Novo pri Telemachu II.

22. jul 2007
12.868
1.333
113
123
Ali bodo kakšni novi paketi pri telemachu-družinska varijanta, ker VEČ+dodatna sim za 10€ pač ni ugodno če imaš 5 številk?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Imaš VEČ + dodatna številka za 12€, kjer imaš vse ugodnosti kot nosilec paketa. Mislim, da je to še vedno zelo ugodno napram drugim.
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Nekaj me zanima. Sem naročnik Telemacha doma, torej trojček, zdej pa razmišljam, da bi še mobilno številko prenesel k njim. Paket ŠE VEČ se tako s 15 poceni na 12 evrov. Me pa zanima ali je nujna vezava (24, 12 mesecev) ali ni potrebna? Tnx
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Mesečna naročnina za naročniške pakete VEČ za naročnike Telemachovih fiksnih storitev (naročniki na elektronske komunikacijske storitve, ki se praviloma zagotavljajo preko kabelskih vodov na fiksni lokaciji naročnika) je mesečna naročnina z upoštevanim popustom, ki od sklenitve ustreznega aneksa za popust z vezavo 24 mesecev velja za naročnike fiksnih storitev Skupine Telemach in največ 4 dodatne naročnike paketov VEČ.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj ne dela prenos podatkov, če se gostuje v Mobitel omrežju?

Je treba kaj posebej še nastavit?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imam gostovanje, apn pa nimam za telekom posebej... Rahlo ogabno če moram sam to vnašat, za telemach dela samostojno
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
dostopna točka je ista. V telefonu data roaming na on in pa ne smeš met blokade date v nac.gostovanju - preko preko *121*4#
 
I

Izbrisan uporabnik #488

kakšna blokada? saj še nikoli nisem nič uporablja

hočeš reči, da imajo namerno onemogočeno?

to mi pokaže ko vtipkam kodo
wpss2016110700011.png


?

kaj sedaj
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
APN more biti nastavljen za Telemach (nastavitve za konkreten telefon oziroma platformo imaš na njihovi strani, npr. za iOS). Omenil sem samo zato, ker v TM omrežju načeloma deluje tudi brez nastavitev, pri gostovanju v Telekom omrežju pa nisem prepričen (v tujini, če se prav spomnim brez nastavitev ne deluje).

Meni deluje BP prenos pri gostovanju v Telekomovem omrežju (sem ravnokar za test dal ročno na Mobitel 3G in deluje, hitrost je seveda omejena).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
APN more biti nastavljen za Telemach (nastavitve za konkreten telefon oziroma platformo imaš na njihovi strani, npr. za iOS). Omenil sem samo zato, ker v TM omrežju načeloma deluje tudi brez nastavitev, pri gostovanju v Telekom omrežju pa nisem prepričen (v tujini, če se prav spomnim brez nastavitev ne deluje).

Meni deluje BP prenos pri gostovanju v Telekomovem omrežju (sem ravnokar za test dal ročno na Mobitel 3G in deluje, hitrost je seveda omejena).

v bistvu hočeš povedat, da je funkcija gostovanje-prenos podatkov brezvezna, ker itak rabiš v tujini APN za vsakega operaterja?
sprasujem se.gif


kot vidiš imam zaporo izklopljeno in ne dela

očitno treba dodati telekomov APN

sramotno, da tega ni na sim kartici oziroma v default nastavitvah, da se mora uporabnik s tem ubadat

ker telemachoco omrežje je mizerija ponekod

Čatež ob Savi je praktično neuporabno ... zgolj primer
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To je bila možnost predvsem za stare pakete, ki niso imeli vključenega prenosa pri gostovanju, da si recimo nisi naredil nepotrebnih stroškov. Če bi kdaj to vklapljal, ti ne bi delovalo, načeloma pa ni po defaultu.

Imaš pa še druge opcije. Jaz imam preko *121# vklopljeno blokado za prenos podatkov v tujini ravno zato, da imam lahko na telefonu DATA ROAMING vedno na ON, da ob morebitnem preklopu na Telekomovo omrežje data še vedno dela, v tujini pa ne (po potrebi pač vklopim katero izmed opcij za tujino in izklopim blokado).

Še enkrat preveri APN in DATA ROAMING na telefonu in resetiraj telefon
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
APN more biti nastavljen za Telemach (nastavitve za konkreten telefon oziroma platformo imaš na njihovi strani, npr. za iOS). Omenil sem samo zato, ker v TM omrežju načeloma deluje tudi brez nastavitev, pri gostovanju v Telekom omrežju pa nisem prepričen (v tujini, če se prav spomnim brez nastavitev ne deluje).

Meni deluje BP prenos pri gostovanju v Telekomovem omrežju (sem ravnokar za test dal ročno na Mobitel 3G in deluje, hitrost je seveda omejena).

v bistvu hočeš povedat, da je funkcija gostovanje-prenos podatkov brezvezna, ker itak rabiš v tujini APN za vsakega operaterja?
sprasujem se.gif


kot vidiš imam zaporo izklopljeno in ne dela

očitno treba dodati telekomov APN

sramotno, da tega ni na sim kartici oziroma v default nastavitvah, da se mora uporabnik s tem ubadat

ker telemachoco omrežje je mizerija ponekod

Čatež ob Savi je praktično neuporabno ... zgolj primer

NE! Ravno to razlagam. Nastavitve imaš VEDNO nastavljene tako, kot piše na njihovi strani.

Pomembno je, da imaš tudi na telefonu vklopljen data roaming (ne samo, da je na telemachu izklopljena blokada).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj pa nisem nor in sem še posebej vklopil data roaming, ampak zadeva preprosto ne deluje...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jajc ne dela

wpss201611070004.png

wpss201611070005.png

wpss201611070006.png

wpss201611070007.png

wpss201611070008.png


aparat je "od Telemacha", tam kupljen, verjetno ne prodajajo izdelkov, ki ne delujejo v plačanih omrežjih z naročnino
evil.gif