Novo pri Spar Mobilu

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Overall spar je top za ta denar pa se zajebancij z mms ni, tako kot pri bob in hot (kolikor sem bral).

Prej pri a1 trpiter+ je vse delovalo vrhunsko, sedaj pri sparu tudi...
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Jst ko sem se prestavil iz A1 na Telekom pred dvemi leti me je tudi to malce presenetilo... ampak se navadis :). Zdaj me je pa strah na Telemach it, da ne bo se korak nizje...

ne bi smelo bit, ker po neodvisni raziskavi v SLO je telekom na tretjem mestu glede omrežja, prvi A1, drugi telemach :) seveda je odvisno tudi točno kje se giblješ in lahko da ma tam pač določen operater boljši signal kot ostali ali ga ostali nimajo.. telemach lahko testiraš 7 dni zastonj, povej to ko sklepaš v poslovalnici
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Jst ko sem se prestavil iz A1 na Telekom pred dvemi leti me je tudi to malce presenetilo... ampak se navadis :). Zdaj me je pa strah na Telemach it, da ne bo se korak nizje...
Točno na Telemach sem šel s Spar mobila. Res je, kot pravi ememko , glede pokritosti je Telemach na 3G in 4G precej boljši (pogoj za podatkovni prenos). Večinoma povsod lahko uporabljaš internet. Telekom premaga Telemach le pri dosegljivosti za klice in MMS zaradi še boljše pokritosti z 2G. Ampak, kot si ugotovil, je 2G neuporaben za karkoli podatkovnega.

Generalno sem s Telemach omrežjem bolj zadovoljen.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Generalno gledano A1 prekosi komplet vse, ampak spar pa vseeno zmaga z njihovo ponudbo 6000 enot za 6,99€ po vsej EU z vseeno solidnim omrezejem od telekoma

Kar se tice lastnega telemach omrezja pa so vseeno precej odzadaj. ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Eno vprašanje... na eni številki imamo v uporabi Telemachovo naročniško kartico ter številko ki se začne z 070 292 XXX. Pa smo kupili v Sparu to Sparmobil kartico ker je na Telemachu na lokaciji zafrkaval signal in smo hoteli preizkusit in sedaj zadeva deluje vrhunsko. Pa so se odločili da bi sedaj imeli ta Sparmobil ampak prenesli bi številko iz Telemacha na Sparmobil. Pa sedaj gledam kako poteka prenos:

https://www.spar-mobil.si/kako-postanem-uporabnik

Zdaj pa mi ni jasno, a je mogoče v Sparmobil prenesti samo številke s predponami:

051-*** ***
031-*** ***
041-9** ***
051-*** ***

ostalih pa ne gre? :)

Hvala!

LP,
Matej
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Eno vprašanje... na eni številki imamo v uporabi Telemachovo naročniško kartico ter številko ki se začne z 070 292 XXX. Pa smo kupili v Sparu to Sparmobil kartico ker je na Telemachu na lokaciji zafrkaval signal in smo hoteli preizkusit in sedaj zadeva deluje vrhunsko. Pa so se odločili da bi sedaj imeli ta Sparmobil ampak prenesli bi številko iz Telemacha na Sparmobil. Pa sedaj gledam kako poteka prenos:

https://www.spar-mobil.si/kako-postanem-uporabnik

Zdaj pa mi ni jasno, a je mogoče v Sparmobil prenesti samo številke s predponami:

051-*** ***
031-*** ***
041-9** ***
051-*** ***

ostalih pa ne gre? :)

Hvala!

LP,
Matej

Verjetno si spodnji ne spregledal, je tako?





To je prava SIM kartica, če želite ohraniti svojo tel. št., ki se ne začne na 031-*** ***, 041-9** *** in 051-*** ***. Paket poiščite na prodajnih mestih v trgovinah SPAR in INTERSPAR.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drugače pa če je kak drug predlog v igri MORA biti 100% Telekomovo omrežje, se pa iz te kartice samo kliče, nobenega interneta (ker ni pameten telefon) ter nobenih SMS/MMS. Mesečno se opravi nekaj ur pogovorov.... Torej paket 300 enot za 3,99€ ali 500 enot za 4,99€ višek.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Gledam tudi da je Mobi paket zakup 400 enot za 3,95€ mesečno. Tudi to je opcija.
Tale Mobi opcija je dejansko najugodnejša prav za tak namen, kot ga planiraš ti, če kupiš Mobi vrednostnico s 50 % popustom (plačaš 10 €, polniš za 20 €) tedaj, ko je na razpolago in pravzaprav dobiš 400 enot za manj kot 2 € mesečno. Kolikor spremljam v zadnjih letih, je taka ponudba redno na voljo trikrat letno po cca. en mesec. Praviloma te Mobi vrednostnice (10+10) ponujajo v Sparu in Intersparu (januarja, aprila in septembra), občasno pa tudi v Telekomovih centrih. Ta ponudba velja oz. poteka tudi ta mesec.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Teh 10€ za 20 moraš porabiti v 3 mesecih, ker se vsak mesec odvzame 4€ dobroimetja. Torej si porabil zgolj 12 Plačal sicer 10. Kam z viškom (ki se sicer sicer kopiči)?
Po 90-ih dneh moraš spet polniti. Tokrat boš samo za 5, da jih bo skupaj 5 + 8 (od prej), da boš porabil v treh mesecih 12, en evro pa spet ostane na zalogi.
sledi, da boš za 6 mesecev porabil 10 + 5€.
Z viški, ki se počasi naberejo imaš pa kak klic v tujino poplačan.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Teh 10€ za 20 moraš porabiti v 3 mesecih, ker se vsak mesec odvzame 4€ dobroimetja. Torej si porabil zgolj 12 Plačal sicer 10. Kam z viškom (ki se sicer sicer kopiči)?
Po 90-ih dneh moraš spet polniti. Tokrat boš samo za 5, da jih bo skupaj 5 + 8 (od prej), da boš porabil v treh mesecih 12, en evro pa spet ostane na zalogi.
sledi, da boš za 6 mesecev porabil 10 + 5€.
Z viški, ki se počasi naberejo imaš pa kak klic v tujino poplačan.

Če imaš nastavljeno to opcijo 400 enot nonstop vključeno, potem ti podaljšuje to tudi veljavnost računa in ti ni potrebno polniti vsakih 90 dni. Teh 400 enot lahko posamezno zakupuješ ali pa si vključiš nonstop (kar je v tem primeru najbolje). Če je pa v igri še mobilna naročnina pri TS, pa lahko teh 3,95 plačuje tudi naročnik pri svoji naročnini.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Imam avtomatsko podaljševanje. Kljub temu zahtevajo "osvežitev" računa na 90 dni.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Na aplikaciji mi piše, da mi stanje poteče konec junija, enote pa v začetku maja.
 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
139
4
18
Je imel/ima kdo težave s preusmeritvijo? Želim brezpogojno preusmeritev vseh klicev vender storitev ne deluje.
Poskusil sem ukazni niz (USSD) **21*številka*10# klic in dobim sporočilo "Setting Registration Failed". Tudi pri njihovi tehnični pomoči ne vedo kaj je narobe.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Je imel/ima kdo težave s preusmeritvijo? Želim brezpogojno preusmeritev vseh klicev vender storitev ne deluje.
Poskusil sem ukazni niz (USSD) **21*številka*10# klic in dobim sporočilo "Setting Registration Failed". Tudi pri njihovi tehnični pomoči ne vedo kaj je narobe.
A sigurno prav vpišeš? Kako pa telefonsko vpišeš?
Meni dela ok.
Kaj pa vklop prek menija telefona?