Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Še enkrat, in res zadnjič. Avtomat nima nič z zaznavo kartice. Avtomati berejo čip, magstripe ter velikost. Ne ločijo med potiski in barvami, takšnimi in drugačnimi.

Na vprašanje si odgovoril tudi sam. Hrvatje naj rajši prilagodijo / posodobijo svoje zastarele aparate oz čitalce kartic. Pa noben avtomat ne bi smel "požreti" kartice, če le ta ni ukradena / blokirana oz je bil PIN 3x napačno vpisan. Ampak to je že drugo poglavje, ki ga Hrvati, prav tako ne spoštujejo.

Ne vem, a niti ne prebereš ali pa namerno dr*** v glavo. Nikjer nisem napisal, da ločijo potisk, barve ali kaj podobnega. Poleg tega še vedno nisi napisal, kaj se po tvoje zgodi.

Sem prepričan, da bi avtomat v primeru, da bi kartico namerno zadržal, tudi nekaj izpisal (obvestilo, napako ali karkoli). Tako pa na zaslonu ves čas samo piše, da je potrebno vstaviti kartico, kot da se vmes ni nič zgodilo. Če vstaviš katero koli drugo kartico, se tudi na zaslonu vidi, da se nekaj dogaja in na koncu, da je šla transakcijo skozi ali pa ne.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Ne filozofiraj. Skozi celotno temo se opiraš na mnenje oskrbnika avtomata ter njihove podpre, ki trdi, da je vzrok v (delno) prosojni kartici. Še sam razmišljaš, da bi jo pobarval. Kdo koga zdaj drka?

Lahko si prepričan, ne pomeni pa da imaš prav. Napisal sem tudi kje je težava.

Pa ko si tako vseveden, prebarvaj jo in poročaj o rezultatih.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ne filozofiraj. Skozi celotno temo se opiraš na mnenje oskrbnika avtomata ter njihove podpre, ki trdi, da je vzrok v (delno) prosojni kartici. Še sam razmišljaš, da bi jo pobarval. Kdo koga zdaj drka?

Lahko si prepričan, ne pomeni pa da imaš prav. Napisal sem tudi kje je težava.

Pa ko si tako vseveden, prebarvaj jo in poročaj o rezultatih.
Nič konkretnega nisi napisal. Samo, da prozorna kartica nima vpliva in, da je težava v avtomatu. Ampak kakšna težava je v avtomatu in v čem so N26 kartice drugačne od ostalih, da ravno z njimi pride do tega problema?

Dopuščam možnost, da to kar pravijo ni res, samo me zanima, kje je potem problem.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Ce zeli kdo odpreti N26 racun in prejeti 5 EUR ob odprtju naj mi napise email s katerim bi se zelel prijaviti in mu posljem invite. Pogoj pa je da se nima N26 racuna oz da email ki mi ga boste posredovali se ni bil uporabljen za N26 racun.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
Eno vprašanje..kako je potem s paypalom če si pri N26? Debetne verjetno ne moreš zvezat ali? Kako je s kreditno pri njih?
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Eno vprašanje..kako je potem s paypalom če si pri N26? Debetne verjetno ne moreš zvezat ali? Kako je s kreditno pri njih?

Lahko njihovo debetno zvežeš, ampak samo za plačila. Na Mastercard Slovenci ne moremo prejemati sredstev iz Paypala. Lahko pa zvežeš tudi N26 TRR na Paypal in tako vlečeš sredstva dol.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
super, to vse potem štima. Kako je pa s kreditno,torej tam ko potrebuješ neke rezervacije itd?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
XSIDE, to se je smo tebi zgodilo. Glede na to, da si o tem pisal vsaj 10x daje vtis, da se to dogaja vsakomur. Pa ni res.

Malo se pomiri, napiši še kako drugo sporočilo, npr. o direktni obremenitvi.

nahrung002.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
super, to vse potem štima. Kako je pa s kreditno,torej tam ko potrebuješ neke rezervacije itd?
Preveč vprašanj imaš, če še nisi dobil odgovorov storitev morda ni zate.

Rezervacije lahko delaš na katerikoli kartici, so pa rezervacije na debetnih določeno omejene in niso proste kot jih izvajajo določeni subjekti (običajno za zavarovanja sredstev oz. storitve). Če pri debetnih karticah na računu nimaš denarja ti ne morejo vzeti nekaj česar nimaš, pri kreditnih karticah pa lahko vzamejo tudi kar nimaš in te potem terja banka (oz. izdajatelj kartice).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
LOL no, ne meči se ven. Sprašujem to,kar ponuja pri nas vsaka vaška banka. povsem osnovne stvari,ne rabim zajebanih kreditov, ne rabim ne vem kakšnih vesoljskih storitev. Želim samo normlano spletno banko, nek občasen dvig večje (prosto po alterjevsko) količine denarja in pa kreditno kartico za razne rezervacije. Seveda vse skupaj za normalno ceno - beri čimnižjo.

