Novo pri Izimobilu

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Še dobro, da lahko vsak sam izbere, kar njemu najbolje ustreza
smile-1.gif
.

Točno tako... Če želim A1 omrežje ga lahko imam...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Pokritost GSM je tam tam. A1 pa ima precej boljšo pokritost na UMTS in mislim da tudi LTE.
Zvok pri A1 je v primeru UMTS signala zares odličen. Zelo čist, tisti kristalni, kot pri Skype-u, kadar je (Skype) povezava dobra na obeh straneh.
Se pa pri A1 na mojem domačem naslovu občasno, po 20min pogovora pojavlja "robotski glas". O tem fenomenu sem že pisal v sosednjih temah, kaže pa, da se to pojavlja še nekaterim izjemam. Recimo @Gatto to potrjuje.
A ugotovil sem, da je ta pojav možen samo kadar uporabljam GSM omrežje. Pri UMTS ni tega problema.

Pod črto je za mene A1 omrežje kvalitetnejše.
Imam namreč tudi T2 naročnino, gostovanje pri Telekomu, zato obe vzporedni omrežji poznam v trenutnem stanju, kot tudi iz preteklosti.

Sicer sem HoT Mini uporabnik, mi pa na papirju bolj ustreza trenutna Spar 3000 ponudba, saj lahko enote porabim po svoje. Recimo 1000 SMS pri HoT bo seveda vedno ostalo neizkoriščenih.
Moteč dejavnik Spara je za mene ravno Telekom omrežje, in tudi razlog, zakaj sem raje pri HoT.

LP
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Sicer sem HoT Mini uporabnik, mi pa na papirju bolj ustreza trenutna Spar 3000 ponudba, saj lahko enote porabim po svoje. Recimo 1000 SMS pri HoT bo seveda vedno ostalo neizkoriščenih.
Moteč dejavnik Spara je za mene ravno Telekom omrežje, in tudi razlog, zakaj sem raje pri HoT.

LP
Z napisanim glede omrežja se strinjam s tabo, s tem da sem uporabnik A1 in Telekoma. Toda za nekatere bližnje imam namesto Telemacha zdaj HoT. Omenjen sparov paket je sigurno boljši, toda v praksi nemogoč, ker nima možnosti samodejnega polnjenja ali kakorkoli drugače, ne da bi obiskal trgovino...
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Sicer sem HoT Mini uporabnik, mi pa na papirju bolj ustreza trenutna Spar 3000 ponudba, saj lahko enote porabim po svoje. Recimo 1000 SMS pri HoT bo seveda vedno ostalo neizkoriščenih.
Moteč dejavnik Spara je za mene ravno Telekom omrežje, in tudi razlog, zakaj sem raje pri HoT.

LP
Z napisanim glede omrežja se strinjam s tabo, s tem da sem uporabnik A1 in Telekoma. Toda za nekatere bližnje imam namesto Telemacha zdaj HoT. Omenjen sparov paket je sigurno boljši, toda v praksi nemogoč, ker nima možnosti samodejnega polnjenja ali kakorkoli drugače, ne da bi obiskal trgovino...

Imajo ONLINE polnitev (brez obiska trgovine).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
ker nima možnosti samodejnega polnjenja ali kakorkoli drugače, ne da bi obiskal trgovino...

Samodejnega polnjenja res nima, ima pa po novem možnost online polnitve s kreditno kartico.

Vsekakor prednost, ker se ni nujno potrebno odpraviti v fizično štacuno.

HoT ima seveda to bistveno bolje urejeno, omogoča tudi Paypal, avtomatsko polnjenje preko odtegljaja s kartice, SEPA bremenitev itd...
In kot rečeno, je tehnično gledano, zame, razločna prednost v A1 omrežju, napram Telekomovemu.

Jaz še vedno tehtam, zaradi enot, katere lahko porabim po svoje, da bi kljub prednostim HoT-a, morda še vedno prešel na Spar.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Jaz še vedno tehtam, zaradi enot, katere lahko porabim po svoje, da bi kljub prednostim HoT-a, morda še vedno prešel na Spar.
Pa ti ostalih enot dejansko primanjkuje ali bi menjal le zato, da bi se bolje počutil?
Ker jaz nisem ravno majhen uporabnik GSM-ja, pa sem z 2.000 enotami od Izimobila mirno prišel čez (dva meseca sem moral začasno šaltat na večji paket), sedaj sem na najmanjšem paketu s 3.000 enotami in je luksuz...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ni samo boljši občutek. HoT mini ima 1000/1000/1000 enot za 6.99€. Ne vključuje MMS-ov, a jaz jih itak ne pošiljam. SMS-ov pokurim bistveno manj, kot 1000.
Se pa je že dvakrat zataknilo z minutami. Kaj pa vem, niti ne kličem toliko, nekaj gre tudi na račun minutnega intervala.
A kak mesec se zgodi, da moram klicati več.
Tudi z 2000 enotami (skupno) bi se vedno izšlo, ker pa sem omejen s 1000 minutami, se kdaj pač ne.
Seveda lahko povečam paket, vendar potem je cena 3€ višja. Druga rešitev pa je Spar 3000 za identični 6.99€ znesek, a žal z nekaj kompromisi.

Pač, moram se pogovoriti sam s sabo.
cool-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Ni samo boljši občutek. HoT mini ima 1000/1000/1000 enot za 6.99€. Ne vključuje MMS-ov, a jaz jih itak ne pošiljam. SMS-ov pokurim bistveno manj, kot 1000.
Se pa je že dvakrat zataknilo z minutami. Kaj pa vem, niti ne kličem toliko, nekaj gre tudi na račun minutnega intervala.
A kak mesec se zgodi, da moram klicati več.
Tudi z 2000 enotami (skupno) bi se vedno izšlo, ker pa sem omejen s 1000 minutami, se kdaj pač ne.
Seveda lahko povečam paket, vendar potem je cena 3€ višja. Druga rešitev pa je Spar 3000 za identični 6.99€ znesek, a žal z nekaj kompromisi.

Pač, moram se pogovoriti sam s sabo.
cool-1.gif

Kaksen aparat pa imas?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Prenos uporabnikov na predplačniški paket Mobi.
Zakaj pa ne bi bilo ravno obratno? Mobi je arhaicna neuporabna ponudba, ki se od njegovega nastanka leta 1998 (ali tam nekje) ni bistveno spreminjala. Edino logicno in poslovno pravilno bi bilo, da se Mobi "osvezi" in "nadgradi" v pakete, ki so do nule razdelani v okviru danasnjega Izimobila.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
To pa zato, ker 267.000 uporabnikov je se vedno pripravljenih plačevati 0,18 eur/min. To je zlata jama za telekom. Čistega dobička je točno 0,17 eur/min
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
He he Mati uspešno uničila vseh 3000 enot.
Študiram zakaj SMS ne gredo ven.
Pol vidim stanje 0 . Porabe pa ne gre pogledat.
Grem gledat poraba podatkov in je pri YouTube 2,4Gb.
V glavnem pozor ne pride nobeno obveznostilo da si porabil zakupljene enote.

Tak je ko babica moderno vnukinjo pazi. Pa baba lapa v gostilni
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Smešna finta Izimobila: tamala dobi (pri Izimesec S, tik potem, ko se je obnovil paket, torej 18-tega) un SMS da je dosegla limit porabe v tujini (60€). Seveda net ne dela. WTF? Malo gruntam, grem gledat, koliko ji pripada v EU od njenih 3GB, pa pade ven 1,5 GB. OK, to ne more bit, ker je novo obdobje - še če bi bil obračun tu 1-31 in ne 18-18 v mesecu, ni šla čez (je porabila le 1GB v koledarskem mesecu do takrat).
Pol za hec pošljem SMS za dvig limita porabe v tujini na 200€ in net spet začne delat. Očitni imajo kljukci poleg svojega obračunskega obdobja še neko mesečno obdobje iz starega sistema, kjer porabo računajo po starem in zablikirajo net tudi, ko bi moral delat.
Smešno. Jim moram poklicat, ko se mi bo dalo, da mi malo razložijo, kateri butelj jim ni sistema prilagodil ... Me prav zanima, kaj bo, ko doseže 1,5 GB v tem koledarskem mesecu (ampak seveda le 500 MB v njihovem obračunskem obdobju). Bodo spet kaj zajebali?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Izimobil nima limita prenosa podatkov v tujini v povezavi s ceno paketa. Torej lahko praktično vseh 3000 enot pokuriš za podatke v tujini.
Imajo pa še vedno vključen stari limit in ker sistema niso prilagodili, da teh enot ne upošteva v limit, potem ti pač pri tej ceni izključi. Ne boš pa nič dobil za plačat, itd.
Sem bil na istem 3 tedne nazaj
wink-1.gif
. Klic na call center je vse rešil.
Moraš pa potem brez limita pazit, da ne greš čez enote, ker tisto se pa začne dejansko colat
wink-1.gif
...