Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Dobro da support tega ne ve, ko smo šli skozi čez to. V glavnem, drugo ime in nakazilo je na trr
Kaj ti je znala povedat dotična oseba na podpori, težko rečem, je pa dejstvo, da to, kar sem kopiral zgoraj, piše v splošnih pogojih, s katerim se moraš strinjat, če želiš odpret račun in to je edino kar šteje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Nič hudega, dokler bo šlo bo šlo, pol bojo pa že na biznis spremenili. Takrat bodo pa najbrž bolj strogi. Tudi svaba ni več kar je bil, tole je bolj po naše vse skupaj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz si tole ne razlagam ravno tako kot praviš:


Clause 7.7 pa denifinira N26 Business...

Pri N26 Business pa tudi jasno piše, da lahko sicer account uprabljaš tudi za personal use ne pa tudi N26 Business MC, mora pa biti tudi account pretežno za business use. Tako da N26 Business gre načeloma za oboje, ampak naj ne bi smel uporabljat MasterCarda za osebno rabo, medtem ko je private account samo za private uporabo. Sem jim precej težil s tem na supportu, pa so najprej nekaj mutili, da nakazila itak lahko sprejemaš, ampak smo na koncu prišli do tega, da ne smejo biti poslovne narave. S tem, da ni šanse, da spremeniš N26 v N26 Business, če pa N26 zapreš, pa novega accounta ne moreš odpret XX let.
Huh, tega pa sploh nisem vedel.
Nakazil sicer ne prejemam na ta račun (gredo vsa na poslovni slovenski račun), plačujem pa skoraj vse stroške iz tega računa, vključno s prispevki. Do sedaj nobenih težav zaradi tega. Očitno jim algoritmi še ne saznajo tega kot poslovna nakazila.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
No mi je pa en stric na podpori zdaj rekel, da se lahko privat račun zapre pa nov biznis odpre. Malo me mori, ker mi tega niso znali povedati ali pa se ni bilo možno narediti par mesecev nazaj, ko sem se z s.p. spravljala iz DH na N26, zdaj pa ne bom menjala spet po parih mesecih TRR. če/ko jih bo kaj zmotilo, bom to naredila, do takrat pa kot je, je...

Če komu ta info pomaga.
 

breskvicamb

Zelenc'
26. feb 2019
3
0
1
Pozdravljeni
Mi lahko prosim kdo pove razliko med navadnim n26 in buisness računom? Če je tudi vse brez provizij? Račun bi potreboval za popoldanski sp.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Bistveno je, da obicajnega ne smes uporabljat za poslovne namene. Za tvoje potrebe je torej business edina smiselna opcija.

Ostale razlike? Pri business nimas transferwise-a (nepomembno, ce ne nakazujes v ne-euro valutah), dobis pa 0,1% vrnjenih nazaj pri vsakem placilu s kartico. Ostalo je enako, brez stroskov vodenja, nakazil, provizij... pa seveda tudi brez obresti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pol odpreš biznis. Jaz bi ga sigurno, če bi zdajle odpirala. In je tako tudi prav.
 

breskvicamb

Zelenc'
26. feb 2019
3
0
1
Pozdravljeni
Pri plačilih preko pay pal in prav tako pri plačilu na pos terminalu ne dobivam ne push obvestil in ne na mail. Ima še kdo tako težavo?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sem bistveno popravil in dopolnik dokument

Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo - klikni
v katerem najdeš email, iz katerega dobiš povratni email z Ambasador kodo za pridobitev 10 EUR dobroimetja takorekoč v trenutku.

Tam najdeš tudi vsa navodila tako o prijavi kot o nadaljnjem poslovanju z računom in Mastercard kartico:
- video o poteku identifikacije
- kako se prijavi račun na FURS
- plačevanje z aplikacijo N26 in preko spleta
- druga nakazila (vračila cestnine, otroški dodatki)
- SEPA direktna obremenitev - tudi zakonske določbe in obrazec
- seznam podjetij, ki že odobravajo SEPA direktne obremenitve
- plačevanje z Mastercad
- Na kratko o računu in kartici N26 - ostalo

Priporočam, da prebereš še pred prijavo. Preberite tudi tisti, ki kartico že uporabljate in imate morda kak predlog, da dopolnim ta navodila. Sem dal ta link v preverko kontrolorju Ambasadorjev in ni imel pripomb, seveda pa, da moram skrbeti, da vnesem spremembe, če nastanejo.
Ambasador kodo oz. link za 10 EUR dobroimetja - Ambasador dobrodošlica lahko dobiš tudi pri meni na ZS. Preverjeno deluje. :)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Ne bom vsega bral...

rabim račun v avstriji, kaj tole bo uredu? Plačo bi rad gor dobival pa kako položnico plačal.....

Kakih kreditov za avte, bajte itd... ne bom rabil v bliznji prihodnosti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne bom vsega bral...

rabim račun v avstriji, kaj tole bo uredu? Plačo bi rad gor dobival pa kako položnico plačal.....

Kakih kreditov za avte, bajte itd... ne bom rabil v bliznji prihodnosti.
Well N26 je nemška banka in dobiš nemški IBAN, tako da če iščeš avstrijski račun, niti ne. Načeloma pa bi morali avstrijci tudi to sprejet....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Well N26 je nemška banka in dobiš nemški IBAN, tako da če iščeš avstrijski račun, niti ne. Načeloma pa bi morali avstrijci tudi to sprejet....

V bistvu, gre za odjavo rezidenstva.... nekje sem bral, da moraš račun pri nas zapreti. Pa to zgleda, kot alternativa.... Baje, da sta dva avstrijca to ustanovila, bi moralo laufat.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Racun imas lahko kjerkoli v EU... torej tudi ce bos stalno bivalisce v Sloveniji odjavil, imas lahko pomoje se naprej racun v Sloveniji... Sicer pa lahko odpres N26 s tistim naslovom, ki ga imas izven Slovenije...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ne, sem popravila nazaj... Je polno zavihkov izginilo, credit pa se ne...

EDIT: Sem čisto zaprla aplikacijo in spet odprla. Kredita ni več...

Sicer bi mene bolj kaki pameten depozit zanimal.