nuvi 200w pomoč

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
Na nuvija sem naložo karte od adria do bluechart na sd-kartico seveda. ko pregledujem karte nekje na 800 metrov je vse lepo in prav ,ko pa približa ca. na 200m pa mi izginejo podrobnosti, cela karta se spremeni iz 3d v same črte ,pa pomorski podatki vsi izginejo.ni mi več jasno kaj delam narobe.probal sem posamezne karte pa vedno enako. prosim za pomoč
confused-1.gif
 

Fruti

Zelenc'
24. apr 2008
12
0
1
Zivjo!
Hja to je simptom da karte sploh niso odklenjene. Namreč ti od daleč vidiš samo BASE kart .. (bazno karto), ko se približuješ bi moralo pa preklopit na detail card ... kar pa odčitno ne naredi, ker nisi pravilno odklenil kart. Dobiš pa tudi po vsej verjetnosti preden vključiš sporočilo ... NEMOREM ODKLENITI KART.
Kar se pa tiče pomorske karte je pa brezveze da jo imaš ker Garmin serije 2xx, 3xx, sp5xx ne prikazujejo teh kart razen mogoče kakšne globine ... Nemoreš pa načrtovat poti, ne vidiš kje so pristanišča itd. Tako da to lahko izbrišeš.
Upam da sem ti bil v pomoč
LP
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Tudi na Nuvijih dela pomorska karta. Vidiš tudi pristanišča, marine in ostale objekte, ki so na karti.
Dela prikaz globin, lahko tudi načrtuješ pot, resda si pri vsem skupaj omejen, če primerjaš kaj lahko počneš z pravo pomorsko navigacijo, vendar ti daje dovolj informacij, da se na morju znajdeš in pripluješ na pravo mesto.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
To, da malce kaže grafiko, malce ne, lahko pomeni tudi to, da se ti mape med seboj pokrivajo oz. prekrivajo, nuvi pa potem malo kaže eno, potem drugo, na koncu pa nič.
Ponovno izvozi.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ja pa seveda je potrebno obvezno izklopiti Adria Route in ostale karte, ki prekrivajo tudi morje in pustiti vklopljen samo Blue Chart.
 

Fruti

Zelenc'
24. apr 2008
12
0
1
Yanik ... nesmes vse v en kos metat. Nuvi serije 3xx nekje najbolj deluje kar se tice pomorskih kart ... nuvi 6xx je že slabše, kar se pa tiče nuvi 2xx in 7xx je totalna tema ... PREVERJENO! Je pa res da je tudi odvisno od verzij softwera na sami napravi ! To je kar se tiče POMORSKIH kart. Morate pa vedt da načrtovanje nekih pomorskih poti ponavadi nuviji z morskimi kartami rišejo ČRTO direkt čez otoke itd.
Na nuviju 2xx tudi globine ne pokaže.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Imaš prav, da je od naprave do naprave odvisno prikazovanje pomorskih kart, vendar tudi na nuvi 2xx in 7xx delajo karte, prav tako prikazuje marine, pomole, svetilnike, globine in še kaj bi se našlo. To da dela ruto preko otokov je tako jasno, saj ne zna drugega kot vodenje po ravni črti, to je pač omejitev cestnih naprav. Za večino, ki imajo kak čoln, je dovolj že če vidi kje se nahaja in kam približno se mora usmeriti, da pride v pravi zaliv, kjer se hoče malo namočiti in spočiti od vrveža. Taki, ki pa imajo o pomorstvu malo več pojma ali imajo kako večjo barko, pa bojo tako ali tako posegli po napravah, ki so namenjene temu.
 

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
najprej hvala za odgovore, do sedaj sem nalago še pa još nuvijev in so vsi delali 200 in 200w ,zdaj sem pa res prvo pobriso dol vse odvečne stvari (karte,voice,help,...) no v glavnem sem hotel pridobiti prostor za željene karte na nuviju brez da bi vtikal sd kartico v njega in očitno sem nekaj zajebal
smile-1.gif
 

Fruti

Zelenc'
24. apr 2008
12
0
1
Ok yanik ... nebova se kregala ... tukaj mam stranko in covn ... ima 2xx in ni kazal NIČ tudi globine ne ... stesteral na starem in novem softweru ... na treh istih nuvijih znamke 2xx ... tako da ne prikazuje. 1000000% Razen na kaksnih starih softwerih ki se niso bli updatani pa nevem ... Tako da je stranka razocarana ... in bo kupila pravega pomorskega ... ravno zdaj si jih ogleduje. Kupil bo GPSMAP 420s
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Mam garmin 200 in vedno dobim sporočilo NEMOREM ODKLENITI KART. Kako se tega znebim, probu sm že vse. :-S
 

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
Fruti - to kaj ti praviš ni res na 200 zelo lepo dela navtična (pomorska) karta
smile-1.gif
)
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Tudi meni na nuvi 760 prav lepo kaže navtično(pomorsko) karto. Od pristanišč do svetilnikov in čeri. Za manjši čoln pa je to več kot dovolj. Tisti , ki imajo toliko pod palcem, da imajo velike jahte, pa tako ali tako kupijo namenske naprave za pomorsko navigacijo, ker jim denar ni problem.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
N avtična karta 100000% DELA na nuvijo 2XX, lepo ti kaže vse. ne opozarja in ne vodi mimo otokov in nevarnosti in še nekaterih morskih zadev, ostalo dela, sem ga imel lansko leto na čolnu in sem bil full zadovoljen, pred kratkim naložil tudi kolegu in tudi tam dela.