nuvi 250 ne more izračunati poti

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Pozdravljeni sem sicer nov na tem forumu, pri pregledovanju le tega pa nisem našel odgovora za mali problemček.

Oče je pred kratkim nabavil nuvi 250 z predlaloženim CN 2008, ter dodatno naložil še adria route.

Danes sva se malo igrala z navedeno napravo in sva pod pod POI našla nek hotel na Malem lošinju kamor gre na dopust. Ko sva navedeni hotel potrdila kot cilj je garmin začel preračunavati po cca. 3 procentih pa napisal o napaki, da navedene poti ne more izračunati. Po kratkem igranju sva ugotovila da na tem otoku nuvi nima vpisanega nobenega naselja, oz naslova, obstajajo samo POI.

Je to napaka GPS-a ali karte?

Po kratkem igranju sva ugotovila, da določene države v Evropi deluje BP po naključno izbranih naseljih in ulicah. Enak problem se je pa pojavil ko sva odprla norveško karto in izbrala naselje Trondheim, ter vpisala ter izbrala naključno črko ulice, garmin je ven vrgel neko ulico, jo pordila, prav tako potrdila hišno številko. Po nekaj sekundnem razmišljanju je napisal, napaka poti ne morem izračunati.

Kaj je mogoče premalo spomina.

Nato sem poklical kolega ki ima nuvi 360 in mu je pri enakem naslovu na norveškem pot izračunal, sicer je dolgo trajalo ampak je izračunal.

Zanima me kaj bi lahko bilo narobe. Mogoče premalo spomina, ali kaj drugega. Je mogoče potrebno daljšo pot načrtovati v Mapsourcu, ali pa po kosih zaradi pomanjkanja spomina?

Hvala za odgovor.
 

sandim

Zelenc'
27. jun 2008
22
0
1
Poglej nastavitve morda je vključeno izogibanje avtoceste.... katero vozilo...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

MIslim da je podobno napako že nekdo opisal. Cres in Mali Lošinj nista povezana = napaka na karti. Poglej si prvo pot v Mapsourcu.
 

Lipa

Zelenc'
18. sep 2007
17
0
1
Dodajta vmesno točko npr. Vrana (pri jezeru na Cresu) in bo šlo. To imata AR2.0, kajti v AR2.1 je popravljeno in izračuna brez vmesne točke.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Težava je v tem, da imaš vključene obe karti. Ko izračunavaš pot po našem in južnem delu evropsko karto izključi. Ko pa navigiraš po evropi, pa izključi adrioroute.
LP