Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.958
3.250
113
jaz imam pri firmah kot so nlb in telemach vedno občutek da sem beta tester (za premium ceno)
dobro, da Mercator ne prodaja tovrstnih storitev
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Po 3 mesecih bolj aktivne uporabe zaenkrat brez težav. Dvigi v EU, plačevanje SI, AT, DE, HR, kjer je tudi ugoden menjalni tečaj.
Pa še porabo po namenu lepo prikaže (sej menda ima tudi vsaj ena SI banka, a moja tega nima).
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
zaenkrat je še zastonj:
https://n26.com/eu/pricing/

če mi pošlješ na ZS tvoj mail, da te priporočim, si lahko bratsko razdeliva tistih 10 EUR bonusa
cheer.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
V torek so menda imeli manjše težave s procesiranjem. In je nekatera plačila dvakrat obračunalo. Ker pri prvem je na prodajnem mestu javilo neuspelo transakcijo, a kasneje vseeno potrjeno.
Imel tak primer pri Hoferju.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
kako reklamiras transakcijo? na hoferjevi pumpi mi je vzelo dol 80€,.. ceprav mi je zavrnilo kartico (ni bila aktivirana)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik gas pravi:
kako reklamiras transakcijo? na hoferjevi pumpi mi je vzelo dol 80€,.. ceprav mi je zavrnilo kartico (ni bila aktivirana)

Verjetno ti ni vzelo... ampak je samo rezerviralo sredstva... in bo cez par dni transakcija izginila...

Vceraj sem v parkirni hisi pod Kongresnim trgom zelel placati parkirnino... najprej probam z Revolut... ni slo... potem sem probal s Curve MC...tudi ni slo... nato se z NLB Maestro... tudi ni slo (da se menda placevati samo z MC ali Visa)... Z N26 pa je slo BP... nisem hotel z N26 placati, ker je nekdo nekje napisal, da ti avtomati za parkinino radi "pozrejo" kartico, ker je kao prozorna... No... jaz potrdim, da to ne drzi... vsaj ne za parkirno hiso pod Kongresnim trgom
wink-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Nimam pojma, zgleda kot transakcija,.. je bilo pa ze 10.4....tako da sem kar na customer support pisal,.. bomo vidli kaj bo
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik gas pravi:
kako reklamiras transakcijo? na hoferjevi pumpi mi je vzelo dol 80€,.. ceprav mi je zavrnilo kartico (ni bila aktivirana)

Verjetno ti ni vzelo... ampak je samo rezerviralo sredstva... in bo cez par dni transakcija izginila...

Vceraj sem v parkirni hisi pod Kongresnim trgom zelel placati parkirnino... najprej probam z Revolut... ni slo... potem sem probal s Curve MC...tudi ni slo... nato se z NLB Maestro... tudi ni slo (da se menda placevati samo z MC ali Visa)... Z N26 pa je slo BP... nisem hotel z N26 placati, ker je nekdo nekje napisal, da ti avtomati za parkinino radi "pozrejo" kartico, ker je kao prozorna... No... jaz potrdim, da to ne drzi... vsaj ne za parkirno hiso pod Kongresnim trgom
wink-1.gif

Jaz sem imel problem na hrvaškin cestnini (pa še nekdo pred mano). Tam jo sigurno požre. Za parkirne avtomate se pa ne spomnim, če je kdo omenjal. Je pa dobro vedet, da na kongresnem gre, ker sem pred časom probaval z Revolut in vem, da ne dela, neke posebne želje po testiranju avtomatov z N26 od izkušnje na Hrvaški cestnini pa nimam več. Nikoli ne veš, kako je narjen avtomat (čeprav na unih kjer jo ne potegne not v celoti ni problem probat, ker nima kaj bit). No za Petrolov avtomat za gorivo tudi vem, da gre bp, ker sem že plačeval.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
kaj če jo z avtolakom špricneš?

Je N26 mastercard, kreditna ali plačilna (debetna)?

Kako iz N26 cukneš recimo 5kilo dol s svojega računa gotovine?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj če jo z avtolakom špricneš?

Je N26 mastercard, kreditna ali plačilna (debetna)?

Kako iz N26 cukneš recimo 5kilo dol s svojega računa gotovine?

Za take ase so druge kartice, odete v platinaste/crne barve
smile-1.gif
.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
še enkrat, kako cukneš dol 5000 kilo € iz N26? Iz NLB računa gre preprosto na šalterju, gospa še ti hoče hitro kakšno zavarovanje zraven prodat.

hvala.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj če jo z avtolakom špricneš?

Sem že razmišljal, da bi jo prebarval, samo vprašanje s čim. Avtolak bi znal bit ok.

Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Je N26 mastercard, kreditna ali plačilna (debetna)?

Debetna (MasterCard Debit).


Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
še enkrat, kako cukneš dol 5000 kilo € iz N26? Iz NLB računa gre preprosto na šalterju, gospa še ti hoče hitro kakšno zavarovanje zraven prodat.

hvala.

Na enkrat ne moreš, če si želel to slišat. V kolikor redno dviguješ po 5k in več gotovine, verjetno N26 ni najbolj primerna banka
smile-1.gif
Sicer pa moreš tudi pri večini slovenskih bank vsaj uradno takšen dvig napovedati vsaj en dan prej. Pri NLB pa naj bi bilo potrebno res napovedati šele nad 5k €. Še vedno pa si vezan na delovni čas poslovalnic.

Drugače pa lahko z N26 dvigneš na bankomatu dnevno 2500€, kar vsaj meni zadostuje.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Še zadnjič, avtomat ne bere kartice, temveč samo magstripe oz čip. Ne barvaj kartice in si ne povzročaj dodatnih morebitnih težav. Problem je v avtomatu in ne v kartici.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Še zadnjič, avtomat ne bere kartice, temveč samo magstripe oz čip. Ne barvaj kartice in si ne povzročaj dodatnih morebitnih težav. Problem je v avtomatu in ne v kartici.

Nikjer nisem trdil, da avtomat karkoli fizično bere iz kartice dol, temveč samo da je ne zazna in jo zato "požre".

Potem pa še razloži, zakaj kartica fizično pade v avtomat, namesto da bi avtomat prebral magstripe/čip in jo vrnil, tako kot vsako drugo. Transakcija pri tem sploh ni zabeležena (ne uspešne in ne zavrnjena). Vzdrževalec teh avtomatov na AC in support na drugi strani pravijo, da je problem ravno v prozornosti kartice, saj je senzor (vrjetno optični) ne zazna in kartice na ustavi (zapelje se skozi režo v notranjost avtomata). Po tvoje lažejo in je razlog nekje drugje, ampak razloži kje.

Jasno je, da bi lahko bil avtomat drugače narejen in ga prozorne kartice ne bi motile (tako kot nekatere druge avtomate to ne moti), ampak še vedno trdim, da je problem tudi v tem, da je kartica prozorna.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Še enkrat, in res zadnjič. Avtomat nima nič z zaznavo kartice. Avtomati berejo čip, magstripe ter velikost. Ne ločijo med potiski in barvami, takšnimi in drugačnimi.

Na vprašanje si odgovoril tudi sam. Hrvatje naj rajši prilagodijo / posodobijo svoje zastarele aparate oz čitalce kartic. Pa noben avtomat ne bi smel "požreti" kartice, če le ta ni ukradena / blokirana oz je bil PIN 3x napačno vpisan. Ampak to je že drugo poglavje, ki ga Hrvati, prav tako ne spoštujejo.