Novo pri Telemachu II.

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Voice call se izvaja na LTE (4G) omrežju (kjer je pokritost),ni preklopa na 3G
Podatkovna povezava na LTE se ne prekine če sprejmeš klic oz. kličeš
Boljša kvaliteta zvoka (odvisno od kompresije in kodekov ki se uporabljajo, to bo kdo drug več vedel povedati. Baje na TM 3G kvaliteta zvoka ne zaostaja dosti za tisto na LTE).
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Možen je prenos pogodbe. Torej skleneš na X novo razmerje z 6 meseci off, po šestih mesecih pa pogodbo preneseš na sebe.

Kako si ti mislil glede prenosa? Točen primer mi opiši.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Dodatno SIM na ŠV bi potem moral spremeniti v samostojni paket, da bi uveljavljal popust za štiri člane.

Če sklene sin z akcijo 6m popust, lahko po 6m preide pod družinski popust in ne plača nič. Prodajalka očitno nima pojma.

Lahko pa hkrati prekineš dodatno SIM na ŠV in tudi izkoristiš akcijo za novo pogodbo ŠV za ženo. Se tretira kot nov naročnik.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Očitno si nek insajder, ki interpretira na en način, velika večina vaših uslužbencev pa to tolmači drugače - dajte se že enkrat zmenit znotraj firme!
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Dodatno SIM na ŠV bi potem moral spremeniti v samostojni paket, da bi uveljavljal popust za štiri člane.
Ja to itak. Saj sem to že večkrat napisal.

Če sklene sin z akcijo 6m popust, lahko po 6m preide pod družinski popust in ne plača nič. Prodajalka očitno nima pojma.
Ja saj ravno to je fora, v teh poslovalnicah delajo razno razni študentje, ki sami ne vedo kaj vse je možno.
bdv
to akcijo 6m so danes ukinil.
Lahko pa hkrati prekineš dodatno SIM na ŠV in tudi izkoristiš akcijo za novo pogodbo ŠV za ženo. Se tretira kot nov naročnik.
Aja, no to tudi nisem vedel.
p.s.
No smo uredili. Mislim, da najboljš kar je v danem trenutku možno. Je pa to tolk enih kombinacij in for, da kr glava peče. Nič čudnega, da nekateri še sami ne vedo kaj ponujajo. Upam, samo da bo po preklopu to vse tako kot smo se dogovorili.
5450 Hvala
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: 5450

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Gledam in študiram Družinski paket pri Telemachu in me zanima ali prav izračunam?
Trenutno v gospodinjstvu:
1. oseba: paket VEČ 5 eur
2. oseba: paket ŠE VEČ 13 eur
3. oseba paket: ŠE VEČ 13 eur
4. oseba: paket NAJVEČ 16 eur
V tem primeru naj bi prihranili letno 198 eur pri tem paketu. Nevem samo kako je s cenami mobilnih aparatov. Ali so kot v posameznih paketih ali kot v najboljšem?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.942
755
113
Trenutno sem na mobitelu, brez vezave. Ravno potekla. Ker imam telemach optiko, se mi zdi smisleno menjat na telemach (ali ne?).
Zanima me kako je kaj signal, (včasih sem bil še na tušmobilu in je bila katastrofa, sploh roaming so meli totalno neurejen).

Kateri paket se bi najbolj splačal za 2 osebi ? (na mobitelu imam dodatno številko, ko koristi podatke iz istega "poola")
- rabil bi klice znotraj EU (neomejeno)
- 3-10GB podatkov ki jih lahko uporabljam tudi v EU
 

slovan

Zelenc'
9. jul 2019
11
0
1
Trenutno sem na mobitelu, brez vezave. Ravno potekla. Ker imam telemach optiko, se mi zdi smisleno menjat na telemach (ali ne?).
Zanima me kako je kaj signal, (včasih sem bil še na tušmobilu in je bila katastrofa, sploh roaming so meli totalno neurejen).

