Novo pri Telemachu II.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidim pa, da vsaj na iPhoneu deluje tudi, če je v nastavitvah Data roaming na off
smile-1.gif
Tako, da pravzaprav rabiš samo pravilno nastavljeno dostopno točko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ampak na Telemachu vse dela v nulo.

V bistvu vse zbrišem vem in kot ime vpišem internet...
smile-1.gif


kak imate drugi?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ampak na Telemachu vse dela v nulo.

V bistvu vse zbrišem vem in kot ime vpišem internet...
smile-1.gif


kak imate drugi?

Ja, nastavi točno tako kot piše na njihovi strani
smile-1.gif


Nastavljeno imamo tako, ker so to prave nastavitve. Kar se tiče delovanja na njihovem omrežju kljub napačnim nastavitvam pa:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
APN more biti nastavljen za Telemach (nastavitve za konkreten telefon oziroma platformo imaš na njihovi strani, npr. za iOS). Omenil sem samo zato, ker v TM omrežju načeloma deluje tudi brez nastavitev, pri gostovanju v Telekom omrežju pa nisem prepričen (v tujini, če se prav spomnim brez nastavitev ne deluje).

Meni deluje BP prenos pri gostovanju v Telekomovem omrežju (sem ravnokar za test dal ročno na Mobitel 3G in deluje, hitrost je seveda omejena).

Ti pa vrjetno MMSi niso delali z napačnimi nastavitvami niti v njihovem omrežju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ja, sedaj sem probal in dela tudi mobitel, hvala

je pa zanimivo, da starega APN ni mogoče izbrisati
smile-1.gif
samo deaktiviraš ga lahko, ko aktiviraš novega

za LTE pa vem, da moram it menjat kartico, je brezplačna menjava
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Pa si zrihtal zdaj
smile-1.gif
?

Ja, sem pa še sedaj vklopil zaporo za tujino, da me ne bi tam speklo, ker imam sedaj pač roaming vklopljen pa da se ne bi spozabil...
priden.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Daj no tistih par centov boš pa že pri svojih pravniških tarifah zmogel.

Pozdravljeni! Storitve v drzavah EU se obracunajo po cenah v domacem omrezju in pribitku 0,061 EUR/min za klic v drzave EU, 0,0244 EUR za SMS, 0,061 EUR/MB za prenos podatkov, vendar ne vec kot 0,2318 EUR/min, 0,0732 EUR/SMS in 0,2440 EUR/MB. Zakupljene enote v Sloveniji se porabljajo tudi v EU, obracuna se le pribitek. Dohodni klic se obracuna po 0,013908 EUR/min. Cene vkljucujejo DDV. Vec info na: + 38641700700. Telekom Slovenije, d.d.

No pri Telemachu pa mora biti isto.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Če se malo pošalim, a tedaj mi ni bilo do smeha.

Tja, kamor sem šel letos, Telemach ne obstaja, ne moreš niti poklicat, niti SMS, razen SOS
smile-1.gif
tak da ...

Zunaj imam raje wifi kot pa mobilno omrežje, saj mi neprestana sinhronizacija ni nuja

wpss201608050002pngb8cad.png
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
APN more biti nastavljen za Telemach (nastavitve za konkreten telefon oziroma platformo imaš na njihovi strani, npr. za iOS). Omenil sem samo zato, ker v TM omrežju načeloma deluje tudi brez nastavitev, pri gostovanju v Telekom omrežju pa nisem prepričen (v tujini, če se prav spomnim brez nastavitev ne deluje).

Meni deluje BP prenos pri gostovanju v Telekomovem omrežju (sem ravnokar za test dal ročno na Mobitel 3G in deluje, hitrost je seveda omejena).

v bistvu hočeš povedat, da je funkcija gostovanje-prenos podatkov brezvezna, ker itak rabiš v tujini APN za vsakega operaterja?
sprasujem se.gif


kot vidiš imam zaporo izklopljeno in ne dela

očitno treba dodati telekomov APN

sramotno, da tega ni na sim kartici oziroma v default nastavitvah, da se mora uporabnik s tem ubadat

ker telemachoco omrežje je mizerija ponekod

Čatež ob Savi je praktično neuporabno ... zgolj primer

Čatež ob Savi je Telemachovo omrežje 4G .
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Čatež ob Savi je na lokaciji hotela skoraj popoln mrk, ena črtica, meče ven, bob dela na polno, mobitel bp...

Tolko o Telemachu...
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Citat:
Uporabnik map pravi:
Telekom tam tudi nima nič

Off topic; Simobi ima, cene pa (ker Man ni del EUja) enake gostovanju v Afganistanu
evil.gif


Citat:
Manx Telecom (najcenejši operater)

Oznaka:
Pronto GSM
Klic v Slovenijo:
3,6000 €
Dohodni klic:
2,0000 €
SMS:
0,6000 €
Pošiljanje MMS:
0,8400 €
GPRS/UMTS:
9,9000 €
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Na Aškerčeva ulica 7 BR (2 km stran SZ)
Telemach SE614
GSM 1800
UMTS 900/2100
LTE 800


Telemach SE686, Mihalovec (2,3 km stran SV)
GSM 1800
UMTS 900/2100
LTE 800


Nekih hribov tam ni, kot npr v Zg. Hotiču (hanzi).
3g mu tudi ne dela ?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Sem doma v tem mestu imel tuš do pred dobrim letom in ti lahko povem, da je bil katastrofa, morda je z LTE kej boljše. Imel v zgradbi 3 črtice 3G/H+, ko si vklopil podatke in hotel mail prekontrolirat te je kljub dobremu signalu fuknilo na EDGE, v glavnem katastrofa, če nisi bil ravno pod oddajnikom. Dopuščam možnost, da se je v letu in pol tudi kej popravilo. Kolker si se odmaknil, je bila zadeva res totalna katastorfa. Tale oddajnik je na bivši tovarni pohištva, do ČT imaš 3km luft linije. Verjamem da zadeva niti pod razno ne dela zadovoljivo, razen za kak klic. Morda podatki na LTE, na 3G niti pod razno ne