Novo pri Telemachu II.

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Nikjer ne najdem podatka, koliko imamo predplačniki največjo hitrost preko 4G na free2go paketih?

HoT ima 20/5, SparMobil 50/10, stock A1 Simpl 40/5... Telemach free2go pa?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Prej sem naredu Speedtest je bilo 92/7 Mbps...

Ja krasno... Torej upam, da nisem slabo izbral ZA DRUGI SIM namesto T-2 mobilne...
Prenos številke mi še morajo nardit.

Imam pa še nekaj vprašanj:

V moj portal sem v nastavitvah videl postavko
Zapora dohodnih storitev (klici,SMS in USSD), ki je aktivirana. Ko sem jo deaktiviral, se je spet sama nazaj aktivirala. Dohodni klici pa SMS-i so pa do sedaj delovali normalno...

Zakaj je sploh to?

Kaj v zvezi s trajnimi vezmi? To bom urejal, ko mi številko prenesejo.

Pa ko sem dal zaporo prenosa podatkov v omrežju TELEKOM, je kar zmanjkalo 4G signala... Nazaj je prišel čez 5 min, vmes mi je pa vse delalo na 3G... Povezava?!?
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Prej sem naredu Speedtest je bilo 92/7 Mbps...

Ja krasno... Torej upam, da nisem slabo izbral ZA DRUGI SIM namesto T-2 mobilne...
Prenos številke mi še morajo nardit.

Imam pa še nekaj vprašanj:

V moj portal sem v nastavitvah videl postavko
Zapora dohodnih storitev (klici,SMS in USSD), ki je aktivirana. Ko sem jo deaktiviral, se je spet sama nazaj aktivirala. Dohodni klici pa SMS-i so pa do sedaj delovali normalno...

Zakaj je sploh to?

Kaj v zvezi s trajnimi vezmi? To bom urejal, ko mi številko prenesejo.

Pa ko sem dal zaporo prenosa podatkov v omrežju TELEKOM, je kar zmanjkalo 4G signala... Nazaj je prišel čez 5 min, vmes mi je pa vse delalo na 3G... Povezava?!?
1. Zaporo imam tudi jaz aktivirano po defaultu in vse normalno deluje.
2. Hitrost NI omejena.
3. Zapora podatkov pomeni, da se ne poveže na mobilne podatke preko Telekoma kjer ni Telemach signala. Lahko pa kličeš in pošiljaš sporočila. Seveda pa se vse to zaračunava posebej. Jaz imam Telekom podatke zablokirane. Se pa zelo redko preklopi na Telekom omrežje.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Ta Telekom roaming bi morali ukiniti. Je redko, ampak če nisi pozoren takrat kuri denar namesto enot. Niti opcije blokade nimajo (razen za podatke).

Na nekaterih telefonih je tudi težko fiksirati na ročno omrežje, ker imajo razbito še na 2g, 3g, 4g. Potem je pa tu še tujina in vsakič preklapljati...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Prej sem naredu Speedtest je bilo 92/7 Mbps...

Ja krasno... Torej upam, da nisem slabo izbral ZA DRUGI SIM namesto T-2 mobilne...
Prenos številke mi še morajo nardit.

Imam pa še nekaj vprašanj:

V moj portal sem v nastavitvah videl postavko
Zapora dohodnih storitev (klici,SMS in USSD), ki je aktivirana. Ko sem jo deaktiviral, se je spet sama nazaj aktivirala. Dohodni klici pa SMS-i so pa do sedaj delovali normalno...

Zakaj je sploh to?

Kaj v zvezi s trajnimi vezmi? To bom urejal, ko mi številko prenesejo.

Pa ko sem dal zaporo prenosa podatkov v omrežju TELEKOM, je kar zmanjkalo 4G signala... Nazaj je prišel čez 5 min, vmes mi je pa vse delalo na 3G... Povezava?!?
Tisto v portalu, če govorimo o tem:

Kaže narobe. Nek hrošč mora biti. Tudi jaz sem si glede tega belil glavo. Vedno kaže, kot da so dohodne storitve blokirane, čeprav niso. bolj kot na ta potral se splača zanesti na *121# in klic. Tam tudi lahko vse nastavljaš in tam vse deluje in prikazuje, kot je treba.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Sem probal *121# in potem 9 in izpiše samo, kar sem res naredil: blokada 090 in blokada podatki telekom.

Ono za dohodne je res hrošč verjetno, ker sem dal izklopi, potem se je pa spet samo nazaj vkloplo...

Roaminga prek sekreta od Telekoma imam pa dovolj še iz T-2, zato sem pa tud skinu vse skup in vložu prenos številke, ki ga še čakam...
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Ali kdo kaj ve kako bo sedaj z roamingom pri Telekomu ce bo le ta ze v temu mesecu postopoma pricel ugasati 3G signal?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Ne deluje... Napačna ključna beseda

Pa tudi opcije ni na aparatu za ta Telemach SIM, pri HoT-u SIM pa je opcija na tem aparatu, ampak seveda VoLTE ne deluje...

Pa še en Speedtest na free2go:
 

Priponke

  • Screenshot_2022-09-05-19-53-21-937_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2022-09-05-19-53-21-937_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    397,9 KB · Ogledi: 75
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Koliko se pa ponavadi pri Telemachu čaka na prenos številk?

Sem dal obrazce s prilogami priporočeno po pošti, pa že od ponedeljka na sledenju piše:

Pošiljka pripravljena za izročitev na pošti

Nič jasno... :confused:
 
Nazadnje urejeno: