Novo pri Telemachu II.

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Od meseca septembra mi nagaja mobilni internet v telemach omrežju. Velikokrat internet ni na voljo, ali pa je zelo počasen (na nivoju 2G). Mogoče kdo ve katere Telekom Slovenije storitve se lahko brezplačno koristi v okviru paketa ŠE VEČ?
Razmišljam namreč, da bi najraje kar vključil gostovanje, ker mi helpdesk ne zna odkriti težave z internetom. Težava je vezana na oddajnik v bližini doma. Drugod mi dela brezhibno.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Tukaj je rubrika za Telemach mobilno. ;)
Kaj ti ni jasno? Kaj tukaj ne spada pod mobilno?

Od meseca septembra mi nagaja mobilni internet v telemach omrežju. Velikokrat internet ni na voljo, ali pa je zelo počasen (na nivoju 2G). Mogoče kdo ve katere Telekom Slovenije storitve se lahko brezplačno koristi v okviru paketa ŠE VEČ?
Razmišljam namreč, da bi najraje kar vključil gostovanje, ker mi helpdesk ne zna odkriti težave z internetom.
V gostovanju preko telekoma ti bo tudi delalo počasi H+, ker ni 4Gja.
Kateri telefon?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No pri meni pa ga Telekom svira.
Screenshot_20200115_191611_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V gostovanju preko telekoma ti bo tudi delalo počasi H+, ker ni 4Gja.
Kateri telefon?
Saj načeloma ne potrebujem neke hitre linije. Bolj je moteče počasno odzivanje (ping, ali kako se to reče). Ko klikneš na link, traja po več kot 5sekund da začne nalagat. Potem en čas dela dobro, potem čez minuto ali dve spet počasi. Včasih brskalnik celo javi, da internet ni na voljo. Telefon je LG K11.
Če preklopim omrežni način, potem dela ok. Ta težava je tudi prisotna samo doma, v službi recimo ni teh problemov, zato sumim da je nekaj z oddajnikom narobe (mogoče prezaseden, pa zato trdijo da oni ne zaznavajo nobenih nepravilnosti).

Se mi je pa pred leti identično pojavljalo v službi. Takrat ne vem kateri telefon sem imel. Takrat so me najprej poslali sim kartico zamenjat, pa ni pomagalo. Potem pa so čez par tednov poslali sporočilo, da bi sedaj moralo delati vredu, ker so popravili neko napačno vrednost na oddajniku.
 

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Saj načeloma ne potrebujem neke hitre linije. Bolj je moteče počasno odzivanje (ping, ali kako se to reče). Ko klikneš na link, traja po več kot 5sekund da začne nalagat. Potem en čas dela dobro, potem čez minuto ali dve spet počasi. Včasih brskalnik celo javi, da internet ni na voljo. Telefon je LG K11.
Če preklopim omrežni način, potem dela ok. Ta težava je tudi prisotna samo doma, v službi recimo ni teh problemov, zato sumim da je nekaj z oddajnikom narobe (mogoče prezaseden, pa zato trdijo da oni ne zaznavajo nobenih nepravilnosti).

Se mi je pa pred leti identično pojavljalo v službi. Takrat ne vem kateri telefon sem imel. Takrat so me najprej poslali sim kartico zamenjat, pa ni pomagalo. Potem pa so čez par tednov poslali sporočilo, da bi sedaj moralo delati vredu, ker so popravili neko napačno vrednost na oddajniku.

Zdravo saj jaz tudi opažam enaki problem naprimer imam tudi simko od Telekom Slovenije pa sem zmeril je mel Telekom 118 dBm je internet delal okoli 5 mega linije Telemach pa sploh ni nic izmeril speed testa pa enaki 118 dBm

Vse, kar si ti opisal imam jaz tudi take probleme

Mogoče lahko Ogo kaj pomaga
Lep pozdrav
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Do kdaj so veljavne? Telekomove so bile pred časom prav tako 50%, par tednov pred iztekom veljavnosti.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Odlicno, fotr hoče stran od telemacha, koliko casa imas za odstop od pogodbe? Ima se 2 obroka za telefon in to je to.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Jaz sem sel stran. Koliko je pa ta banda nezmozna podpirat svoje uporabnike je pa res neverjetno.
Poleg tega jim sistem ne deluje. Še danes imam na njihovem portalu vpisan dolg na dodatne opcije mobilnega paketa. Pa je odpovedan ze 2 messca in stevilka prestavljena.

najboljsi je bil pa obracun dolga po prekinitvi. Kazen za prekinitev so poracunali na celotno dobo, po reklamaciji sem cakal na odgovor natanko do zadnjega dne postopka. In seveda so ugotovili da so prevec zaracunali 60% kazni.

podpis, odpoved pogodbe anarhija. Enostranska sprememba cene sporocilo po navadnem SMSu kljub temu da v pogodbi pise popolnoma drugace.

na koncu sem srecen, da sem se jih znebil v celoti na vseh podrocjih.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Tale Telemach jje poden od podna. Meni nič, tebi nič ukinejo drugo telefonsko štebilko ptek kabla. Bognedaj, ko ti poteče vezava pri njih, recimo za GSM telefon in hočeš iti k drugemu ponudniku, so pa za prekinitev tečni kot podrepne muhe. Zahtevajo tistih 25€, da ti kar naprej pošiljajo pisma za na sodišče. Da o analogni sliki na TV ne govorim. Je bil EVJ prej bog in batina za Telemach, čeprav smo včasih mislili, da je slab.