Novo pri HoT mobil

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Meni je važno le, da te postavke več ne plačujem :) Če pa nekdo drug hoče plačevat je pa njegov problem.

Tudi ko naročiš pri fiksnem operaterju samo internet dejansko plačaš še TV. Pa čeprav ga nimaš.
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sedaj razloži kako si prišel do te računice da zadevo preplačaš?

Enostavno...

Primer:

Kupis recimo Samsung Galaxy S10+ 128GB in te pride recimo pri A1 31€x24 mesecev pri paketu A1Go! S ... kar znese 814€ ob narocnini 18,99€ mesecno in v 24 mesecih 455,78€ ... Torej te pri A1 pride ta telefon + narocnina okoli 1.270€

Ce kupis enak telefon v prosti prodaji brez vezave, te pride okoli 770€ ... in ce recimo uporabljas primerljiv HoT Maxi, placas v 24 mesecih 239,76€ in te tako v 24 mesecih pride okoli 1.000€ ...

Pri ostalih operaterjih je izracun tudi podoben ...

Edina prednost pri nakupu preko operaterja, je obrocno placevanje ... ce nimas denarja, da bi si ga kupil v enem znesku :) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Kot sem napisal, to je fora na iPhone-ih. Nekaj v povezavi z applom, ampak vseeno zame črna pika na Hot, glede na to, da so očitno drugi operaterji sposobni omogočit tudi to storitev.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na androidu dela. To je potem bolj fora iPhone-a.
Tudi na iPhoneu dela lepo z drugimi operaterji.

Za uporabnika je to pač minus, ker mu storitev v končni fazi ne deluje niti nima vpliva na to, da HoT gostuje pri operaterju, ki se je odločil, da bo te nastavitve za iOS zaklenil na svoje (ki za HoT ne delujejo).... Pri drugih operaterjih imaš bodisi te nastavitve pravilno prednastavljene ali pa odklenjene, da jih lahko ročno nastaviš.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri HoT-u je problem ta, da gostuje v omrezju A1, ki pa ima nastavitve za iPhone, ki so bedasto resene... zaradi tega so problemi tudi pri MMSih... in to ne samo pri HoT-u... temvec tudi pri bob-u, ki prav tako "kao" gostuje v omrezju A1 ... (v bistvu niti ne gostuje, ker je lastnik A1... le da ima svoje APN nastavitve in izgleda, kot da bi bil drug MVNO ki samo gostuje v A1 omrezju :) ) ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
No, ena pomanjkljivost pa je na Hotu. Huda, kar se mene tiče. In sicer plačevanje parkirnine preko pošiljanja smsov. V Portorožu ni šlo... Verjetno nikjer ne bi šlo. Sem bila pa kar neprijetno presenečena in ustrezno razkurjena...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Jaz imam na avtomatsko polnjenje, tako da penezi so. Imam pa res minimum 2 evra, preden polni. Parkirnina pa lahko da je bila več. Če nastavim to na 5 evrov recimo in hočem plačati parkirnino 2€, bi šlo?
Easy park me je neki hecal, ne spomnim se točno kaj je bilo. Nekaj ni šlo naložiti ali kaj. V glavnem sem iskala kovance okoli in norela...
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Ne vem samo predvidevam.

Za mobilno telefonijo uporabljam premium operaterja kjer vse dela.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampak to s pakirnino ni problem HoT-a... ampak bolj problem ponudnika storitve ... Kdaj so pa v Portorozu nadgradili na moznost placila preko SMSa? Nazadnje, ko sem tam placeval parkirnino (lani jeseni, parkirisca v Luciji) so imeli butast sistem, da si lahko placal le s kovanci in aparat ni vracal prevec placanega denarja ... oz. ga je celo zelo rad kar pozrl :D ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Kot kaže easy Park dela.
V Mariboru je bp.
Screenshot_20190820_074328_net.easypark.android.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Ampak to s pakirnino ni problem HoT-a... ampak bolj problem ponudnika storitve ... Kdaj so pa v Portorozu nadgradili na moznost placila preko SMSa? Nazadnje, ko sem tam placeval parkirnino (lani jeseni, parkirisca v Luciji) so imeli butast sistem, da si lahko placal le s kovanci in aparat ni vracal prevec placanega denarja ... oz. ga je celo zelo rad kar pozrl :D ...

Junija letos se je dalo... Ne vem kaj je bila fora Easy parka že. Pozabila... Ni šlo naložiti na telefon, pa sem iskala kovance okoli. Potem se s tem nisem več ukvarjala, ker sem mislila da je aplikacija stvar Portoroža, kamor grem izjemoma. Ali Easy park app pride prav tudi drugod?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Na spletni strani pišejo da 1200 mest v Evropi.
So pa Italijani tak da po Italiji je sigurno dosti mest
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Sem dala app dol. In vidim v zgodovini, da sem se neki marala v Portorožu, vendar ni šlo... Kakorkoli, sem najbrž prehitro odnehala, ker sem mislila, da bi manjši problem do kovancev priti. Zdaj imam pa app nazaj, šla mirno čez nastavitve in da vidimo, kolikokrat mi bo prav prišlo...

Ps: en c/p iz 2018
Omrežje Easypark tako odslej vključuje tudi parkirišča v Mariboru, Bohinju, na Bledu, v Piranu, Portorožu, Fiesi, Luciji, Strunjanu, Seči, Izoli, Sežani, Slovenj Gradcu, na Ptuju in v Grosupljem.

Pps
Če prav razumem Jesta zadeva ni omejitev Hita, ampak da so ponudniki tega ali naročnik (občine, lastniki parkirišč) pozabili na Hot?
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ta aplikacija deluje verjetno tako kot Urbana, da naložiš gor peneze. Drugače gre pa SMS parking na način plačljivih SMS-ov na številko 1919, tega pa Hot res ne omogoča. Tako plačevanje ima Hot urejeno preko posebnih številk.