijo 22xx brez bluetooth in HD [/COLOR]

Za omogočit JCV na nuvi 2200 [/COLOR]


22xx so nuviji 2200. 2250....


Za serijo 23xx

Za serijo 23xx brez bluetooth

Za serijo 23xx brez bluetooth in HD


23xx so nuviji 2300. 2350....


Za serijo 24xx [/COLOR]

Za serijo 24xx brez bluetooth [/COLOR]

Za serijo 24xx brez bluetooth in HD [/COLOR]


24xx so nuviji 2460....


Za serijo 24x5 in 25x5

Za serijo 24x5 in 25x5 brez bluetooth

Za serijo 24x5 in 25x5 brez bluetooth in HD


24x5 so nuviji 2455, 2495.....

25x5 so nuviji 2555. 2595....


POZOR: bodite pazljivi kateri model naprave imate, ker se je že kar nekajkrat zgodilo, da je kdo vzel napačen paket.
Sem zgoraj dodal kateri so 24xx in kateri 24x5, da ne bo prihajalo več do napak, zaradi katerih lahko vaša naprava postane popolnoma neuporabna.



OPOZORILO: Ne omogočajte funkcij na nuviju 2495,ker vam potem ne bo več prepoznalo TMC antene.
Če ste že in vam antena ne deluje sledite tem navodilom

p.s. Za JCV omogočit na 2200 sledite spodnjim navodilom do točke 7 (pri točki 6. odstranite mapo Garmin in 139.bin in 140.bin)


NAVODILA:

1.) Na SD kartici,če imate mapo Garmin jo preimenujete v Garmin 1

2.) Iz linka si preneset rar datoteko za svojo serijo in jo razpakirate direktno na SD kartico

3.) Nuvi mora biti izklopljen in ne sme biti povezan na PC

4.) Vstavite SD kartico in vklopite nuvija

5.) Počakajte da se postopek konča in da se nuvi vklopi tako kot takrat ko greste na pot.

6.) Sedaj odstranite SD kartico,izbrišite mapo Garmin in 140.bin

7.) Svojo mapo Garmin 1 preimenujte nazaj v Garmin

8.) Nuvija priklopite na PC in odprite supported_features.html da vidite kaj vse imate omogočeno.

9.) Datoteko iz 8 točke najdete: /.System/Diag/html/supported_features.html

10.) To naredite samo enkrat in vse funkcije ostanejo omogočene za vedno.

Po tem postopku se omogočijo naslednje funkcije:

3D Buildings,3D Terrain,TTS Phonetics,Junction View,Lane Assist,Speed Limits,Traffic EULA,Photo Nav,ASR,Historic Traffic,Custom Avoidances,Advanced Detours,Premium Point Addressing,2D Footprints,Custom Main Menu,3D Buildings Supplementary,Bluetooth.


Nekaj teh funkcij je že privzeto omogočeno,ostale pa si omogočite po tem postopku.

Kljub temu pa da so nekatere funkcije kot so 3D in Custom Main Menu omogočene,pa žal ne delujejo ker niso v FW.

Ste pa pripravljeni že za naprej,če bo Garmin dodal še te funkcije v FW.

Naj se veseli december začne
cheer.gif


Kot je že v navadi: DELATE NA LASTNO ODGOVORNOST

Zahvalil bi se pa uporabniku @ krimec ,ki je testiral in ostali ekipi ki so pomagali z idejami in pri iskanju funkcij.


Če ima kdo željo predelat nuvi 2460 ( avtomobilska navigacija ) v dezl560 ( tovornjakarska navigacija ) najde navodila na spodnji povezavi.

Predelava 2460 v dezl560 [/COLOR]
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Super.
Ta postopek "bolšega" garmina je veliko bolj enostaven kot pri drugih modelih.
Katere funkcije pa delajo na kterem modelu? Če nisem preveč zahteven.

Izpiše mi
<html><br><b>Supported Features</b><br><br>Part Number: 006-D2606-01<br>Rev: 0D<br><br>3D Buildings<br>3D Terrain<br>TTS Phonetics<br>Junction View<br>Lane Assist<br>Speed Limits<br>Traffic EULA<br>Photo Nav<br>ASR<br>Historic Traffic<br>Custom Avoidances<br>Advanced Detours<br>Premium Point Addressing<br>2D Footprints<br>Custom Main Menu<br>3D Buildings Supplementary<br>Bluetooth<br></html>
 
Nazadnje urejeno:

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Zanima me če predelava vpliva na registracijo naprave na Garminovi strani in numaps Lifetime posodobitev zemljevidov.
Če je kdo mogoče že izvedel postopek omogočanje novih funkcij naj prilepi slike kot je billo za serijo 37xx.
Če so nekatere funkcije omogočene in ne delajo zaradi FW-ja kaj se s predelavo v resnici doseže katere dodatne funkcije.
Hvala za odgovor
 

blze

Zelenc'
17. feb 2011
16
0
1
Ja če ni pretežko bi prosil, da nekdo pove katere funkcije pridobimo pri modelu 2460?
Hvala
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Ja vidi se kaj je v modri barvi. Sam zanima nas kaj dela in kaj ne specifične modelu. Za 3d snemam dol pa da vidim če bo delalo. 3d terain me tudi zanima če dela...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pri modelu 2460LT ne pridobiš nobene funkcije, ki bi že zdaj delovala. Ko - če bodo 3D stavbe in teren pri Garminu vključili v posodobitev softwera, bo tudi to zaživelo. 2460 ima že v osnovi vse, razen 3D.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@s_samotar
Saj zato ste vi, dragi uporabniki, ki imate te modele in seveda interes, da zadevo preizkusite in iz prve roke poročate tukaj. Popotnik verjetno nima vseh modelov na mizi, da bi zadeve za vsak model posebej testiral tudi v praksi. V začetku je vse v teoriji, na podlagi izkušenj pa se potem pokaže dejansko stanje. Malo samoiniciativnosti ne more škodit.
wink-1.gif


Na garminovi strani imate specifikacije za vsak model. Če ne veste točno katere funkcije imate že po defaultu, si lahko preberete specifikacijo tam. Po modifikaciji pa boste sami videli, katere dodatne funkcije so vam dodatno na voljo. O tem seveda poročajte.
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pred nadgradnjo si shranite kopijo ali prepišite vsebino iz System/Diag/html/supported_features.html. Tam so zapisane funkcije, ki so tovorniško omogočene. Po nadgradnji pa poglejte v isti datoteki, če je kaj dodatnega.
Ko sem bil testni zajček za popotnika, sem to napravil velikokrat, saj sva izmenjevala datoteke vsak dan skoraj 14 dni. Rezultat je v prvem postu te teme.
Potem pa le javite, kaj je novega.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Janch, se mi je zdelo da je to tko... da pri 2360 ne bo delalo nič kar več ne dela. Useeno hvala za vaš trud.

Kar sem sedaj opazil, lahko spremenim omejitev hitrosti kjer koli v simulaciji Kočevje - LJ. Prej je to delalo samo tam kjer garmin oz. kartografija ni imela vpisane omejitve hitrosti. Lahko tudi da se motim, ali pa da dela samo v simulciji. Zvečer ga vzamem na kratko pot pa probam kaj se mu dogaja.
Simulacija iz spodnji log v nemško loko, kjer v spodnjem logu nima omejitve hitrosti, pokaže znak +, dodal omejitev na 90 km/h, in jo lahko spremenil v 180km/h, v naselju knežja lipa pravilno prikaže omejitev 50km/h izven naselja na glavni cesti pa 90 km/h in omejitev lahko spremenim.
Če lahko kdo ki še ni spreminjal 2360 proba če mu to vse dela, če lahko spreminja nastavitve omejitve hitrosti.

