Nuvi 265WT v Nuvi 465T

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
S pomočjo zapisa na forumu Klik mi je uspelo usposobiti Nuvi 265WT, da se obnaša kot Nuvi 465T. Spremeba se lahko opravi pri Nuviju 265W (HWID=827) in ima v datoteki GarminDevice.xml vpis: <PartNumber> 006-B0827-00 </ PartNumber>.

Avtor prispevka na tem forumu sporoča, da je ta postopek možen tudi pri Nuvijih 205W, 215W in 255W.
Poleg funkcij za tovornjak, pridobiš še:

- prikaz pravega voznega pasu (Lane assist) in
- načrtovane poti (Routes), izgubiš pa
- ecoRoute (izračunavanje učinkovitejše porabe goriva na poti).

Ker je po flashanju firmware 3.21 za Nuvi 465T prihajalo do napak pri povezovanju USB, še bolj pa pri povezovanju z Bluetooth vmesnikom. Nič ni pomagal tudi update z WebUpdapterjem na FW 3.60. Zato sem predlagani postopek dopolnil.

Po flashanju in updajtu na zadnji FW, naredimo naslednje:

1. kompletni backup internega pomnilnika
2. format internega pomnilnika
3. vrneš na interni pomnilnik datoteki: GarminDevice.xml in GUPDATE.GCD
4. zaženeš WebUpdater in ponovno naložimo zadno različico programske opreme (v tem primeru FM ver 3.60)
5. isklopiš Nuvi iz PC-ja in ga zaženeš.

Nuvi 465T je pred tabo in dela brezhibno. Jaz do sedaj še niserm našel napake.

Preklapaj med Tovornjakom in Avtomobilom in uživaj v navigaciju z Nuvi 465T.

POZOR

Zaenkrat se da brez problema predelat na plošči S4 (to vidite v skritem meniju preko ikone za baterijo)
6 postov nižje nova navodila ali klik Tukaj
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pohvalno in le tako naprej.
467716-post_slo.gif
 

2012

Pripravnik
18. nov 2010
36
0
6
ali lahko napišeš še malo bolj podroben postopek za nas malo manj pismene(nekaj očitno delam narobe) oz. popraviš. prideš v skriti meni,zaženeš updater flešaš z 082701000321.rgn in pustiš da se ugasne
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Postopek se začne s tem in da ne boste imeli težav po vklopu z novim FW vam je uporabnik Mirko_Barkovic napisal kaj naredite potem, da bo nuvi delal tako kot mora.

Kako naredim:

1.) Odstrani iz nuvija GUPDATE.GCD (mapa \ Garmin \)

2.) Izklopi nuvija

3.) Razpakiraj in zaženi Updater.exe N465_fw3.21_dla_N2x5W_HID827

4.) Vklopi nuvija in ves čas drži gumb v Levo (ali prst levo zgoraj na ekran, gumb tiščiš v levo, spustiš gumb ko se pokaže logo in še vedno držiš ekran levo zgoraj, hitro vtakneš USB)

5.) Priklopi nuvija na PC

6.) V updater se ti bo prikazal nuvi in nastaviš na USB

7.) Klikni OK.

8.) Ko na zaslonu nuvija izpiše LOADER, lahko spustimo gumb za vklop

9.) Počakaj da se nuvi sam ponovno zažene.

10.) Odklopi nuvija iz PC

11.) Naredi reset naprave, priklopi nuvija na Pc in posodobi preko webupdater programa

12.) Flashajte še s to datoteko za dokončno preobrazbo v N465_fw4.20

13.) Nuvija odklopi od Pc in ponovno zaženi

14.) Nuvija priklopi na Pc,zaženi webupdater in posodobi vse kar ti ponudi ( če ne posodobite vam bo govor štekal)

Da povrnnete nuvija na originalen FW razpakirajte GUPDATE.GCD in ga skopirajte v mapo Garmin na nuviju
- Izklopi in vklopi nuvija.
- Samodejno se bo posodobil
- Naredi reset naprave.

VIR:garniak.pl Od uporabnika PouchX

OPOZORILO:

Do točke 11 je popolnoma varno za vse vrste plošč. Pri točkah, ki so označene z rdečo pa obstaja nevarnost, da bo po končanem postopku vaš nuvi še samo za v smeti. Do točke 11 delate z originalnim boot zato je predelava dokaj varna, pri točki 12 pa ga prepišete in če gre tukaj kaj narobe, potem je vaš nuvi nepopravljivo uničen.
Postopek do točke 11 vam omogoči vse funkcije nuvija 465


Ko naredite pod točko 11 reset, nuvija priklopite na Pc in zaženite webupdater in posodobite tekst in ostalo kar vam ponudi.

