Novo pri Telemachu II.

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Zal A1 nima nobenega paketa za 28e, tako da ne vem kaj si ti plačeval. Moneta ne sodi v paket, če je bilo to. Je ogromna razlika med omrežjema v korist A1, sploh ko greš v nenaseljena območja.

Imas prav 30€ je bil. Paket je bil Svobodni 80.
In kot sem rekel, tudi v nenaseljenih obmocjih nimam nobenih tezav, tudi v tujini (kjer sem kar veliko) nimam nobenih tezav z lte hitrostjo.

Skoda za tebe, da imas peh...

Ps: je pa A1 narocniska sluzba.svetlobna leta pred vsemi
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Imam stranke ki so šle iz A1 na telemach, so prenesle telefonsko, vloga je bila pravilno izpolnjena. A prenosa drugi dan ni bilo, ker je pač tisti dan nekaj A1 zajebal in ni bilo prenosov številk. Večkrat dobimo mail da je šlo kaj narobe. Toliko o superiornosti enih in drugih in kako so eni veliko boljši. :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
No potem lahko pokomentiraš še zaje* z mojim DDV. Leta 2016, ko sem sklepal novo naročnino sem bil DDV zavezanec, in naknadno so tudi dobili odločbo, leta mislim da 2017 sem sklenil še dodatno naročnino in podrejeno številko na isto razmerje pa nisem bil pozoren, da je pri DDV bila oznaka NE in sedaj leta 2019 za njih nisem zavezanec za DDV čeprav račune že cel čas vlagam v računovodstvo (ker Telemach vztraja, da DDV ni obvezen podatek na računu seveda naročnik ne more vedeti ali ga vodijo pod DDV ali ne). Sedaj kako sem jaz pri njih prišel iz DDV Da na DDV Ne pač ne vem a očitno sistem precej šepa. Par dni nezaj sem spet pošiljal odločbo, me res zanima kaj bojo ugotovili tokrat...če sploh bojo kaj.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.019
117
63
okolica mesta
Imas prav 30€ je bil. Paket je bil Svobodni 80.
In kot sem rekel, tudi v nenaseljenih obmocjih nimam nobenih tezav, tudi v tujini (kjer sem kar veliko) nimam nobenih tezav z lte hitrostjo.

Skoda za tebe, da imas peh...

Ps: je pa A1 narocniska sluzba.svetlobna leta pred vsemi
Trenurno imajo oz. že en čas najdražji paket 26eur, na to sem mislil. Prejšnji Svobodni 80 je bil zelo dober ker so bili tudi mednarodni klici prokriti izven eu, par kolegov ga še ima in ga ne zamenjajo.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Trenurno imajo oz. že en čas najdražji paket 26eur, na to sem mislil. Prejšnji Svobodni 80 je bil zelo dober ker so bili tudi mednarodni klici prokriti izven eu, par kolegov ga še ima in ga ne zamenjajo.

kaj je tocno poanta tvojega vpisa? Moj paket je bil nekonkurencen zaradi vseh novih paketov in sem moral menjat. V mojem primeru dodatne minute nisem dovolj izkoristil.

Na 2 leti bo me v povprecju stal sedanji paket na Telemachu 11,25€/mesec
Primerljiv paket A1 Go! M me pride na A1 21€/mesec

Se pravi, ce bi ostal na A1 bi za identicno storitev placeval 87% več oziroma v dveh letih 234€ za popolnoma identično storitev.
Razumem, da majo operaterji razlicno pokritosti in pac vsak ne more uporabljat kateregakoli ravno iz tega razloga. Je pa dejstvo, da kar se tice velike vecine ljudi (vsa vecja mesta) ni absolutno nobene razlike pri kvaliteti storitev med A1 in Telemach.
Problem pri Telemach pa je njihova podpora, ker tu je A1 svetlobna leta pred vsemi - je pa res, das podpore prakticno ne rabim.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Saj ne vem zakaj eni tako povelečujete to podporo?

V treh letih jih še enkrat nisem rabil pa telefon še vedno dela.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Saj ne vem zakaj eni tako povelečujete to podporo?

V treh letih jih še enkrat nisem rabil pa telefon še vedno dela.

no za moj primer ti lahko odgovorim sledece:
1) ko so se zaceli EU paketi je bil moj paket z vkljucenim 1gb EU 25% drazji in imel 50% manj enot vkljucenih bil pa sem pod vezavo. Napisal sem jim preko FB, da vem, da nimam pravice zahtevat novih paketov zaradi vezave (ki je bila se vec kot leto dni), da pa ker so se drasticno spremenile razmere na trgu me zanima, ce lahko vseeno menjam na novi, cenejsi paket.
Zadevo so mi kar preko FB uredili
2) Imel sem neke popuste in sem potem imel tistih 50% popusta za eno leto. Imeli so programsko napako, da mi ni upostevalo teh 50% prvi mesec zaradi drugega, nizjega popusta.. Zadevo sem prijavil na FB, kjer so vse skupaj uredili
3) ko moj iPhone ni bil vec vreden zavarovanja sem le tega lahko v 2m ukinil preko facebook-a.

Vse to bi na Telemachu imel veliko tezavo urediti, ce sploh bi lahko.

Tako, da ja - podpora na A1 je svetlobna leta pred Telekomom in Telemachom. Je pa na njihovo zalost vseeno storitev tolko drazja, da sem sel h konkurenci.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To ni res, to je laž. Ravno obratno.
Potem bi ostal na telemachu, če bi bilo obratno, se ti ne zdi.

Ker sodelujem pri gradnji omrežja tako za A1 in Telemach (pa tudi Telekom) lahko pri polni zavesti trdim da so vsa tri omrežja +- enaka. Na posameznih "vukojebinah" je A1 boljši zgolj zato ker je na enem od razpisov za podelitev koncesij "pokasiral" razvoj omrežij za hitri internet v vsaki vukojebini in se pač dela bazna za 2 naročnika in tri medvede v mimohodu.

Če pa vzamem v ozir posebnost, da ima Telemach še vedno dovoljen nacionalni roaming na Telekomu pa zame sploh ni dileme s katerim lahko povsod telefoniram!
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
No potem lahko pokomentiraš še zaje* z mojim DDV. Leta 2016, ko sem sklepal novo naročnino sem bil DDV zavezanec, in naknadno so tudi dobili odločbo, leta mislim da 2017 sem sklenil še dodatno naročnino in podrejeno številko na isto razmerje pa nisem bil pozoren, da je pri DDV bila oznaka NE in sedaj leta 2019 za njih nisem zavezanec za DDV čeprav račune že cel čas vlagam v računovodstvo (ker Telemach vztraja, da DDV ni obvezen podatek na računu seveda naročnik ne more vedeti ali ga vodijo pod DDV ali ne). Sedaj kako sem jaz pri njih prišel iz DDV Da na DDV Ne pač ne vem a očitno sistem precej šepa. Par dni nezaj sem spet pošiljal odločbo, me res zanima kaj bojo ugotovili tokrat...če sploh bojo kaj.

Hmm, iz tega lahko razberem da že tisti ki je v letu 2016 delal pogodbo te ni označil kot ddv zavezanca. Potem je ostalo tako v sistemu in ni nihče spremenil, tudi ko se je sklenila dodatna SIM so naredili na obstoječe podatke v sistemu. Piši jim na b2b@telemach.si saj je to kontakt za poslovne stranke..
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
Moram nekje poiskati to pogodbo, ker vem da sem takrat izrecno zahteval, da se me vodi kot zavezanca. Sicer sem jim prejšnji teden v sredo poslal ponovno odločbo in so rekli, da bojo dali urgentno in preverila je, da so jo dejansko dobili, pa nisem do danes dobil še nobene pošte ali česarkoli drugega, da je zadeva urejena...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Kaj pa VOLTE pri Telekomu. Samo mora biti na obeh straneh. Zvok je znatno boljši.

Sem včeraj vzpostavil klic VoLTE - VoLTE znotraj Telekoma, oba sogovornika z dobrim signalom. Kodek pa je bil isti AMR-WB z isto 23.85 kbps bitno hitrostjo, tudi moje uho, ki je želelo biti objektivno in slišati razliko, je ni zaznalo.
klic VoLTE - VoLTE (Telekom) = klic UMTS - UMTS (Telemach)

Zame je v prednosti Telemach, saj ima večjo pokritost s 3G, kot Telekom z LTE, več telefonov podpira AMR-WB, kot pa VoLTE, bolj je standardiziran. Kolega, ki je pri Telekomu testiral VoLTE, pravi, da je dober v mestih, zunaj pa pogosto pogovor prekinja, zato ga je izklopil.

Novo pa je, da ima Free2GO revolucija ta mesec 10.000 enot namesto 5.000
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
No takole... sem se prestavil na Telemach z dvema številkama. Zaenkrat nimam težav. Je pa res, da še nisem kaj veliko okoli hodil.

Ker pa je bilo nekje zgoraj napisano, kakšne mahinacije se gredo operaterji pri prekinitvah, imam tudi sam dve prigodi:
- ena od prenesenih številk je bila prej na A1. Ker računa za številko nisem imel pri roki, pogledam na ženin račun, kako je z obračunskim obdobjem (ženina in številka, ki se je prenašala sta imeli enak paket in sklenjeni istočasno "pripelji prijatelja"). Obdobje na njenem računu 1. - 31. In zato stempiram tako, da smo prenos naredili iz 28. na 1. In potem malce presenečenja, ker na računu številke, ki sem jo dejansko prenašal pa je bilo obračunsko obdobje drugačno. 28. - 27. in zaradi tega moram sedaj še cel mesec plačevati naročnino staremu operaterju.
- drugo številko sem prenašal iz Telekoma. Tam sem imel paket Dostopni C in aktiviran brezplačni SIM2 (ki sem ga občasno uporabljal v tablici za prenos podatkov). Pri prenosu sem prenašal samo "nosilno" številko in predvideval, da se "podrejena" številka avtomatično ukine, saj nima več nosilne osnove. Ja seveda ne. Temu SIM2 so avtomatično obesili naročnino in jo moram prekiniti posebej. Se pa obračuna proporcionalno obdobje in ne cel mesec.

Pod črto: Da jim jebe. vse po spisku. Vsi so iste baraba. Ampak res je, vse to menda piše v drobnem tisku...
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
No Igi sedaj pa lahko uživaš v Lte hitrostih pri 3 avstrijskih operaterjih.

Pri Telekomu pa samo pri enem.
Uživaj
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pri telekomu plačaš proporcionalni del in ne celi mesec. Samo tolko dni kolker imaš maročnino. Sem ravno 25.02. sinu prenesel številko iz telekoma (bila je dodatna SIM na paket Dostopni A) k T2. Ravno prebiram račune. Od telekoma dobil račun od 01.02 do 25.02 (prporcionalni de). Od T2 samo za 3 dni od 25.02. do 01.03. (proporcionalni del). Pa za ukinitev dodtne SIM ni nikakeršnih stroškov s strani telekoma, samo 5 EUR za prenos številke.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Pri telekomu plačaš proporcionalni del in ne celi mesec. Samo tolko dni kolker imaš maročnino. Sem ravno 25.02. sinu prenesel številko iz telekoma (bila je dodatna SIM na paket Dostopni A) k T2. Ravno prebiram račune. Od telekoma dobil račun od 01.02 do 25.02 (prporcionalni de). Od T2 samo za 3 dni od 25.02. do 01.03. (proporcionalni del). Pa za ukinitev dodtne SIM ni nikakeršnih stroškov s strani telekoma, samo 5 EUR za prenos številke.

Lahko potrdim tole o proporcionalnem delu pri Telekomu. Po telefonu so rekli "obračunsko obdobje", ko sem pa sedaj dejansko uredil prekinitev mi je v centru rekla, da je samo proporcionalno za doplačilo.