Kateri paket se bi najbolj splačal za 2 osebi ? (na mobitelu imam dodatno številko, ko koristi podatke iz istega "poola")
- rabil bi klice znotraj EU (neomejeno)
- 3-10GB podatkov ki jih lahko uporabljam tudi v EU


Potem za tvoje potrebe NAJVEČ paket, brez debate. Imaš akcijo 10 €/mesec prvo leto, potem pa 20 €/mesec.
4G pokritost pa je 98% tako, da razen, če si doma res v neki luknji potem bo vse OK.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
98% PREBIVALSTVA!!!

Sicer pa pokritost vseh je +- ista, s tem da je Telemachu še vedno dovoljen nacionalni roaming v Telekom omrežju - kar je prav za prav sramota za konkurenčnost!
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
5450 je pri TM kot sem dojel in veliko pomaga Alterjevcem, ali bi lahko prosim se meni pomagal kar se tiče naročniškega razmerja pri TM?
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Lahko, valda. Napiši, kaj te muči. Prosim, da napišeš tu v temo, da potem, če bo kdo imel podobno težavo, da prebere rešitev.
Na privat sporočila ne odgovarjam
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Gre se za to da sem na TM že od kar je bil TUŠ, nisem bil vezan, potem sem v juliju se odločil zamenjat telefon in se vezal. Reden in vzoren plačnik. Začetkom avgusta sem sel na dopust in dobim sms da je narocnisko razmerje preklicano, naslednji dan ponovno vzpostavljeno. Začetkom septembra smo se odlucili da vzamemo še fiksne storitve in prenesemo še 2 številki na TM. Sve lepo in prav do predvčerajšnjim ko so poklicali iz TM in zagrozili da obstaja dolg v visini okoli 200e in da če ne plačam bojo vse izklopili. Grem v enoto da preverim in model pravi da je že izkopljeno, meni vse deluje, normalno. Potem se hotel ugotoviti zakaj je prišlo do dolga, pa mi je rekel da je vezava prekinjena, naslednji dan ponovno narejena. Ko pa sem hotel ugotoviti kdo je to naredil, pri kom, za Kaj, na kakšen nacin? Ni vedel. Klical na klicni center vendar ista zadeva, enostavno je preklicano narocnisko razmerje in penale je potrebno plačati. Šele včeraj dobim račun oz 16.10 kateri je izdan 30.9., 15 dnevni rok je mimo za reklamacijo racuna. Imam obcutek da je načrtno narejeno. Mogoče se motim. Potem sem pisal na reklamacije da želim da temu pridem do dna, če ne bo volje z strani TM kot do sedaj in če bojo vztrajali kot dosedaj, da pač moram placat ceprav nevem zakaj, bom prisiljen uparibiti druge poti. Kot ze napisano, Prosim samo da se nekdo na TM loti in podrobno razišče zadevo, teh penalov ne mislim plačat. Hvala
 
Nazadnje urejeno:

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
uf, hebote.. to so neke nove fore? na katerem koncu zivis?
Ne verjamem da so fore, po mojem mnenju je nekdo od novo zaposlenih se zajebal, potem so reševali na takšen nacin da ponovno vklopijo, vendar je sistemsko potegnilo za sabo. Vsi vidijo da je en dan preklicano, drugi dan vklopljeno, da je vezava prekinjena in da sistem kaže dolg. Nobenemu se da zajebavat in raziskovat ali dejansko ne vidijo in ne morejo videt zakaj je prislo do tega. Premišljeval sem it do odvetnika, vendar bom počakal da vidim daj se bo zgodilo, upam da bojo razumno ravnali pa upam da ne bojo slepo sledili sistemu ampak preiskali i uporabili logiko. Zato sem se odlocil da tudi tukaj prosim za pomoč ker mi je znano da je nekolicina ki su zaposleni ali podizvajalci tukaj na forumu in da želijo pomagat da se zadeva uredi na miren in civiliziran način.