Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za tiste, ki še nimate računa pri N26!!! Če bi rad kdo na novo odprl račun pri N26 in nanj prejel 10 EUR dobroimetja, naj mi piše na privat za prijavno kodo in link. :) Sem namreč Ambasador pri N26.

Kako poteka postopek odprtja računa, kako poslovati z računom, kako plačevati z Mastercard kartico, kako prijaviti račun v tujini na FURS pa najdete na tem linku. Je precej sprememb vnesenih, zato si dokument natančno preberite. (Sprejemam tudi pripombe in predloge sprememb navodil).
https://docs.google.com/document/d/1pfYH5QRvH_hQuCUJ-tVgu7LaMgSVFp8zMMik1Fbqci0/edit?usp=sharing
Tole mi bolj izgleda povzetek naših postov iz alterja/slo-techa. Sicer pa še zrihtaj, da tudi nam, ki so nam že pred časom obljubljali po 10€ in smo povabili kolege, denarja pa nikoli videli, to izplačajo za nazaj :p Če sploh res sedaj izplačujejo tudi slovencem...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
XSIDE, teh 10 EUR sedaj izplačujejo direkt stranki, ki prvič na novo odpre račun pri banki N26 z mojo kodo in linkom. Če bodo pa meni kaj plačali, pa ne vem. Si bom pa sam častil kavico. Na tisto za nazaj pa nimam vpliva. :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
a je kaki bančnik tu gor, da mi pomaga glede nekih sepa kod? ciljna banka je bila res n26, ampak se mi zdi, da te kode veljajo za vse.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ne gre za kode namena, temveč zavrnitvene kode. Jih kdo pozna, sploh tiste, ki v tabeli niso prav jasno obrazložene?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Zakaj pa ne postaviš konkretnega vprašanja? Torej, kaj te zanima? Jaz sem ti prej odgovoril, ko še sploh nič nisi vprašal. :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
ja, to so te. sem dobila n26 tacajt, nobeden pojma nima, zakaj so mi skenslali nakazilo. z dvema različnima sem se ubadala in ko sem malo preveč vprašala, so enostavno skenslali chat pa začni z drugim jovo na novo. Kdo se bo prej naveličal...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.179
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ja, to so te. sem dobila n26 tacajt, nobeden pojma nima, zakaj so mi skenslali nakazilo. z dvema različnima sem se ubadala in ko sem malo preveč vprašala, so enostavno skenslali chat pa začni z drugim jovo na novo. Kdo se bo prej naveličal...

No, jaz pa sem se htel prijavit par minut nazaj, pa je bil "error".
Zgleda da kaj posodabljajo, ker se mi je danes posodobla tudi aplikacija na telefonu...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
no dele pa mail dobim, kako sem zadovoljna s supportom. Emily je od včeraj, torej jutri lahko pričakujem še anketo za Grega pa Chrisa. Jaz pa še zdaj ne vem, v čem je problem, pa kako naj bo nakazano, da bo šlo skozi
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
In zakaj rabiš te kode?
Jaz samo sklic napišem v besedilu in gre vse skozi.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
ja, to so te. sem dobila n26 tacajt, nobeden pojma nima, zakaj so mi skenslali nakazilo. z dvema različnima sem se ubadala in ko sem malo preveč vprašala, so enostavno skenslali chat pa začni z drugim jovo na novo. Kdo se bo prej naveličal...
Je ime prejemnika točno in popolno?
Zelo so zoprni glede imena prejemnika, biti mora natanko takšno, kot pri registraciji računa. Brez šumnikov, dodatnih oznak, okrajšav, brez dodatka "s.p."... sicer zavrnejo.
Jaz (oziroma plačnik) sem imel težave z zavrnitvijo plačila samo enkrat, pri prvem plačilu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ime ni bilo čisto enako. Po moje je to problem, oziroma eden je domneval da bi lahko bil to problem. Imam sicer nakazila ime priimek, s.p. In so sprovedena. Ta ta zavrnjeni je bil pa s polnim imenom tralala storitve, ime priimek, s. p. Sem prosila da začnejo z imenom in priimkom pa da vidimo če bo šlo skozi
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ime ni bilo čisto enako. Po moje je to problem, oziroma eden je domneval da bi lahko bil to problem. Imam sicer nakazila ime priimek, s.p. In so sprovedena. Ta ta zavrnjeni je bil pa s polnim imenom tralala storitve, ime priimek, s. p. Sem prosila da začnejo z imenom in priimkom pa da vidimo če bo šlo skozi
A to je govora o N26 Business? Bi rekel, da je najbolj pravilno to, kar se je uporabilo pri registraciji.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Privat. Takrat se ni bilo biznis, zdaj mi nočejo spremeniti.
Tudi meni niso hotli (so precej trdi glede tega), ampak privatnega pa ne upam uporabljat za s.p., ker v pogojih izrecno piše, da ga ne smeš. Vsaj nazadnje je, ko sem gledal. In glede na to, da so business accounte gladko zapirali, ko jih folk ni uporabljal v skladu s pravili, ne bi ravno reskiral, da ostanem sredi meseca brez računa za s.p.. Poleg tega, da je pisan na osebno ime brez s.p. in imaš potem probleme z nakazili kot vidiš....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Samo če ni ime najprej. Vsa nakazila ko je ime najprej pridejo BP. Drugače pa v pogojih piše da naj se pretežno uporablja v privat namene, biznis pa pretežno v poslovne namene. Tudi razlozili so mi tako. Nimajo ostro ločeno...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Samo če ni ime najprej. Vsa nakazila ko je ime najprej pridejo BP. Drugače pa v pogojih piše da naj se pretežno uporablja v privat namene, biznis pa pretežno v poslovne namene. Tudi razlozili so mi tako. Nimajo ostro ločeno...
Jaz si tole ne razlagam ravno tako kot praviš:
If any identifiable business turnover is transacted via the private current account – with the exception of the regulation in Clause 7.7 - we
have the right to terminate the account under compliance of an appropriate notice period.

Clause 7.7 pa denifinira N26 Business...

Pri N26 Business pa tudi jasno piše, da lahko sicer account uprabljaš tudi za personal use ne pa tudi N26 Business MC, mora pa biti tudi account pretežno za business use. Tako da N26 Business gre načeloma za oboje, ampak naj ne bi smel uporabljat MasterCarda za osebno rabo, medtem ko je private account samo za private uporabo. Sem jim precej težil s tem na supportu, pa so najprej nekaj mutili, da nakazila itak lahko sprejemaš, ampak smo na koncu prišli do tega, da ne smejo biti poslovne narave. S tem, da ni šanse, da spremeniš N26 v N26 Business, če pa N26 zapreš, pa novega accounta ne moreš odpret XX let.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Dobro da support tega ne ve, ko smo šli skozi čez to. V glavnem, drugo ime in nakazilo je na trr