POMEMBNO:

Po predelavi do točke 11. vam bo webupdater prenesel zvoke od 465 vendar vam pa ne bo namestil najnovejši FW od 465.
V paketu je posebej dodan zadnji FW od 465, ki ga je potrebno flešat v pre boot in ob novi verziji FW za 465 bo postopek enak.
Ta FW za zadnjo verzijo FW od 465 je narejen tako, da ima zagonsko še vedno od nuvija 2x5W, ker je ta način bolj varen in ni straha, da bi uničili napravo.
Ko bo na voljo nov FW za 465 pa bom naredil skupaj paket s katerim boste lahko posodobili in link bo na voljo posebej.

Edit: Priredil navodila s pomočjo izkušenj uporabnikov
 

2012

Pripravnik
18. nov 2010
36
0
6
pa mi je ratalo po istem postopki kot prej,ne vem kaj je bilo narobe,hvala obema!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Hvala za navodila , kako izvesti manever predelave . Meni je uspelo in deluje . Problem se je bil pojavil v Updejterju ker mi po normalni poti ni zaznal Garmina . Sem se potem spomnil , da lahko poskusim povezavo preko skritega menija in res je uspelo .
Zanima pa me koliko možnosti je , da bi ta predelava delala na NUVIJU 255 - S1 V5 2GB - PCB P/N 105-01375-00 -
006-B0851-00 oznakami V filu Device.xml.
Hvala za pomoč
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Avtor prispevka na forumu garniak.pl (uporabnik PouchX) navaja da je možno.

Poizkusi.
1. Shrani originalni GUPDATE.GCD in GarminDevice.xml iz mape \ Garmin \
2. Odstrani iz nuvija GUPDATE.GCD
3. Preimenuj datoteko 082701000321.rgn (iz N465_fw3.21_dla_N2x5W_HID827) v 085101000321.rgn
4. Flashaj v Nuvija in videl boš, če je uspelo.

Da povrnneš Nuvija na originalen FW, skopiraj GUPDATE.GCD v mapo Garmin na nuviju. Izklop/Vklop in Nuvi se bo sam posodobil in povrnil v prejšnjo FW.

Obvesti, če je uspelo.
 
Nazadnje urejeno:

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Datoteke za preimenovanje ne najdem . Kje naj bi se nahajala - ali jo je obvezno preimenovat ? Pri modelu 255W sem samo updejtal po navodilih brez kakšnega preimenovanja .
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Ok . Ne dela , SYSTEM SOFTWARE MMISING . Sedaj ga mi tudi računalnik ne vidi . Pred nekaj dnevi sem zasledil da se ga da zbudit preko SD kartice ,vendar sedaj ne najdem tega posta .Prosim za pomoč .
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
To sem našel tudi sam vendar je tam Popotnik naredil file za nuvi 1350 . Nevem kako priti do tega da bo PC videl nuvija , potem bom že naprej uspel . Sem shranil backup na disk .
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Kakšna številka bi morala biti RGN datoteke za povrnitev nazaj v osnovni model 255. Updater minajde nuvija samo rabim pravo številko in bo verjetno operacija uspela . Je pa model brez W , se pravi mali ekran .
17758-icon_confused.gif
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Rgn datoteko narediš iz tvoje GUPDATE.GCD. z RGN_Tool.exe.
Iz tvoje GarminDevice.xml prebereš:

HWID <PartNumber>006-B0943-00</PartNumber>
SW <SoftwareVersion>3.60</SoftwareVersion>
Tip Nuvija <Description>nüvi 465</Description>

Z RGN_Tool.exe odpreš tvojo GUPDATE.GCD in jo nato shraniš v obliki XXXX01000YYY.rgn, kjer je:
XXXX = HWID, YYY = SW tvojega Nuvija.

Za zgornji primer GarminDevice.xml je: 094301000360.rgn

Nato pa flashas.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Jaz sem želel povrniti na original SW 255 . Pogledal ti dve številki jih vpisal v RGN file in pognal updater . Med postopkom mi je pisalo za nuvi 255 sw7.4 vendar po zaključku je bila še vedno napaka SOFTWARE MISSING . Ali je tudi kakšna sprememba v Updaterju , ali samo številka v RGN file-u ? Sedaj je prišlo do takega stanja , da je displaj v ozadju osvetljenš pa nič vplivati nanj . Ne moreš ga ugasniti , PC ga ne zazna. Ali imate kakšno idejo za rešitev situacije .

Hvala Lp
 
Nazadnje urejeno: