Novo pri Telemachu II.

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
658
9
18
Dolenjska
Danes sem dobil po pošti reklamo Telemacha in ponudbo za fiksne ter mobilne storitve. Poleg je tel. št. prodajnega svetovalca, katera pa je v Simobil omrežju, kar pa sem sam preveril. Slaba reklama, če še njihovi ne zaupajo svojem omrežju in to potem ponujajo drugim.
bonk.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.841
732
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Z drugimi telefoni omrežje dela.
IPhone pa vedno nekaj posebnega
Ni poanta telefona. Apple za avtorizacijo iMessage-ov pošlje SMS na številko v tujino (konkretno nekam v UK), avtorizacija pa se potrdi s povratnim SMS-om. In tukaj konkretno povratni SMS nikoli ni prišel, ker ga je Telemach očitno nekje izgubil/prefiltriral. Če misliš, da je to napaka iPhona pa naj bo tako... pri drugih operaterjih to deluje.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Podobno kot je k meni prišel Amisov serviser (Simobil). Pogumno je hotel poklicati, pa sem mu ponudil moj telefon ... no, revež je kmalu videl, da z njegovim operaterjem ne bo daleč prišel
evil.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Sokol pravi:
Poleg je tel. št. prodajnega svetovalca, katera pa je v Simobil omrežju, kar pa sem sam preveril.
Kako pa si to preveril?
Kako to lahko preveriš?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Sokol pravi:
Danes sem dobil po pošti reklamo Telemacha in ponudbo za fiksne ter mobilne storitve. Poleg je tel. št. prodajnega svetovalca, katera pa je v Simobil omrežju, kar pa sem sam preveril. Slaba reklama, če še njihovi ne zaupajo svojem omrežju in to potem ponujajo drugim.
bonk.gif

Pa si mogoče preveril tudi koga vse zastopa ta svetovalec?

Sicer pa če misliš, da npr. vsi prodajalci avtomobilov vozijo znamko, ki jo prodajajo, se motiš.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Re: Novo pri Telemachu II. [Re: Narodnjak]
#2489439 - 05.10.2016 21:22
Odgovori na to sporočilo Odgovori Odgovori na to sporočilo S citatom Hitri odgovor Hitri odgovor

Citat:

Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:

Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:

Uporabnik Sokol pravi:
Poleg je tel. št. prodajnega svetovalca, katera pa je v Simobil omrežju, kar pa sem sam preveril.


Kako pa si to preveril?
Kako to lahko preveriš?



www.npch.si

http://www.npch.si/index.php/kje-je-stevilka


Ali pa *130*številka# na Mobitel omrežju.

Mislil si: *129*stevilka#
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Z drugimi telefoni omrežje dela.
IPhone pa vedno nekaj posebnega

Kdo pa je rekel, da omrezje ni delovalo? Ni se dalo aktivirati storitve iMessage/FaceTime,... In to je bil problem pri Telemachu, ki SMS sporocilo, ki ga v ozadju poslje iOS na Irsko stevilko, nekako blokira, da ne pride do ciljne destinacije... oz. ne pride nazaj povratno sporocilo... Podoben problem so pred casom imeli tudi recimo pri Si.mobilu ...

V tem primeru je krivda na Telemachu, kar so tudi "priznali" ... Fer bi bilo da zato tudi stornirajo strosek, ki je posledicno zaradi napake na njihovi strani, nastal uporabnikom...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Marburg pravi:


Citat:
Uporabnik Najednik pravi:

Ali pa *130*številka# na Mobitel omrežju.


Mislil si: *129*stevilka#

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/teme-pomoci/mobilno/mobilna-telefonija/pogovori#faq=2

Dropbox-20161006-073417.jpg


Pri Tusšmobilu pa je res bil menda niz *129*stevilka# .... Mozno, da to tudi velja za Telemach...ceprav tega podatka na njihovi strani nisem nasel ...

Nasel sem samo tole tukaj :

Pri Mobitelu vtipkamo:
*130*xxxxxxxxx# + klicanje in čez nekaj trenutkov na zaslon dobimo informacijo o domicilnem operaterju (xxxxxxxxx je številka, o kateri poizvedujemo)

Pri Si.mobilu vtipkamo:
*448*xxxxxxxxx# + klicanje in čez nekaj trenutkov na zaslon dobimo informacijo o domicilnem operaterju (xxxxxxxxx je številka, o kateri poizvedujemo)
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Pri Telemachu ukazni niz *130*# ne deluje, *129*# pa gre. Ocitno ima vsak operater drugacen ukazni niz.
Lp
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
ksz

ko smo ravno pri teh USSD ukazih. Telemach ima za preverbo stanja-preostalih količin ukaz *123*#. Kakšen ukaz ima pa mobitel za te podatke?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Z drugimi telefoni omrežje dela.
IPhone pa vedno nekaj posebnega

Kdo pa je rekel, da omrezje. ni delovalo? Ni se dalo aktivirati storitve iMessage/FaceTime,... In to je bil problem pri Telemachu, ki SMS sporocilo, ki ga v ozadju poslje iOS na Irsko stevilko, nekako blokira, da ne pride do ciljne destinacije... oz. ne pride nazaj povratno sporocilo... Podoben problem so pred casom imeli tudi recimo pri Si.mobilu ...

V tem primeru je krivda na Telemachu, kar so tudi "priznali" ... Fer bi bilo da zato tudi stornirajo strosek, ki je posledicno zaradi napake na njihovi strani, nastal uporabnikom...

SMS je šel ven, samo povratnega ni bilo. Urejeno je bilo 16.9. Vsak k ma neupravičeno zaračunane SMSe naj poda prijavo pa se uredi odpis.
 

Tim

Pripravnik
9. sep 2007
79
1
8
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Res je, Simobil ima *789*#, če me spomin ne vara.

*789# ter tipka klic je za naročnike, za SIMPL je *456# ter tipka klic.

Lp
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik Macola20 pravi:
ksz

ko smo ravno pri teh USSD ukazih. Telemach ima za preverbo stanja-preostalih količin ukaz *123*#. Kakšen ukaz ima pa mobitel za te podatke?

Pri Telemachu deluje tudi *123# in tipka klici.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A kdo ve kako je z USSD nizi v tujini, predvsem če se uporaba kakorkoli zaračunava.

Drugače se mi zdi tole super, ker imam lepo vklopljeno zaporo za prenos podatkov v tujini in imam lahko še vedno vklopljen data roaming na telefonu, da mi ob morebitnem preklopu na Telekomovo omrežje (nacionalni roaming) data še vedno dela. Po potrebi pa še vedno prek *121# vklopim dodatno opcijo za dato v tujini in skinem zaporo.