Če spremenim System/Diag/html/supported_features.html nazaj v originalno zgubim nadgradjo. Zanima me če je to res spremenba ali pa jst narobe kaj sem delal.
Še ena zanimivost, ko dam simulacijo in pride do cilja in potem še 1x izberem isti cilj mi potem zgoraj ne izpiše pojdi ampak Pogon, druga varijanta je Hoja. Zgleda da je napaka pri prevodu, ker dela normalno vse. Pošlje me še 1x. oz simulira še 1x pot do cilja.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Seveda ti napiše vožnja ali hoja, saj je razdalja do cilja kratka. Naprava ti ponudi opcijo hoje ali vožnje glede na razdaljo do cilja, ki jo nastaviš v nastavitvah navigiranja in vodenja za hojo.
Popravljanje omejitve hitrosti pa deluje samo z CNE, ne dela pa z AR.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tako kot je rekel Janch,nimam vseh nuvijev,da bi lahko probal v praksi,imam samo model 1300 in ravno ta nuvi je krivec da sem začel z predelavo,saj v osnovi ni imel nič dodatkov.

Za nuvi 2250 lahko z gotovostjo trdim da ima po posodobitvi omogočen JCV,sem predelal sosedu.

Uporabnik @krimec je bil pripravljen sodelovat pri preizkusih in z njegovo pomočjo smo prišli do rezultatov v prvem postu.
Pozabil je edino povedat da sva na začetku uspela onemogočit vse funkcije(omejitev hitrosti,bluetooth,JCV.....) in mislim da sem mu s tem naredil kar nekaj sivih las
wink-1.gif

Je pa res da sva dolgo preiskušala vse možne stvari za kar mu se še enkrat iz srca zahvaljujem,da je bil pripravljen pomagat,da sva z skupnimi močmi lahko naredila to temo.

Res bi bil vesel,če bi lahko poročali še o ostalih modelih,kaj vse vam omogoči.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Ne, krimec, to vem da mi napiše vožnja ali hoja. To mi je jasno. Zanima me če tudi drugim napiše Pogon namesto Pojdi.
Kar sem opazil sem povedal.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Sorry, sem se pač malo razpisal.
Meni na 2460 ponudi Vožnja ali Hoja, ter napiše Pojdi, tako kot vedno.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Pozdravljeni

Tudi jaz imam enega nuvija 2450 na katerem sem naredil update z tvojo pomočjo Popotnik.Na sliki se vidi kakšne so spremembe v njem po opravljeni posodobitvi . Bluetooth ikona je bila na displaju vendar ga telefon ni našel . Po izklopu pa se ne vklopi več - napiše da se ne more inicializirat - , izgleda da ga ni v hardveru . Tako da Bluetooth v modelu 2450 ne deluje . Drude funkcije pa natančno niti ne poznam in ne vem kako jih preverit . Zaradi tega bi tudi prosil poznavalce da malce opišejo funkcije ki so na seznamu in kako delujejo .
aplauz.gif


Hvala in LP

Vide
1373125-001.jpg
 

Priponke

  • 1373125-001.jpg
    1373125-001.jpg
    25,4 KB · Ogledi: 543
Nazadnje urejeno:

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Popotnik, napak mi ni moteča. Sem jo opazil in povedal.

Še 1 vprašanje, če je kdo že kaj probaval. 3d teren mapa pač ne dela, če dam zraven adria topo karto mi ne bo v CN delal JCV in photo real ne? Kaj pa z to karto, ki je od garmina? -GARMIN Recreational Map of Europe TOPO v3.00-2,
Probal bom, pa bom videl.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Nuvi 2xxx deluje normalno samo z eno karto, tako da razni experimenti z več kartami odpadejo.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
€ Popotnik
Probal tudi to. Vendar ni uspeha , Bluetooth se ni inicializiral napiše po približno 15 sekundah.
sprasujem se.gif


Vide