Novo pri Telemachu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Pa stvar funkcionira kajti doma že imam kabelsko od Telemacha, zdaj pa nam je potekel še aneks za internet pri drugem ponudniku pa razmišljam da bi vzel trojček ter še doma na eno številko ta paket MOB10 kajti sedaj ima mati pri Simobilu paket S ZAME ki vključuje neskončno min za klice v Si.mobil in 101 min za klice v druga omrežja v Sloveniji in itak vsak mesec prekorači ker zelo malo kliče v Simobil... Pa sicer, se obetajo pri Telemachu kakšne akcije trojčke, četvorčke? LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
A ti akciji bon za 100€ in 3m brezplacno se izkljucujeta ali gre oboje hkrati? Se pravi ob vezavi za 24m na vse 4 prikljucke? Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Bi bil kdo tako prijazen, da bi pogledal na hitro telefone, ki jih ima telemach v ponudbi: http://mobilna.telemach.si/index.php/telefonski-aparati/

In mi povedal, kateri touch android telefon ima največjo avtonomijo baterije za klasično uporabo, telefoniranje, sms, mms...zelo redko mail, občasno kakšne novice, ipd.
Tisti z večjimi zasloni verjetno pokurijo več, ampak le, ko je zaslon prižgan, kar pomeni da ob pogovoru pa zdrži dlje, kot tisti z manjšimi zasloni in manjšo baterijo?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Praksa pravi da je optimizacija glavni kritierij, torej NE moreš se na baterijo in zaslon zanašati.

Namesto subjektivnih mnenj imaš na gsmareni takoimenovane "endurance teste", kjer merijo, porabo v video, porabo v browsanju, ter porabo med 3g klicem. Na žalost ne merijo standby porabe, to je edina stvar ki manjka in ki jo moraš z drugih virov dobit.

Torej tebe zanima web browsing, ki je podobno kot SMS "prižgan ekran z dokaj malo procesiranja", ter 3G talk time.
Recimo Xperia Z3 ima 23:13 talk time in 12:03 browsing, medtem ko Galaxy Alpha ima 13:20 ter 8:25, tak da razlike so in so res dokaj povezane z baterijo, ni pa baterija čisto vse.

Veselo uporabo ultra uporabne strani gsmarena ti želim)
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Hm...ampak Z3 ima 3100mAh baterijo, alpha pa 1860mAh?

Bom pa vsekakor pogledal to stran ja, itak bo v 99% primerih telefon uporabljen za pogovore.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Dodatne količine v paketih od 1.5.2015. Cene ostajajo enake.

MOB 3: 80 min, 80 sporočil, 80 MB; 3 €
MOB 10: 500 min, 500 sporočil, 500 MB; 10 €
MOB 20: Neomejeno klici, neomejeno sporočila, 1 GB; 20 €
MOB 30: Neomejeno klici, neomejeno sporočila, 4 GB; 30 €

Klici znotraj omrežja Telemach so brezplačni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Heh, kaj pa klici v tušmobil omrežje?
smile-1.gif


So tole zelo všečni paket, mene osebno je edino zmotilo, da računajo 10 eur (pa še nekaj se mi zdi), za "priklop uporabnika". Glede na to, da je itak priklop interneta, telefona, televizije že opravljen in se samo dodatno poči gor mobi, bi lahko bilo to zastonj..ampak očitno se grejo podobno politiko kot ostali mobilni operaterji, nizke cene paketov, nesramno visoki stroški prehodov med paketi ali "priključnin"
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.363
381
83
ksz

Kako je z LTEjem pri Telemachu? Včeraj debata s kolegom, ki se mu o tem niti ne sanja, je pa uporabnik Telemacha... in sem poklical call center. Izvem, da je samo par baznih v Ljubljani, na Gorenjskem nula. Rabim kaj nastavljat? Ne. Ali nima (Tušmobil?) promocijskega obdobja do jeseni, kjer je LTE free in ne kuri zakupljenih količin? O taki akciji ne ve ničesar, Tuš in Telemach sta zaenkrat še čisto ločena. Zato svetuje, naj pokličem na Tušmobil, oni tega ne ponujajo.

OK, ampak kasneje greva preverit še na web, kjer svetovalca postavijo na laž:
http://nadgradnje.telemach.si/lte/
Promocijsko obdobje obstaja, telefon je potrebno nastavit, ker LTE ne deluje sam od sebe.

A sem naletel na telebajska a jest kaj narobe razumem
confused-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Očitno nisi imel sreče s "telebajskom". Res je, da Telemach in Tušmobil skupaj nadgrajujeta omrežje pa tudi telemachovi uporabniki lahko uporabljajo LTE omrežje, ki bo do konca poletja v celoti laufalo.
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
ksz

Kako je z LTEjem pri Telemachu? Včeraj debata s kolegom, ki se mu o tem niti ne sanja, je pa uporabnik Telemacha... in sem poklical call center. Izvem, da je samo par baznih v Ljubljani, na Gorenjskem nula. Rabim kaj nastavljat? Ne. Ali nima (Tušmobil?) promocijskega obdobja do jeseni, kjer je LTE free in ne kuri zakupljenih količin? O taki akciji ne ve ničesar, Tuš in Telemach sta zaenkrat še čisto ločena. Zato svetuje, naj pokličem na Tušmobil, oni tega ne ponujajo.

