Novo pri Telemachu II.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Definitvno imajo večji izpad, ni pa vse down, ker jaz na eni lokaciji nisem imel izpada, na drugi je blo pa down manj kot 15min in na srečo mobilna cel čas up.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Srbsko govno zopet ne dela. Na eni lokaciji sem prešaltal na Telemach EON Premium, katastrofa. In zdaj ko malo sprašujem okoli ljudi ki imajo Telemach so skoz neke težave, skoz tehniki doma, in skoz poskušajo soliti pamet da je vse OK. Ravno ta teden so imeli v žlahti doma tehnika, so na optiki in jim preko WiFi na potegne več kot 20mbitov downloada. Tehnik je linijo priklopil direkt na njihov instrument kjer je ugotovil strašne download brzine in sklenil da je to normalno da preko njihovega WiFi routerja/modema ne potegne več kot 20mbitov in da je treba pač na fiksen kabel. Še dobro da meni preko njihovega routerja na bakru WiFi potegne komot 140-150mbitov. Sami izgovori skratka. Sami naj še kdo hvali in pametuje kako je Telemach superioren. Mi pa je seveda jasno da alter uporabnik nima težav!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj ma veze če je baker, drek ali optika? Na kabel mi preko bakra vleče cca. 350mbitov, wifi pa ga šiba 140-150.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kopiram iz moj telemcah:

  • HITROSTI DOSTOPA DO INTERNETAi
  • Oglaševana hitrosti
    do 500/15 Mbps
  • Maksimalna hitrosti
    500/15 Mbps
  • Minimalna hitrosti
    250 Mbps/7,5 Mbps
  • Običajno razpoložljiva hitrosti
    400/12 Mbps

Če pa vklopim 5G WiFi pa mi potegne okoli 230-240 mbitov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
No sej vrjetno ravno ta del ni jasn, kaj ma baker veze z WiFi :)

Sicer pa so te hitrosti, ki ti jih zagotavljajo, hitrosti za dostop do interneta (pa še to vprašanje do kam, do vsakega serverje na svetu sigurno ne, ker je to pač impossible). Hitrosti preko WiFI ti pa tudi noben operater ne bo zagotavljal, ker je odvisna od celega kupa parametrov, sploh na 2.4GHz (kjer imaš samo 3 neprekrivajoče kanale in zraven še čel kup drugih hotilcev od mikrovalovk do BT mišk, tipkovnic, babyfonov, itd) predvsem od zadenosti spektra na tvoji lokaciji. Če ti dela realnih 150Mbps preko 2.4GHz je to že ogromno in se da malokje to dosežt :)

Meni na 5GHz dela WiFi realnih 300-600Mb/s (odvisno kje in s katero napravo), amapk seveda na lastni opremi z večimi APji po flatu za ustrezno pokritost s 5GHz (ki je itak osnova, če hočeš večje hitrosti in stabilno delovanje).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ravnokar za finto stestiral 5g in 2,4 g. Sicer T-2 ampak vseeno. na server od speedtesta v NY je pa samo še 156/80, ping 93 (na 5g)
 

Priponke

  • 2,4.png
    2,4.png
    143,6 KB · Ogledi: 187
  • screenshot-www.speedtest.net-2020.01.png
    screenshot-www.speedtest.net-2020.01.png
    175,6 KB · Ogledi: 158
  • ny.png
    ny.png
    147,1 KB · Ogledi: 147
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če pa vklopim 5G WiFi pa mi potegne okoli 230-240 mbitov.
No sej vrjetno ravno ta del ni jasn, kaj ma baker veze z WiFi :)

Nima veze, hotel sem samo povedat da na predpotopnem bakru dosegam višje realne brzine kot na ultra moderni optiki, zraven tega je tam še boljši wifi modem. Potem pa pride tehnik na lokacijo kjer je optika in trdi da stvar dela vrhunsko. Ko si omenil motilce, v sobi kjer je router ni nobene naprave. Niti TVja. A preko WiFija na 5cm ne potegne več kot 20mbitov. Tehnik trdi da mu na kabel dela 350mbitov. Torej je fuč modem. Priznaj in zamenjaj... to jim zamerim da fopajo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Če pa vklopim 5G WiFi pa mi potegne okoli 230-240 mbitov.


