nüvi 3590LMT

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik dukimen pravi:
nov stroj 3590 v fazi raziskovanja
cheer.gif
. sem najprej naredil backup potem, ko sem uspel priti do mape .System
- moj prvi problem je v tem, da mi po predpisanem postopku (Garmin Wiki) ne uspe vedno priti v Developer meni. Vedno delam enako in preprosto ne uspem ugotoviti kje je zaj..eb. Po moje moraš zelo natačno zadeti površino, kjer držiš prst??

- se da izklopit (meni nadležen) zvok ob pritiskanju posameznih tipk (selektivno, ne celotno napravo na mute)

- je kdo delal na 3590 (in kakšen je bil rezultat) postopek za hitrejše iskanje satelitov opisan v temi "( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo"

- ima kdo boljši/funkcionalnejši mp3 player kot je originalen?

se je kakšen uporabnik 3590 srečal z zgornjimi vprašanji in jih uspešno rešil?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
- kolikor mi je znano po navadnem postopku ne, lahko pa spremeniš zvok za tipke vtiho in sicer preneseš si Voice editor od turboccc, poiščeš ta ton in ga zamenjaš s praznim.

- satelite najde hitro, če pa uporabiš postopek, ki si ga omenil pa jih najde še hitreje

- originalnega mp3 player ne moreš zamenjat.
 

ALESI

Zelenc'
7. apr 2013
22
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Tam kjer imaš srček stisni na njega in v oknu ki se ti odpre greš pod uredi in imaš možnost zamenjat ikono, če pa tu ne gre, greš pa pod shranjene priljubljene in tam spremeniš ikono, nisem čisto siguren kateri postopek od teh dveh je pravi.

Prvo ne gre.Druga varijanta pa lahko spremeniš enega po enega.Topa je malo preveč če jih moreš spremenit 500 ali več.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Potem pa daj v mapo GPX zraven gpx datoteke ikono z istim imenom katero bi rad da ti jo prikazuje in je to to.
Lahko pa odpreš resources.bin z gir editor in zamenjaš ikono z srčki za recimo škatlo od zaklada in ti bo nato za vsako ko boš shranil privzeto dalo to ikono, boš pa to telovadbo z zamenjavo ikone v FW moral ponovit za vsak nov FW, ki bo izšel.
 

ALESI

Zelenc'
7. apr 2013
22
0
1
mislim da bom jaz kar pustil tako kot je ,ker to je pa res preveč za mene.Hvala za pomoč vseeno.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
nuvi 35xx Language text
Changes from version 2.00 to version 2.10:
Updates to German and French translations.

Popotnik prosim poglej v ppriponki če je kaj novosti, ki bi se lahko dale v SLO text
 

Priponke

  • 1868427-de_DE.rar
    67,5 KB · Ogledi: 240

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na voljo nova posodobitev teksta v2.10 za 35xx.

V priponki je popravljen tekst, ki vsebuje te popravke:

Na voljo ni nobenega sporočila --> Ni novih sporočil. Prosim, preverite kasneje.
"Ali želite napravo izključiti" - PREKLIČI in IZKLOPLJENO --> " NE " in " DA ".

Najbolj viden popravek je ta:

PREJ:
prva-stran-prej.png
POTEM:
prva-stran-potem.png


Odpravljena je pa tudi napaka na strani za koordinate ( tri črtice) kjer se spremeni zapis formata koordinat:

PREJ:
koordinate-prej.png
POTEM:
koordinatepotem-nove1.png


Odpravljenih pa je tudi še nekaj manj opaznih napačnih prevodov.

p.s.
Po prenosu priponke je potrebno le to razpakirat in se potem da sl_SI.glx v mapo Text na nuvija.
 

Priponke

  • 1868486-sl_SI35xxv2.10.rar
    53,5 KB · Ogledi: 245

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Pozdravljeni.

Po zadnji posodobitvi kart imam v internem spominu prosto le 32 MB. Imam tudi vstavljeno kartico SD z 16 GB spomina.
Kako bi lahko karto najbolj elegantno prenesel na kartico, da bi se potem tam posodabljala in da ne bi zgubil licence za posodabljanje.
Posodabljam pa z Garmin Express programom.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Čudi me, da ti ni že sedaj preneslo na SD.
Imaš nuvija posodobljenega na zadnji FW in naložene vse zvoke, text.... ?

Karto daj na SD v mapo Garmin, če ti je ne bo prepoznalo pa jo odkleneš s kakim programčkom
wink-1.gif
to je najbolj elegantna rešitev do naslednje posodobitve.

Če bi pa rad sprostil nekaj prostora na SD in ne bi premikal karte pa lahko narediš sledeče:

Na SD v mapi Garmin narediš mapo ASR
Iz naprave iz mape ASR vzameš vse datoteke s končnico .srx in .asr in jih daš v mapo Garmin/ASR/ na SD in tako boš imel na napravi 1Gb prostora.

p.s.
NE smeš pa iz mape ASR vzet ven datotek s končnico .srd, ker ti potem glasovno upravljanje naprave ne bo več delovalo.
 

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Hvala za nasvet, ampak v napravi ne najdem mape ARS. Sem vklopil prikaz tudi zaščitenih datotek operacijskega sistema pa nič.
To mi je res čudno. Kak nasvet ?!

Prilagam vsebino mape Garmin v napravi.
1881655-Garmin3950.jpg
 

Priponke

  • 1881655-Garmin3950.jpg
    1881655-Garmin3950.jpg
    18,7 KB · Ogledi: 223

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Super, sedaj pa je uspelo. Se pravi, da bi pa program moral sam ugotoviti da je na kartici še več mesta in vse skupaj namestiti na kartico ? Ali je tudi za to potrebno kaj dodatno nastaviti v navigaciji ?
 

gsm

Pripravnik
6. okt 2009
53
0
6
imam 3590LMT
ko sem hotel nadgraditi karte evrope 2013.30 na aktualno, mislim, da 2014.30 mi je javilo, da je na Nüviju premalo prostora 3.2GB...
Ok, vstavil bom 16Gb micro SD kartico in instaliral najnovejse karte.

Imam vprasanje:
kaj se bo zgodilo, ce kupim karte na SD kartici npr. za Severno Ameriko/Kanado/Mehiko in jo potem vtaknem v navigacijo..? Bo delalo..saj bom moral obstojeco 16Gb odstraniti iz navigacije?

hvala
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
za 3590 LMT mi ponuja Optional Updates
običajno ne poinštaliram kar vsega kar ponuja
pri teh updatih se pa vprašam (vsaj po imenih sodeč) ali je to nekaj kar bi moral imeti?

 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
nov problem, novo vprašanje za poznavalce
smile-1.gif

rad bi npr. na Garminu pogledal pot iz Aoste do Martignyja preko Gran San Bernarda po stari poti (ne skozi tunela)

grem v načrtovanje, določim začetek in cilj in naredi mi pot, vendar skozi tunela.
NE NAJDEM, če lahko pridem do nastavitev za izklop plačila cestnin za načrtovano pot, da bi me preusmeril mimo tunelov

ali moram v generalne nastavitve, pa izklopit cestnine, pa načrtovat/pogledat pot mimo tunelov, pa spet nazaj v nastavitve in vklop nazaj

PS: aja,, pa kako določit za začetek samo mesto, npr. Aosta, brez da me sprašuje še za ulico pa številko?