Novo pri Telemachu II.

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
za prenos številke na hofer moreš dat številko računa pri sedanjem operaterju, davčno številko in skenirano osebno. Pa še naročnik se mora podpisat na dokument da se lahko številka prenese
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
za prenos številke na hofer moreš dat številko računa pri sedanjem operaterju, davčno številko in skenirano osebno. Pa še naročnik se mora podpisat na dokument da se lahko številka prenese
Glede prenosljivosti številk se mora Hot držati istih pravil kot ostali operaterji - ta pa so zapisana v Splošnem aktu o prenosljivosti številk - za predplačnike velja Priloga 1, za naročnike Priloga 2. To je vse.
Hot tako npr. v svojih obrazcih sicer predvideva tudi registracijo uporabnika (Moj Hot račun), ampak ta ni obvezna in številko se da tja prenesti tudi brez nje. Tako se kljub njihovemu obrazcu da prenesti številko samo s tistimi podatki, kot jih predpisuje omenjeni akt. In to je tudi edino logično. To je tudi osnovni namen tega akta. Načeloma lahko za prenos številke uporabiš tudi obrazec iz omenjene priloge in operater, če so izpolnjeni tudi vsi drugi pogoji (npr. denar na predplačniškem računu ipd), mora prenos izpeljati. V nasprotnem primeru gre za kršitev predpisov, za kar ga lahko prijaviš na AKOS.
 

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
Točno to ja naročnik mora podpisat in dat davčno številko. Pa še sken osebne, to pa nevem zakaj bi moral skenirat osebno in jim sliko poslat.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Hja, to smo pa potem tam. Telemach je resen ponudnik, malenkost dražji. Ima pa poslovalnice in zaposleno osebje.
Ni potrebno skenirati pa delati pizdarij glede prenosov.
Potem pa imaš pač HoT, kjer pa verjetno na šalterju na blagajni v Hoferju ne moreš urediti zadev, ali pač?
That's the difference.

Ampak eni bi pa za pol kile bikovih jajc jebali tudi mrtvo srno, če je potrebno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A se kdo spomni kdaj je sedaj naslednji dan X za povišanje količine prenosa podatkov v EU, skladno z uredbo?
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Akcija do konca meseca.
Zajeta slika.PNG
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A ve kdo slučajno kako je zdaj z roamingom pri Telemachu v EU glede pošiljanja MMS? Se poslani MMS zaračunavajo ali so zakupljeni kot klici, SMS-i in podatki?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ufff kak paket ima pa nimam pojma, je pa to nek paket preko firme, nek trojček ali nekaj takega.... Gledam pa da ima tudi ta minimalni paket VEČ 2GB podatkov v gostovanju torej so MMS zastonj...
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Btw ali nastanejo kakšni dodatni stroški, če oba uporabnika hkrati gostujeta v EU in med seboj komunicirata?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ker vse pri telemahu traja 2 tedna da odgovorijo vprašam še tukaj, saj kljub pogovoru s helpdeskom, kjer so rekli da imam prav, jim nič ne verjamem...

Prejšnji mesec bil pol meseca v tujini, v ene 7 državah. Paket še več si delim z ženo. Zdaj sem dobil račun, da sem/sva prekoračil porabo 4,4GB podatkov v tujini in postavko 6,7eur. Vsak dan sem spremljal porabo tako na moj telemach portalu, kot tudi preko tistih smsov ki jih dobiš vsak dan v tujini (opis tarif in koliko imaš še podatkov). Po vrnitvi v slovenijo naj bi imel še več kot 3gb podatkov. Dobil nisem nobenega smsa ki bi mi rekel da sem blizu ali čez limit podatkov. Ali spremlja moj telemach portal porabo čez obe SIMki?

Pozna kdo kakšno foro zakaj so mi zaračunali te dodatne podatke oz. kako bi lahko bil preko zakupljene količine če so bile vse številke v SMSih in na MojT pod?