Nuvi 205W ne more izračunati poti med AR in CNE

Casp

Zelenc'
6. dec 2009
4
0
1
Najprej lep pozdrav vsem. Že nekaj časa berem ta forum, sedaj pa sem se odločil, da se registriram in objavim vprašanje, ker imam težavo.

Imam Garmin nuvi 205W in kartico SD na kateri sta naložena AR 2.30 in CNE 2010.2. V mapsourcu sem določil, da AR obsega Slovenijo in Hrvaško, CNE pa Avstrijo in Italijo. Če na Garminu izberem izračun poti znotraj katere od obeh kart le ta pri tem nima težav, če pa izberem izračun poti med AR in CNE (na primer iz Slovenije v Avstrijo) mi garmin izpiše, da ''načrtovane poti ni bilo mogoče izračunati''.

Zanima me, če kod ve kaj bi lahko bil vzrok? Isto kombinacijo kart sem preizkusil na Nuvi 200 in deluje brez težav. Napaka se je pojavila po nadgradnji firmware na verzijo 6.10, samo nevem zakaj bi bil to vzrok. Ima morda kdo tudi kak Garmin iz serije 2x5 s tem firmwareom?

Najlepša hvala vsem za pomoč. LP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Si mogoče zbrisal iz Nuvija bazno karto (GMAPBMAP.IMG)?
17758-icon_confused.gif
 

Casp

Zelenc'
6. dec 2009
4
0
1
Nope, še vedno je gor. Misliš, da bi lahko pomagalo, če bi na novo naložil basemap?

Drugače pa sem sedaj ugotovil, da če naredim pot iz CNE v AR (npr. Avstrija -> Slovenija) pa uspe izračunati. WTF?
confused-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
A ni bilo ze enkrat govora da se nekje mape ne prekrivajo vredu in da zato ne more preracunati poti?

LP
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Točno tako. Ker se ceste na kartah ne prekrivajo 100% nastane težava pri izračunu poti. Svetujem ti, da si CN naložiš na SD, AR pa na Garmina. Za izračun poti med AR in CN pa ne rabiš preklaplat med kartami, ampak imej vklopljeno samo CN, ki ima Slovenijo zelo dobro pokrito in razem POI točk ni skoraj nobenih razlik. Vsaj za enkrat ne.
 

Casp

Zelenc'
6. dec 2009
4
0
1
Hvala za nasvet, se bom še malo poigral in če ne bo šlo bom kar tako naredil ja.

LP
 

srapos

Pripravnik
16. nov 2008
381
0
16
Tržič
Poglej na MS kako je z stikom kart na meji. Ponekod ceste ne pridejo skupaj in zato me more biti pravilen izračun poti.