OK, ampak kasneje greva preverit še na web, kjer svetovalca postavijo na laž:
http://nadgradnje.telemach.si/lte/
Promocijsko obdobje obstaja, telefon je potrebno nastavit, ker LTE ne deluje sam od sebe.

A sem naletel na telebajska a jest kaj narobe razumem
confused-1.gif

Delujoči LTE odddajnik je na Bledu na golf igrišču.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mocco pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
ksz

Kako je z LTEjem pri Telemachu? Včeraj debata s kolegom, ki se mu o tem niti ne sanja, je pa uporabnik Telemacha... in sem poklical call center. Izvem, da je samo par baznih v Ljubljani, na Gorenjskem nula. Rabim kaj nastavljat? Ne. Ali nima (Tušmobil?) promocijskega obdobja do jeseni, kjer je LTE free in ne kuri zakupljenih količin? O taki akciji ne ve ničesar, Tuš in Telemach sta zaenkrat še čisto ločena. Zato svetuje, naj pokličem na Tušmobil, oni tega ne ponujajo.

OK, ampak kasneje greva preverit še na web, kjer svetovalca postavijo na laž:
http://nadgradnje.telemach.si/lte/
Promocijsko obdobje obstaja, telefon je potrebno nastavit, ker LTE ne deluje sam od sebe.

A sem naletel na telebajska a jest kaj narobe razumem
confused-1.gif

Delujoči LTE odddajnik je na Bledu na golf igrišču.

grin1.gif
.


Lp.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
01.09.2015

Uporabnike obveščamo:

z dnem 1. 10. 2015 bodo naročniški paketi Mobilni internet S, M, L, XL, XXL nadgrajeni tako, da se prenos podatkov v omrežju nacionalnega gostovanja ne bo več obračunaval posebej, temveč se bodo enote prenosa podatkov odštevale od zakupljenih enot izbranega naročniškega paketa Mobilni internet;
se bo od 01. 10. 2015 dalje po porabi v posameznem naročniškem paketu Mobilni internet S, M, L, XL določenih količin prenosa podatkov za preostanek obračunskega obdobja hitrost prenosa podatkov znižala na največ 64 Kbps;
aplikacije Mobilna TV, MMS razglednica in T.info 1. 10. 2015 ne bodo več aktivne;
z dnem 1. 10. 2015 se storitev MMS Tajnica ne bo več vključila samodejno, ampak bo storitev za obstoječe in nove uporabnike potrebno vključiti ročno.
Od objave sprememb v razdelku, ki se nanaša na spremembo hitrosti v posameznih naročniških paketih ter iz prve in druge alineje obvestila do njihove uveljavitve, imajo uporabniki v skladu z določili 2. odst. 129. člena Zakona o elektronskih komunikacijah pravico brez odpovednega roka in brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo operaterju povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, operater pa mu bo vrnil kupnino. Koeficienti za sorazmerni del celotne vrednosti terminalske opreme in uporabnine so določeni v Ceniku. Pravica do odstopa v skladu s tem obvestilom ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na izpolnitev drugih pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Mene je tale telemach razočaral.
Pošlješ mail o paketu, ki bi ga rad naročil. Mine en teden nobenega odgovora,
Na njihovi spletni strani izpolniš spletno naročilo. Mine en teden nobenega odgovora.
Pokličep na 080 22-88 čakaš, pa čakaš, pa čakaš, vmes ti govorijo kaj vse imajo in kako so dobri na koncu
ti rečejo, da te pokličejo nazaj. OK naj bo. Čakaš dva dni, klica pa ni in ni.
Gremo nazaj na 0802288 spet čakaš, po 25 minutah se ti javijo.
Nič ne rečem, oseba na drugi strani prijazna, se zmeniva za paket, dam podatke.....
Mine spet en teden, ne duha ne sluha o kakšni pogodbi za njihov paket za podpisat.

Zdaj pa ne vem. A so vsi iz pisarn na terenih, plezajo po stolpih in nadgrajujejo LTE, da v treh tednih pa
še mal ne morejo poslat, odgovorit, da se sklene pogodba z njimi.

Smo svoje dni čez Tušmobil udrihal, pa je bil napram telim telemach-odzivu pravi angelček.
S takim odnosom so brez veze LTE nadgrajeval, ker bodo vsi bežal od njih.

Jaz že.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
Vaše mnenje šteje! Želimo vam ponuditi storitve, ki bodo v kar največji meri izpolnile vsa vaša pričakovanja, zato vas prosimo, če nam pomagate z odgovori, ki nam bodo v veliko pomoč pri razumevanju vaših pričakovanj.

Če nam ne poveste, ne moremo vedeti. Zaupajte nam, kaj vas moti ali kaj vam je všeč.
Slabo bomo skušali popraviti, dobro pa še nadgraditi.

Link do ankete :
https://www.research.net/s/XQWZK2R
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Ne me kregat če sem kje spregledal... ve kdo morda kdaj bosta Telemach+Tušmobil predstavila enovito ponudbo? Tako kot je sedaj, je že smešno, če ne žalostno.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Telemach se boji blatit svoje ime ne-elite tusmobil omrezjem, tak da novi paketi pridejo ko bo omrezje na nivoju(oziroma da bo LTE zrihtan v nulo najbrz) da bo Telemach lahko se v oglasih pohvalil o omrezju.

Prvotno si bile govorice da bo to september, zdaj da bo to oktober, bomo videli:)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.