Če to pri N26 ni možno, potem res ne vem za koga je ta banka, za jamske ljudi?
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Kreditne nimajo, kar je bilo že samo tukaj v tej temi ene 20x povedano. Je za ljudi, kateri ne rabijo kreditne. Torej smo s skupnimi močmi ugotovili, da za tebe ni. Še kakšno vprašanje mogoče?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
XSIDE, to se je smo tebi zgodilo. Glede na to, da si o tem pisal vsaj 10x daje vtis, da se to dogaja vsakomur. Pa ni res.

Malo se pomiri, napiši še kako drugo sporočilo, npr. o direktni obremenitvi.

nahrung002.gif

Jaz sem popolnoma miren in z veseljem 99% časa uporabljam samo N26. Se pa ne spomnem, da bi 10x pisal o tem, niti se nisem prvi javil v tej temi, da se mi je to zgodilo.

Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Ksz

Evo info iz prve roke. Na istrskem y ni mozno placati s to kartico na avtomatu, saj jo avtomat enostavno poje in je ne zazna. Sem veselo cakal 20 minut majstra, da je prisel odpret avtomat in mi vrnil kartico. Pravi da imajo tezave ker je kartica prozorna. Govorim za avtomate. V vednost drugim
Ja pa res, da takrat, ko je @vogel to napisal, nisem bil ekstra pozoren. Ko se je zgodilo tudi meni, sem samo potrdil, da sem imel isto situacijo na Y in da so navedli isti razlog. Edino sedaj, ko je @jest pisal glede parkirinih avtomatov sem pripomnil, da se težav s parkinimi avtomati ne spomnem (le težave na hrvaški AC).


Lahko pa še napišem, da nakazilo iz N26 na NKBM prepaid Viso, kjer je potrebno navesti pravi sklic, deluje BP. Sem zadnjič nekaj nakazal zvečer in je bilo naslednji dan zjutraj relativno kmalu že gor. Očitno NKBM parsa tudi polje za referenco/namen in ne samo sklic.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Kdo pa potem poroča slovenskemu Fursu, podatke o prilivih itd., saj nekdo mora to delati. OK vem, da prijaviš račun našim, samo, kdo pa poroča o transakcijah, kot pri naših bankah, ker furs itak vse zanima ?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Ksz

Pravkrar sporbano. N26 debtno mastercard kartico se lahko uporabi za rezervacijo sredstev pri najemu avtomobila. Sporbano pri Budget rent a car v Pragi na glavni železniški postaji. Pogoj je dovolj sredstev na računu. Ker vem, da je nekdo spraševal.

@mtl, prav tako uspešno plačal prispevke za prejšnji mesec. Na eDavkih bilo poknjiženo naslednji dan.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Lahko pa še napišem, da nakazilo iz N26 na NKBM prepaid Viso, kjer je potrebno navesti pravi sklic, deluje BP. Sem zadnjič nekaj nakazal zvečer in je bilo naslednji dan zjutraj relativno kmalu že gor. Očitno NKBM parsa tudi polje za referenco/namen in ne samo sklic.

A samo v namen napišeš sklic vse skupaj, brez presledkov med SIxx in sklicem?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Ksz

Pravkrar sporbano. N26 debtno mastercard kartico se lahko uporabi za rezervacijo sredstev pri najemu avtomobila. Sporbano pri Budget rent a car v Pragi na glavni železniški postaji. Pogoj je dovolj sredstev na računu. Ker vem, da je nekdo spraševal.

@mtl, prav tako uspešno plačal prispevke za prejšnji mesec. Na eDavkih bilo poknjiženo naslednji dan.

Tole je pa lepa info glede rent a carja. Samo verjetno je to tista varianta ko ti dol trgajo znesek franšize in in ti jo po koncu nazaj vrnejo. Glavno, da dela
smile-1.gif
Bo a sprobat ob priliki.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Imam debetno visa kartico ( sicer ne pri n26) in doslej še nisem imel težav z rentanjem vozila - govorim za Španijo in Portugalsko. Je pa res da sem predhodno vedno na to opozoril rent hišo. Pri nekaterih so to odločno zavrnili, pri drugih pa je zadeva šla skozi. Kakorkoli - na kraj pameti mi ne pade, da bi opravil rezervacijo vozila brez izrecne potrditve, da bom avto na letelišču potem s to kartico tudi dobil.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.673
1.018
113
Jaz tudi uporabljam sklic SI12xxx brez presledkov. Recimo pregled saldakontne kartice pri Rižancu prejšnji mesec preko SLO banke

5001700814509, OTHR-Drugo

ta mesec preko N26 (pravilno poknjiženo v 2 dnevih)

, SI125001701239834

Tako da neka razlika zgleda je, samo se ne sekiram dokler gre čez.
 
Nazadnje urejeno: