Novo pri HoT mobil

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
V čem je problem? Mesečno te paket še vedno stane toliko kot je napisano na spletni strani? Ne odtrga ti naročnino, ampak ti nafila dobroimetje, da je na voljo, ko bo potrebno ponovno zaračunati naročnino. Točno tako dela kot mora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V začetku sem kupil kartico za 5€, potem pa naročil avtomatsko polnjenje, ko pade pod 2€. Vse odlično deluje, imam še 4,5€ dobroimetja. Na Hot sem že od samega začetka, in sicer Hot Maxi.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Problem je v tem, če imaš manualno plačevanje tega ni. Ni potrebno imeti dobroimetje tik preden poteče mesečno obdobje naročnine. Drugač sem povedal praksa mi je čudna.

Ponavadi, dajejo podjetja ugodnosti če daš plačila na trajnik oz avtomatsko plačevanje, tukaj pa si praktično na slabšem.
Ne narobe razumet, da bi se sekiral za par eurou. Sam, ko vidiš 3x trganje v roku 30 dneh takoj pomisliš na zlorabo kartice.

to je vse

Moje mnenje bi bilo tako, da bi se naročnina 6,99 premosorazmerno z dnevi v mesecu zniževala in ko pride pod 2 eura v razmerju ti odtrga ponovnih 6,99. To je samo zato, da ne pozabiš plačat (če je avtomatika).

Ne pa 2*6,99 + vsak mesec 6,99

To je samo moje mnenje. Sam nisem vedu tega.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
V začetku sem kupil kartico za 5€, potem pa naročil avtomatsko polnjenje, ko pade pod 2€. Vse odlično deluje, imam še 4,5€ dobroimetja. Na Hot sem že od samega začetka, in sicer Hot Maxi.

jest sem kartico kupil in polnik z debetno kartico in dal avtomastko podaljševanje. Sej drgač sem to vzel za mulca. Dejansko moraš imeti vedno več kot 2 eur dobroimetja. Če greš direkt polnit iz debetne si potem konstantno 6,99 čez razen če limita ne prebiješ.

Štos je v tem če bi to vedel bi naredu prvo polnenje za 9 eur in teh težav nebi bilo. LImit pa težko prebiješ, no vsaj če za mulca govorim.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Problem je v tem, če imaš manualno plačevanje tega ni. Ni potrebno imeti dobroimetje tik preden poteče mesečno obdobje naročnine.

Seveda je potrebno imeti dovolj dobroimetja, takrat, ko se podaljsa mesecna narocnina ... Ce dobroimetja ni, se tarifa ne podaljsa oz. se izklopi in se obracunava po dejanski porabi ... torej se spremeni v HoT Start ... Ko potem napolnis dobroimetje, lahko spet aktivras zeljeno tarifo ... Edino kar je zoprno je to, da lahko polnis le s prednastavljenimi zneski ... in ne recimo za samo toliko, kolikor potrebujes za aktiviranje zeljene tarife ... Tako imas na racunu vedno nekaj vec denarja ...

EDIT: Vidim, da so to sedaj spremenili... in se polni samo toliko, kot je tarifa ... Pri rocnem polnjenju pa so samo orkogli zneski ...

HoT.si_-_Samodejno-20180911-115628.jpg
HoT.si_-_Napolnite_dobroimetje-20180911-115701.jpg
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Seveda je potrebno imeti dovolj dobroimetja, takrat, ko se podaljsa mesecna narocnina ... Ce dobroimetja ni, se tarifa ne podaljsa oz. se izklopi in se obracunava po dejanski porabi ... torej se spremeni v HoT Start ... Ko potem napolnis dobroimetje, lahko spet aktivras zeljeno tarifo ... Edino kar je zoprno je to, da lahko polnis le s prednastavljenimi zneski ... in ne recimo za samo toliko, kolikor potrebujes za aktiviranje zeljene tarife ... Tako imas na racunu vedno nekaj vec denarja ...

EDIT: Vidim, da so to sedaj spremenili... in se polni samo toliko, kot je tarifa ... Pri rocnem polnjenju pa so samo orkogli zneski ...

HoT.si_-_Samodejno-20180911-115628.jpg
HoT.si_-_Napolnite_dobroimetje-20180911-115701.jpg
Ja sej tukaj je nateg, da ti ne morš napolnit recimo 2 eur. In si obsojen, da imaš naročnino v dobrem. Kot pravim jest sem skenslal avtomatsko polnenje. Sedaj imam za dva meseca plačano.

