Novo pri T2 III.

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Eno vprašanje, če T2 gostuje na Telekomovi optiki, a mu v tem primeru Telekom tudi omeji hitrost na max. 300 mbitov ali gre zadeva tudi npr. do 600 če to omogoča paket?
AvtoFun jaz imam 600 / 40.. dokupil bi lahko mislim, da več.. je pa žal ista cena kot če bi bil na T2 omrežju in imel 750/150.. je pa res, da je zmer 600/40 (danu i noču) - brez nekega nihanja.

Jest - si rekel "prva ponudba".. so ti potem kaj spremenili/dodali?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
za isto cenp?
Tako nekako ... bom videl sedaj, ko pride prvi cel racun ... Edino kar je... da nisem dobil akcijske cene prvih 12 mesecev ... Imam pa 3 TVje (2xArris in enkrat licenca za tv2go na Apple TV)...


Dela pa res vedno z oglasevano hitrostjo ... oz. pac koliko mi dopusca moj router, ki zmore "samo" okoli 900 Mbps na WANu ...


Andrej_Bergant.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ni mus, če ima T-2 opremo na lokaciji je polna hitrost.

Ja saj v uni drugi temo smo o tem razgljabljali, ker sin ima na Vrhniki polno hitrost, ceprav je optika Telekomova… Smo pa ugotovili, da ima verjetno T-2 na Vrhniki svojo opremo v centrali… in je samo opticno vlakno Telekomovo…

Jaz sem dal povprasevanje in so mi poslali za mojo lokacijo tako ponudbo, kot sem dal prej sliko (s hitrostjo 600/40 za isto ceno)… pa se potem nisem odlocil, ker mi je bolj pomembna upload hitrost…
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Zakaj sprašujem... te dni sem naredil prenos Telemach paketa (pač vezava v teku) na novo lokacijo. Imam Premium paket od Telemacha ki obljublja do 600mbitov hitrosti. No, pri Telemachu so rekli da jim Telekom več kot 300 mbitov na optiki ne spusti skoz in točno z 300 šiba... a ve kdo kje je fora?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zakaj sprašujem... te dni sem naredil prenos Telemach paketa (pač vezava v teku) na novo lokacijo. Imam Premium paket od Telemacha ki obljublja do 600mbitov hitrosti. No, pri Telemachu so rekli da jim Telekom več kot 300 mbitov na optiki ne spusti skoz in točno z 300 šiba... a ve kdo kje je fora?
Fora? Pač tako imajo definiran paket, če ga vzameš na Telekomovem omrežju. Lep del dobička jim v tem primeru pobere Telekom. Če bi ti dali 600Mb/s, bi Telekom pobral še nekaj več, ker morajo njim plačat dodatno pasovno širo, če jo ti izkoristiš ali pa ne. V njihovem omrežju pa če dovolj malo ljudi izkoristi tisto razliko, jih košta minimalno. "Spustijo skozi" pa točno toliko kot plačuješ :)
Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium.

Pri T-2 je ravno tako razlika, ampak kot vidiš nekoliko manjša npr. 600/40 namest 750/150. Včasih so bile te razlike še bistveno večje, tako pri T-2 kot Telemachu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ememko in AvtoFun

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Običajno je tako, da gre pri vklopu TV na tisti vhod, ki ga je imel ob izključitvi. Če pri izklopu aplikacije ne boš zaprl, bo šel TV ob vklopu naravnost vanjo. Vsaj tako je pri android TV
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Tko k bizi prav - tud men se sony avtomatsk “pobere” v T2 app.. ce gledam pa kaj na mreznem disku (VLC, Kona,..) - se pa postavi v “apps”
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)

T-2 Wi-Fi 6 Mesh / T-2 je kot prvi operater v Sloveniji ponudil Wi-Fi 6 Mesh (Innbox U92)​

T-2 je Iskratelove modeme / komunikacijske prehode Innbox U92 z Wi-Fi 6 (802.11ax) začel uporabljati v začetku leta 2021. Zdaj pa so z uporabo Innbox U92 naprav kot prvi v Sloveniji ponudili Wi-Fi 6 Mesh omrežje.
T-2-Wi-Fi-6-Mesh-nnbox-U92.jpg
T-2 Wi-Fi 6 Mesh – Iskratel Innbox U92

T-2 Wi-Fi 6 Mesh vzpostavlja z napravami Innbox U92​

T-2 svojim uporabnikom že ponuja Wi-Fi Mesh omrežje. Gre za namenske mesh naprave Innbox M60, a so te omejene z Wi-Fi 5 (802.11ac) tehnologijo, ki je tudi ne izkoriščajo v polni meri. T-2 je tako zdaj ubral nekoliko drugačno taktiko in za mesh omrežje uporabil kar Innbox U92 komunikacijsko napravo. Ta podpira EasyMesh, na Wi-Fi delu pa Wi-Fi 6 prinaša nove in izboljšane tehnologije glede na prejšnjo generacijo. Npr. OFDMA- (Ortogonal Frequency Division Multiple Access), MIMO – (Multiple In / Multiple-Out) in MU-MIMO (Multiple-user MIMO). Nadgrajena je tudi varnost, saj Innbox U92 podpira varnostni protokol WPA3, ki je nadgradnja zdaj že dobro uveljavljenega WPA2. Vse to pa zagotavlja bolj stabilno in hitrejše brezžično omrežje.
Iskratel-Innbox-U92-Wi-Fi-6-modem.png
Iskratel Innbox U92
Možnosti priklopa sta dve. Ena je z uporabo žične povezave in v tem primeru se Wi-Fi 6 Mesh omrežje vzpostavi samodejno, saj se nastavitve prenesejo iz »osnovne« naprave. V primeru vzpostavljanja povsem brezžičnega mesh omrežja, pa se dodajanje Innbox U92 izvede s pomočjo WPS gumba na sami napravi.

Kaj pa cena za Wi-Fi 6 Mesh pri T-2?​

Kot so za Uporabno stran pri T-2 bo ponudba za Wi-Fi 6 Mesh omrežje znana v prihodnjih dneh. Tako kot pri napravah Innbox M60, bo tudi tukaj šlo za najemni model. Bo pa cena zagotovo višja od 4.98€ za komplet dveh Wi-Fi naprav Innbox M60

https://www.blog.uporabnastran.si
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Posavje. Ne vem kdaj je nazaj prišlo. Do polnoči ni delalo. Sem gsm na hrvaško mrežo dal, tam je pa delalo, da sem tv na računalniku gledal.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kje je razvidno, da ko pri T-2 reimo sredi meseca prekineš naročniško razmerje Oranžni Midi za mobilno telefonijo, da moraš plačat cel mesec, do konca?
Poleg 5 EUR za prenos telefonske številke. :) To določbo o 5 EUR sem našel. :)