Nima veze, hotel sem samo povedat da na predpotopnem bakru dosegam višje realne brzine kot na ultra moderni optiki, zraven tega je tam še boljši wifi modem. Potem pa pride tehnik na lokacijo kjer je optika in trdi da stvar dela vrhunsko. Ko si omenil motilce, v sobi kjer je router ni nobene naprave. Niti TVja. A preko WiFija na 5cm ne potegne več kot 20mbitov. Tehnik trdi da mu na kabel dela 350mbitov. Torej je fuč modem. Priznaj in zamenjaj... to jim zamerim da fopajo.
Ravno to nima veze ali gre za baker, optiko ali bilokaj drugega, če je bottleneck WiFi.

Kar se pa motilcev tiče, so pa tisti v isti sobi še najmajši problem, ker jih običajno vsaj lahko kontroliraš. Na žalost pa imaš običajno cel kup sranja na 2.4GHz tudi od bližnjih in daljnnih sosedov (sploh od kakega pametnjakoviča, ki "navije" svoj WiFi čez vse dovoljene meje in tako zaserje cel spekter daleč na okoli). Večini se zdi super, da 2.4GHz dobro pentrira skozi stene (in z 1 AP pokriješ "celo bajto"), je pa v tem primeru tudi slabost, sploh ker je na voljo relativno malo spektra, ki se poleg tega deli še z ZigBee-jem, Bluetoothom in celim kupom drugih non-standard brezžičnih stvari. Seveda, če živiš nekje na samem, mogoče ni tak problem, v kakšnih bol poseljenih krajih, pa hitro fašeš zraven par 10 sosednjih WiFijev in kup drugih motilcev. Največ kar lahko narediš je, da skeniraš spekter in izbereš najmanj slabo opcijo (beri kanal, ker je najmanj šuma) pa še to se lahko konstantno spreminja, za karkoli bolj resnega je pa danes 5GHz skoraj nuja (AC na 2.4GHz itak ne deluje, ker nekako nima smisla).

Seveda pa te all-in-one škatle od operaterjev nikoli niso bile sinonim za super harwdarde, tako da od njihove opreme vedno uporabljam minimalno kar je mogoče (že na coaxu sem imel vedno samo modem-only, vse ostalo pa svoje). So pa vseeno nekatere malo boljše druge malo slabše in kakšne izmed njih tud defektne. Ampak samo iz podatka, da gre 20Mb/s je težko karkoli rečt (recimo z 802.11g clientom je to tudi max kar lahko realno dosežeš, čeprav vrjamem, da je danes večina klientov vsaj 802.11n capable, je pa še vedno velikokrat problem predvsem sranje na spektru in napačna izbira kanala).
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Pri nas smo šele sedaj nazaj. Mrk tam od 10h zjutraj. TV je delal skos samo ogleda za nazaj ni bilo. Mobilni so delali, pa spet ne, no sedaj delajo že kakšno uro. Ni mi pa delal router doma, do zdejle.
Men doma na telemachovem original routerju, ki so ga prinesli sabo vleče wifi na telefonu 2,4 - 144Mbps, 5 pa več ali manj skos tam od 700 do 866Mbps max.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Vem saj ne govorim da ima vezo :) 5G je super dokler ni zida vmes. V sosednji sobi mi ga sploh ne najde...
Fizika pač. Zato pa rabiš več AP-jev (hkrati ti pa ravno to omogoča, da tudi precej manj motenj "lovi" k tebi in v kombinaciji z dejstvom, da imaš na voljo precej več spektra omogoča bistveno večje hitrosti in stabilnejše delovanje), ali pa se pač sprijazniš z nižjimi hitrostmi in precej večjimini nihanji na 2.4GHz. Samo treba je imet realna pričakovanja. Tudi s Poršom greš težko 300 po mestu.

Enaka logika je tudi pri 5. generaciji mobilnih omrežji. Bistveno večje število baznih postaj z manjšim dometov na višjih frekvencah.... Luft je na žalost samo eden in se je pač treba zavedat njegovih omejitev. Zato je pa kabel še vedno zakon, tam kjer je le možno.