Novo pri Telemachu II.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, no malo pretiravaš, te akcije so v obliki 6 mesecev -100% ali 12 mesecev - 50% aktivne že precej dolgo (vsakih par mesecev jo obnovijo) in tudi penali za prekinitev ali odhod so pri vseh že dolgo - zato pa se za prekinitev že dolgo počaka na spremembe cenika ali drugih stvari (zmanjšanje količin) pa greš lepo prost ven - razen seveda pridobljenih ugodnosti, ki jih plačaš - recimo kot če bi ti prodajalec avta dal avto -50% če eno leto voziš njegove reklame gori (ob sočasnem pogoju rednega servisa vsake dva meseca), bi bilo tudi pošteno, da mu doplačaš, če jih po dveh mesecih dol vržeš ali avto prodaš. ;)
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Vsak zapitek se vedno PLAČA, torej verjetno sedaj zastonj + vezava najmanj 24 mesecev, kasneje 18 mesecev visoka cena + verjetno, kot običajno pri njih kak droben tisk, da če po 2 letih odjaviš in bi številko drugam prenesel, da plačaš ene 50 eur odškodnine + jasno če prekineš prej pa vse ugodnosti 100% za nazaj poplačaš pa še kaj zraven. Tako, da previdnost, sam menim, da gre za zavajanje in nepošteno poslovno prakso, kar sem pisal že nekaj postov nazaj.... idej imajo pa veliko !!!

To je spet malo na pamet in niso glih dejstva...

6 mesecev zastonj, kasneje paket ŠE VEČ - 15/17 eur ali paket NAJVEČ 20/22 eur (cena če imaš tudi fix storitve/če nimaš). Zdej ne vem če je to ravno visoka cena glede na ponujeno v paketu in v primerjavi z ostalimi operaterji (tu ne štejejo navidezni). Ne rečem da ni možnosti da se v teh dveh letih paket podraža za 1 eur ali 2, nikakor se pa se ne bo drastično, da bi bil dražji npr. za 5 eur. Sicer se ne strinjam s takšnimi podražitvami med tem ko si vezan ampak takšna je trenutno žal realnost (pri vseh operaterjih).

Seveda da je vezava 24 mesecev, a misliš da ti bo dal nekdo pol leta zastonj pol boš pa kar prekinil in nič plačal? Po 2 letih ko se ti izteče vezava in želiš prekiniti naročniško razmerje plačaš prekinitev naročniškega razmerja v znesku 10 eur in morebitni prenos telefonske številke k drugemu operaterju kar znaša 5 eur in NIČ drugega. Nobenih 50 eur odškodnine.

Tudi tvoja druga trditev tudi ne drži. Če predčasno prekineš pogodbo pred iztekom vezave moraš vrniti prejeto SORAZMERNO ugodnost glede na dni do izteka vezave. Primer: skleneš paket ŠE VEČ, 6 mesecev zastonj, 24 mesecev vezave, nimaš fix storitev, prejeta ugodnost je tako: 17 x 6 eur = 102 eur. Po enem letu se odločiš da boš prekinil naročniško razmerje. Plačati oz. vrniti moraš prejeto sorazmerno ugodnost kar znaša 51 eur, plačaš preknitev NR kar znaša 10 eur in morebitni prenos cifre kar znaša 5 eur. Pri aparatu na aneks je isto, vrneš sorazmerno ugodnost ki si jo prejel in preostale obroke. Če si npr dobil popust na aparat 100 eur in želiš prekiniti po 1 letu vrneš 50 eur popusta ter poplačaš preostale obroke.

Delam kot pooblaščeni posrednik, dejstvo je da kako se obračunavana SZU (sorazmerna ugodnost), kako je glede vezav in vsega zgoraj napisano ve in razume zelo malo ljudi. To so seveda veliko krivi tudi operaterji ampak zraven tudi naročniki, ker jih pač to ne zanima in se ne poglobijo v to. Seveda vse to piše v vseh splošnih pogojih s katerimi se strinjaš ko podpišeš pogodbo. Ampak to bi moralo biti na bolj enostavnejši način razloženo strankam. Jaz svojim razložim.


Imaš pa možnost tudi skleniti naročniško razmerje brez ugodnosti, polna cena, brez popustov, brez vezav, če meniš da je to bolj poštena poslovana praksa.

Kot napisano se strinjam da so potrebne izboljšave na tem področju ampak po drugi strani zgoraj napisane trditve so pretiravanje in zavajajujoče zato ta moj daljši sestavek. ;-)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tojka in 5450

masevc

Guru
2. sep 2007
3.440
860
113
Vse lepo in prav glede tega Telemacha. Omrezje deluje OK, sem ga testiral na predplacniski.
Samo odnos do strank pa pomoc je pa PODN OD PODNA.

od konca lanskega leta sem zelel prenesti stevilko na njih preko spletne akcije. In nismo uredili. Vedno neka nova oseba v postopku, ki ni vedela NIC od prej kaj se je dogajalo.
Na koncu smo se nekako uskladili za prehod in prenos stevilke. Mi posljejo dokumentacijo v podpis in seveda so pozabili dokument za prenos stevilke. Narocnina aktivna, prenos stevilke pa bi moral sedaj iti urejati na neko tocko Telemacha.
Sem enostavno prekinil narocnino in jih odf.....

Vec kot 1 mesec so me nategovali..
Raje malo vec placam in imam mir. Razmisljam, da jim odpovem se trojcka, ker so popolni ignoranti za stare narocnike. Popust dobijo samo novi narocniki, ostali pa se lahko je....
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.124
2.468
113
Jaz sem jim že leta 2016 poslal odločbo, da sem DDV zavezanec in pri sklepanju pogodbe zahteval, da se označi, da sem in so mi cel čas očitno pošiljali račune kot da nisem. Jaz pa vse skupaj vlagal v računovodstvo, ker oni kao niso dolžni napisati DDV številke na račun. Izvedel pred dvema dnevoma, ko so mi poslali anex za 1 mesec brezplačne naročnine, da za njih nisem DDV zavezanec (imam shranjene maile, ko sem jim to pošiljal). Seveda tiste korenspondence ne najdejo nikjer...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
To je spet malo na pamet in niso glih dejstva...

6 mesecev zastonj, kasneje paket ŠE VEČ - 15/17 eur ali paket NAJVEČ 20/22 eur (cena če imaš tudi fix storitve/če nimaš). Zdej ne vem če je to ravno visoka cena glede na ponujeno v paketu in v primerjavi z ostalimi operaterji (tu ne štejejo navidezni). Ne rečem da ni možnosti da se v teh dveh letih paket podraža za 1 eur ali 2, nikakor se pa se ne bo drastično, da bi bil dražji npr. za 5 eur. Sicer se ne strinjam s takšnimi podražitvami med tem ko si vezan ampak takšna je trenutno žal realnost (pri vseh operaterjih).

Seveda da je vezava 24 mesecev, a misliš da ti bo dal nekdo pol leta zastonj pol boš pa kar prekinil in nič plačal? Po 2 letih ko se ti izteče vezava in želiš prekiniti naročniško razmerje plačaš prekinitev naročniškega razmerja v znesku 10 eur in morebitni prenos telefonske številke k drugemu operaterju kar znaša 5 eur in NIČ drugega. Nobenih 50 eur odškodnine.

Tudi tvoja druga trditev tudi ne drži. Če predčasno prekineš pogodbo pred iztekom vezave moraš vrniti prejeto SORAZMERNO ugodnost glede na dni do izteka vezave. Primer: skleneš paket ŠE VEČ, 6 mesecev zastonj, 24 mesecev vezave, nimaš fix storitev, prejeta ugodnost je tako: 17 x 6 eur = 102 eur. Po enem letu se odločiš da boš prekinil naročniško razmerje. Plačati oz. vrniti moraš prejeto sorazmerno ugodnost kar znaša 51 eur, plačaš preknitev NR kar znaša 10 eur in morebitni prenos cifre kar znaša 5 eur. Pri aparatu na aneks je isto, vrneš sorazmerno ugodnost ki si jo prejel in preostale obroke. Če si npr dobil popust na aparat 100 eur in želiš prekiniti po 1 letu vrneš 50 eur popusta ter poplačaš preostale obroke.

Delam kot pooblaščeni posrednik, dejstvo je da kako se obračunavana SZU (sorazmerna ugodnost), kako je glede vezav in vsega zgoraj napisano ve in razume zelo malo ljudi. To so seveda veliko krivi tudi operaterji ampak zraven tudi naročniki, ker jih pač to ne zanima in se ne poglobijo v to. Seveda vse to piše v vseh splošnih pogojih s katerimi se strinjaš ko podpišeš pogodbo. Ampak to bi moralo biti na bolj enostavnejši način razloženo strankam. Jaz svojim razložim.


Imaš pa možnost tudi skleniti naročniško razmerje brez ugodnosti, polna cena, brez popustov, brez vezav, če meniš da je to bolj poštena poslovana praksa.

Kot napisano se strinjam da so potrebne izboljšave na tem področju ampak po drugi strani zgoraj napisane trditve so pretiravanje in zavajajujoče zato ta moj daljši sestavek. ;-)

Lahko pri sklenjeni narocnini preko spleta tudi v 14 dneh prekinem brez stroskov?
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Da, za pogodbe sklenjene na daljavo oz. izven poslovnih prostorov velja 14 dnevni odpovedni rok. Vloga za odstop je priložena prejetim dokumentom.

Je pa možno tudi v poslovalnicah dobiti 7 dnevno testno obdobje.
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Jaz vedno gledam na te akcije in si poračunam na vezavo 24m in nato ponovim. Telemach ima akcije tudi za obstoječe naročnike in če gledamo paketne ponudbe, potem se mi je vedno najbolj splačal..

