Novo pri Telemachu II.

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Kaj je "izredna" odpoved? Na eni izmed stevilk imam aneks z 10% popusta na narocnino, ki velja se dva meseca. Raje pocakam se en mesec, ko bodo podrazili in izkoristim moznost prekinitve?
 

fonza12

Pripravnik
1. sep 2014
129
23
18
spufana država
Ali mogoče kdo ve koliko lahko telesmeh zaračuna ker sem zaradi nestrinjanja s podražitvijo paketa VEČ odpovedal naročnino za 2 številki. Skliceval sem se na zakon ZEKOM-1, ki navaja -citiram:
(2) O vsaki spremembi pogojev, določenih v naročniški pogodbi, morajo biti naročniki obveščeni najmanj 30 dni pred predlagano uveljavitvijo sprememb. Pri tem morajo biti naročniki obveščeni, da imajo, razen če je sprememba pogojev, določenih v naročniški pogodbi, potrebna zaradi uskladitve s tem zakonom oziroma na njegovi podlagi sprejetimi predpisi, drugimi predpisi in predpisi Evropske unije, ki se neposredno uporabljajo, v istem roku pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Agencija lahko s splošnim aktom predpiše obliko in način objave obvestila.
(3) Določbe prejšnjega odstavka ne vplivajo in ne posegajo v zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov.
(4) Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave v skladu z drugim odstavkom tega člena izbira, ali bo operaterju povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, operater pa mu bo vrnil kupnino. Naročniku, ki želi izkoristiti odstopno upravičenje, lahko operater v zameno ponudi, da ohrani naročniško razmerje v veljavi pod pogoji, določenimi v obstoječi pogodbi.

(5) Določbe tega člena se uporabljajo za potrošnike, kadar ti sklepajo naročniško razmerje z operaterjem, za druge končne uporabnike pa, kadar ti tako zahtevajo.

Če prav razumem lahko zaračuna le prenos številke, ostalo ne sme:rolleyes:???
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Pogodba kazen ni enako penali... penali so vračilo vseh popustov, ki si jih prejel. Za aparat ali naročnino.

V praksi, verjemite, to pomeni, da se ne zakasira 10€. Vse ostalo se.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
453
28
28
Sodišinci
Pogodba kazen ni enako penali... penali so vračilo vseh popustov, ki si jih prejel. Za aparat ali naročnino.

V praksi, verjemite, to pomeni, da se ne zakasira 10€. Vse ostalo se.
dam kot primer...če sem sklenil naročniško razmerje in vzel telefon ter dobil ugodnost eno leto brez naročnine in sem med tem časom telefon že odplačal mi ob prekinitvi razmerja, če se sklicujem na Zekom-1 ne smejo zaračunati nič. Razmerje mora biti prekinjeno takoj saj odpovednega roka ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

fonza12

Pripravnik
1. sep 2014
129
23
18
spufana država
dam kot primer...če sem sklenil naročniško razmerje in vzel telefon ter dobil ugodnost eno leto brez naročnine in sem med tem časom telefon že odplačal mi ob prekinitvi razmerja, če se sklicujem na Zekom-1 ne smejo zaračunati nič. Razmerje mora biti prekinjeno takoj saj odpovednega roka ni.
Tudi jaz mislim, da je tako - to bi bilo super...
Moj primer je tak, da sem pred letom dobil ob spremembi paketa za internet in televizijo EON dobil 25% popust na vse (internet, televizijo in dve mobilni številki). Telefona nisem jemal pri ponudniku, ampak imam svoja.
Sedaj sem odpovedal naročnino za obe mobilni številki, internet in TV pa sem obdržal.
Številke sem še pred parimi dnevi prenesel na novega operaterja...za to vem da bo treba plačati 2 x 5€.
V poslovalnici sem zahteval, da je natisnila odpoved in obljukala, da odpovedujem na osnovi ZEKOM-1. Je bilo treba kar nekaj pregovarjanja, da je to storila. Najprej mi je obklukala le redno odpoved:mad:, nakar sem se malo razhudil, da kaj si mislijo, saj sem ja jasno in glasno povedal zakaj odpovedujem.

Kaj pa če mi kljub temu kaj zaračunajo...ali je najbolje, da se obrnem kar na AKOS?
Ali ima kdo kaj izkušenj s tem?
Raje prej poizvem kot pa potem ko bo prepozno.
 
Nazadnje urejeno:

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Če ni aktivnih vezav, se ne plača nič penalov.

Recimo, da si pred 1,5letom sklenil naročnino in imel 1 leto brezplačno. Sedaj pa si prekinil. Potem moraš kljub tej ZEKOM-1 zadevi vrniti sorazmerni znesek ugodnosti. To se pravi povrniti moraš 12 naročnin.

Glejte, noben operater ni socialna ustanova, da bi karkoli šenkaval.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tudi jaz mislim, da je tako - to bi bilo super...
Moj primer je tak, da sem pred letom dobil ob spremembi paketa za internet in televizijo EON dobil 25% popust na vse (internet, televizijo in dve mobilni številki). Telefona nisem jemal pri ponudniku, ampak imam svoja.
Sedaj sem odpovedal naročnino za obe mobilni številki, internet in TV pa sem obdržal.
Številke sem še pred parimi dnevi prenesel na novega operaterja...za to vem da bo treba plačati 2 x 5€.
V poslovalnici sem zahteval, da je natisnila odpoved in obljukala, da odpovedujem na osnovi ZEKOM-1. Je bilo treba kar nekaj pregovarjanja, da je to storila. Najprej mi je obklukala le redno odpoved:mad:, nakar sem se malo razhudil, da kaj si mislijo, saj sem ja jasno in glasno povedal zakaj odpovedujem.

Kaj pa če mi kljub temu kaj zaračunajo...ali je najbolje, da se obrnem kar na AKOS?
Ali ima kdo kaj izkušenj s tem?
Raje prej poizvem kot pa potem ko bo prepozno.
Ampak če si prejel popust na naročnino in si še vezan, boš moral vrniti prejeto vrednost popustov, sorazmerno s časom še veljavne vezave. Vsaj tako je bilo ponavadi. Čecsi sobil za 300 eur popustov in je minilo 1 leto od vezave, vrnes 150 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5450

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
453
28
28
Sodišinci
Ampak če si prejel popust na naročnino in si še vezan, boš moral vrniti prejeto vrednost popustov, sorazmerno s časom še veljavne vezave. Vsaj tako je bilo ponavadi. Čecsi sobil za 300 eur popustov in je minilo 1 leto od vezave, vrnes 150 eur.
Po mojem to velja v primeru da prekineš naročniško razmerje...če pa prekines zaradi nestrinjanja sprememb splošnih pogojev in se sklicuješ na Zekom-1 pa ne plačaš pogodbene kazni...