nüvi 3590LMT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za nastavit samo Aosta greš na pogled zemljevida stisneš nekam v tem kraju in nato nastaviš to kot začetni položaj.

Pod nastavitve izogibanja imaš možnost izogibanje cestnin, to nastavitev imaš tudi opisano v navodilih, če navodil nimaš, pojdi v temo vse za moj nuvi in si jih prenesi za tvojo napravo.

Izogibanje lahko narediš tudi tako, da nastaviš izogibanje samo določenemu delu ceste, kako se to naredi imaš opisano v wiki pod točko 40.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
@popotnik
sem že brskal po navodilih, žal neuspešno
confused-1.gif
bom poskusil še enkrat pojasniti moje vprašanje
znam na Garminu nastaviti izogibanje cestnin v nastavitvah
znam na PCju v Basecampu načrtovati pot in posamezne odseke z različnimi izogibanji in to pot dati na Garmina
znam na Garminu načrtovati pot od določenega starta do cilja (Aosta - Martigny)

sedim npr. nekje na kavi na poti proti Aosti in bi rad preveril varianto poti skozi tunele ali po stari cesti in na Garminu naredim načrtovano pot, GArmin me zaradi nastavitev pelje skozi tunele. Ker imam čas in voljo si rečem, kaj če bi šel v Švico po stari cest in kaj to pomeni v času in kilometrih. Izberem ravnokar načrtovano pot iz seznama poti in bi rad pogledal kako gre mimo tunelov (npr. enostavno vklopil izogibanje cestninam in dal recalculate poti) ) BREZ da moram v Nastavitve/Navigacija/Izogibanja in izklopiti cestnine ter ponovno isto pot ŠE ENKRAT načrtovati od začetka do cilja in bi imel v seznamu potem dve poti z istim startom in ciljem ter različnima rutama.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
@zakon @Matko
ja, to pomeni narediti nov ruto z istim startom in ciljem

jaz bi rad naredil ENO ruto in potem spreminjal nastavitve ter gledal razliko v času in kilometrih (na Garminu direktno)

tako kot si v Mapsourcu naredil načrtovano pot in potem spremenil Nastavitve/Izogibanje cestninam ter kliknil RECALCULATE in je izračunal drugo pot med istima točkama. NI BILO POTREBNO načrtovati nove poti z drugimi nastavitvami. Bolj konkretno že težko razložim
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zakaj naredit novo ruto, če pa samo spremeniš nastavitev in stisneš na zadnjo pot, ki je bila narejena in ti bo preračunalo taisto?
Bolj preprosto kot smo ti vsi trije razložili ne vem, če se še da.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Zakaj naredit novo ruto, če pa samo spremeniš nastavitev in stisneš na zadnjo pot, ki je bila narejena in ti bo preračunalo taisto?
Bolj preprosto kot smo ti vsi trije razložili ne vem, če se še da.
ravno zato sprašujem, ker mi to ne dela
imam narejeno pot, ki sem jo naredil s cestninami
grem v nastavitve/izogibanja in vklopim izogibanje cestninam

grem nazaj na narejeno pot in karkoli izberem vedno ostaja narejena pot s cestninami in mi ne izračuna nove poti brez cestnin
bonk.gif

šele če naredim novo mi upošteva vklopljeno izogibanje cestninam

sicer pa vsem hvala za trud
cheer.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Pa si poskusil Nuvija po spremembi nastavitve za izogibanja tudi ugasniti in ponovno vklopiti.
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Na nuviju 1490 ko pri trenutni ruti vklopiš izogibanje avtocestam naprimer,v trenutku preračuna drugo pot.
 
Nazadnje urejeno:

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
@Frenckie
upošteval tvoj nasvet, vendar nič bolje

sem pa poskusil narediti pot Lj - Kr in poskusil menjati stara cesta in avtocesta. Ko narediš pot in greš v nastavitve/izogibanja ter vključiš izogibanja cestninam, nato daš urejanje ciljev ter shrani ti naredi to isto pot pod novimi pogoji.
Prva ugotovitev je, da to sicer deluje, vendar ni bližnjice, da bi lahko kar direktno iz poti spreminjal izogibanja, moraš iti v glavni meni nastavitve/izogibanja

drugo vprašanje je zakaj ne deluje na Aosta (It) - MArtigny (Svi) poti. Se mi svetlika, da sem v preteklosti že imel podoben problem. Mapsource je imel v izogibanjih tudi izogibanje sezonskim zaporam (kar prelazi na 2000+ mnm sigurno so) in ker večinoma planiram svoje poti pozimi so običajno ti prelazi zaprti. Sem moral onemogočiti izogibanje sezonskim zaporam in me je potem tudi pozimi peljal čez hribe.
Garmin tega izogibanja sicer nima posebej, je pa dovolj "pameten" da ve, da se pozimi po prelazih ne morem vozit.

edit: drži, kar sem predvideval. S tem problemom so se soočili tudi drugi in seasonal closure se ne da izklopit "If a road (usually mountain passes) has a seasonal closure, the Zumo will not be able to route over it. Seasonal closure is always avoided, and cannot be turned off."
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Včeraj med nadgradnjo kart sem ugotovil, da vedno ko priklopim nuvija na PC, mi win 7 javi da je potrebno popraviti datotečni sistem bla, bla. Ko začnem na njega nekaj kopirat se po cca. 5 min enostavno odklopi iz PC načina. Karto in vse ostale datoteke sem včeraj komaj spravil na njega. Še dobro, da GE vse potegne v svojo mapo, da sem potem lahko ročno kopiral. Kako naj rešim zadevo? Če ne kopiram, pa je lahko priklopljen v nedogled.

zajeta-slika.jpg
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Saj če izbereš opcijo Preglej in popravi, se ne more zgoditi nič. Sem že imel takšne primere. Se pa to običajno pojavi, če napravo odklopimo brez da bi jo najprej odpeli (Varno odstrani strojno opremo in izvrzi medij) iz sistema. Pri napravah, ki so formatirane v FAT formatu, takšno odklapljanje ne povzroča težav, pri napravah, ki so formatirane v NTFS formatu, pa lahko odklop brez predhodnega izpetja pomeni izgubo podatkov, ki še niso bili zapisani v napravo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pri meni pride do tega, če na stacionarnem Pc priklopim nuvija na sprednje USB vhode, če priklopim navigacijo na zadnje USB vhode pa teh problemov ni več.

Delaš na Prenosniku ali stacionarnem?

Če boš dal na 7-ki pregled nuvija, se zna naredit, da ti kaj ne bo delalo, ker premeče mape sem in tja oziroma naredi skrito mapo, ki ima v imenu neke številke, če se še dobro spomnim in v to mapo včasih vrže kako bin datoteko ali voice ali pa kako text datoteko.

Če ti bo še kar naprej nagajal, pa narediš kompletni backup, če ga še nimaš in nato formatiraš s prepusb v fat32 in daš backup nazaj in dela potem BP.

Prvo pa če delaš na stacionarnem Pc priklopi na zadnje usb vhode in preveri, če ti bo delal brez da bi ga odklopilo.
Se mi zdi kot, da sprenji USB vhodi dajo premalo štroma in zato ven meče.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če si rekel, da ti 5 minut ostane povezan s Pc imaš dovolj časa saj formatiranje traja le par sekund.
V temi za popravit nuvije imaš link za prenos prepusb in slikovna navodila zraven kako ga nastaviš.

Po formatiranju pa prvo daj nazaj mapo Garmin šele nato ostale, za vsak slučaj, če bi ti ga odkloplo po 5 minutah se t bo normalno zagnal, če bo mapa Garmin na njem
wink-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Kateri uporabnik od tu dela v Big Bangu - Europark, da ga malo pohvalim. Ob sprejemu mojega nuvija na servis ta petek zvečer je bil zelo prijazen in pripravljen, če ne bi imel garancije tudi sam popravit je rekel, da imam srečo, ker sem na pravega naletel
wink-1.gif