Odnos do strank: pogodbeniki znajo biti včasih res nesramni, v Telemachovih centrih top prijaznost po mojih izkušnjah

Telefonska podpora: pri vseh operaterjih so tam zaposleni nižje izobraženi ljudje ali študenti, večkrat brez neke kulture in znanja ;)
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Jaz sem Telemachu napisal da plačam samo prenos številke drugo pa ne, ker nisem prekinil razmerja..
Napisal nekaj v tem smislu kot je napisal bizi zgoraj. Me zanima, kaka bo grožnja....
Je paket še aktiven ali ne na T.? Če ne se smatra kot prekinitev s prenosom drugam. Tudi sam sem si tako razlagal ko sem pred leti odšel iz telemacha.
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Je paket še aktiven ali ne na T.? Če ne se smatra kot prekinitev s prenosom drugam. Tudi sam sem si tako razlagal ko sem pred leti odšel iz telemacha.

V primeru, da ne prekineš si mislil plačevat dve naročnini? Ker neprekinitev razmerja pomeni točno to. Dokler je številka aktivna pri enem operaterju pri drugem ne more bit aktivirana ? Se pravi, da je pri novem operaterju treba vzet novo/drugo številko. Zakaj npr. bi torej plačeval dvojno?
 
Nazadnje urejeno:

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Je paket še aktiven ali ne na T.? Če ne se smatra kot prekinitev s prenosom drugam. Tudi sam sem si tako razlagal ko sem pred leti odšel iz telemacha.

Decembra je poteklo 24 mesecev od vezave in odplačilo telefona. Naprej se nisem vezal, ampak sem za januar še plačal 15 € za ŠE VEČ. 22. januarja so na Hot prenesli mojo številko iz Telemacha. Sedaj pa mi poslali 25€ še za plačat iz Telemacha, kao da se to plača ker sem prekinil paket ŠE VEČ. ?????
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Sej so ti prav poslali. Prekinitev naročniškega razmerja (tudi če nisi vezan) je 20 EUR, pa še 5 EUR stroškov za prenos številke. Ti si plačal za še več za cel januar, naknadno si dobil pa ker si prekinil in prenesel ševilko.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
V primeru, da ne prekineš si mislil plačevat dve naročnini? Ker neprekinitev razmerja pomeni točno to. Dokler je številka aktivna pri enem operaterju pri drugem ne more bit aktivirana ? Se pravi, da je pri novem operaterju treba vzet novo/drugo številko. Zakaj npr. bi torej plačeval dvojno?
V primeru, da ne prekineš si mislil plačevat dve naročnini? Ker neprekinitev razmerja pomeni točno to. Dokler je številka aktivna pri enem operaterju pri drugem ne more bit aktivirana ? Se pravi, da je pri novem operaterju treba vzet novo/drugo številko. Zakaj npr. bi torej plačeval dvojno?
Ne sprašujem mene, jaz sem se Telemacha hvala bogu že pred leti rešil :)
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Decembra je poteklo 24 mesecev od vezave in odplačilo telefona. Naprej se nisem vezal, ampak sem za januar še plačal 15 € za ŠE VEČ. 22. januarja so na Hot prenesli mojo številko iz Telemacha. Sedaj pa mi poslali 25€ še za plačat iz Telemacha, kao da se to plača ker sem prekinil paket ŠE VEČ. ?????
Potem mislim da boš moral plačat ker si naročnino oz. paket prekinil. Dobro zrihtaj.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Potem mislim da boš moral plačat ker si naročnino oz. paket prekinil. Dobro zrihtaj.

Ja vidim, da jih skinem s k....a bo treba plačat.
Tega se dobro zavedajo, da se ne bo z njimi nobeden bodel, ker nihče nima toliko denarja, da bi šel v dokazovanje njihovega nategunstva. Tudi pri kabelskem operaterju sem prekinil internet, pa IP telefon in TV. In sem plačal NIČ. Edino naši vrli GSM opertaerji te nategujejo, kjer te morejo.
AKOS ali pač kdorkoli pa naj bi ukrepal, pa NIČ. Đebe se jim za narod.
Dokler pri takih zadevah -pa ne samo tu- ne bomoi stopili skupaj, bo tako kot je.
En sam pa ne more doseči NIČ.
Mal sem se skašljal, da bom lažje plačal :mad:

In hvala za vaša mnenja. Vidim, da marsikoda to moti, ampak kot sem napisal.........
 

Stane1987

Zelenc'
26. apr 2015
25
2
3
Slovenske Konjice
Telemach je navaden drek sem vceraj prenesel eno stevilko od njih na A1 je bil prenos zjutraj in veste kaj se je zgodilo, da je se zmeraj bila stevilka na Telemahu.Ampak je bila na A1 ze prenesena Telemacha ni spremenil stevilke in mi dal nadomestne na obeh operaterjih je bila enak stevilka jih klicem pa recejo se oproscamo nasa napaka kakbse to lahko zgodi so res nesposobni dalec stran od njih lepo prosim dam raje mal vec evrov pa vem kaj dobim signal majo pa tudi za en drek vsaj z moje strani. LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Jaz pa sem sel iz A1 in placujem 7,5€ namesto 28€ in ne opazim absolutno nobene razlike kar se tice kvalitete omrezja.