Pač bom moral pazit. Vidim, pa da je problem če nimaš prednaloženega dobroimetja in greš takoj zbirat paket in dobiš potem v istem dnevu dvakrat trgano in v 30 tem še enkrat.

Still workaround je manualno polnenje. Se mi pa zdi nonsense tako obračuanavanje.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Resitev je ta, da zamenjas ponudnika :) ... samo se bojim, da drugje bo pa kaksna druga stvar, ki nekomu ni vsec :) ...

Se mi ne da... hehee. Sem tako cifro dobu, da če bi šu bi prenašal številko. Sam se mi ne da...
Lovi dobr, čeprav morm še nekej prpovnt piše pod paketi LTE u bistvu pa morš še doplačat za višjo hitrost.

Zanimivo je, da uporabnikom u štartu ne povejo da gre za znižano hitrost, da morjo za polno 2 eur doplačat.
Je pa res za ta dnar je to to...

pr nas pravjo hehe
in točno tko je
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Lovi dobr, čeprav morm še nekej prpovnt piše pod paketi LTE u bistvu pa morš še doplačat za višjo hitrost.

Zanimivo je, da uporabnikom u štartu ne povejo da gre za znižano hitrost, da morjo za polno 2 eur doplačat.
Je pa res za ta dnar je to to...

Za LTE je jasno napisano pri vseh paketih, da je do 20 Mbit/s ...

HoT.si_-_Tarife-20180911-122115.jpg


in spodaj, da je 2€ doplacila za visjo hitrost LTE+ (do 50/10 Mbit/s) ...

HoT.si_-_Tarife-20180911-122235.jpg


bob ima recimo osnovno hitrost do 40/5 Mbit/s ... in za 0,99€ mesecno do 100/50 Mbit/s
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Za LTE je jasno napisano pri vseh paketih, da je do 20 Mbit/s ...

HoT.si_-_Tarife-20180911-122115.jpg


in spodaj, da je 2€ doplacila za visjo hitrost LTE+ (do 50/10 Mbit/s) ...

HoT.si_-_Tarife-20180911-122235.jpg


bob ima recimo osnovno hitrost do 40/5 Mbit/s ... in za 0,99€ mesecno do 100/50 Mbit/s

No ja res je če odpreš na drugo stran, na sami ovojnici kartonasti kjer dobiš kartico ni nikjer omenjeno. samo brez vezave, brez skritih stroškov, brez drobnega tiska.

u bistvu pa je spdaj veljajo splošni pogoji blabla
Dobiš sicer LTE z funkcionalnostjo 3G omrežja.

to je drobni tisk.
Still se ne pritožujem, za ta dnar je to to.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Aha... mislim, da razumem. Tebi niso 3x aktivirali (zaračunali paketa)... ampak so ti 3x trgali s kartice, da so napolnili dobroimetje nad 2€. Takšen je pač njihov sistem... sedaj, ko boš imel stanje nad 2€, bi se moralo s kartice trgati 1x mesečno (če ne boš stanja porabil še za kaj drugega, česar nimaš v paketu).
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Aha... mislim, da razumem. Tebi niso 3x aktivirali (zaračunali paketa)... ampak so ti 3x trgali s kartice, da so napolnili dobroimetje nad 2€. Takšen je pač njihov sistem... sedaj, ko boš imel stanje nad 2€, bi se moralo s kartice trgati 1x mesečno (če ne boš stanja porabil še za kaj drugega, česar nimaš v paketu).

Tako ja. Sistem je u bistvu glup, ker sem sedaj skenslal avtomatsko trganje in bom plačal pač par dni pred iztekom. Zdej mam pač za dva meseca dobroimetja.
Kot rečeno je njihov sistem avtomatskega plačevanje manj privalačen od avtomatskega oz da ga polniš sam kadar ti pač paše. Tako ti ne pobirajo nič dol.

V primeru da bi pač fural enako, bi mi trgali naslednji mesec ponovno in bi vedno imel 6,99 preplačila.
Logično bi pa bilo, da bi pred iztekom pač vzeli tolko iz kartice kot je dejanska poraba paketa. V štartu tudi ne morš napolnit več kot pa je paket, če greš iz principa nove naročnine in jo izbereš.

Still če je tako, je pač tako, jest jih kreditiral ne bom. Mi še ni noben operater obračunal dve naročnini naprej in potem vlekel eno naročnino za brezveze. Že tako plačujemo za naprej, tukaj za dva meseca.

Pač skenslamo avtomatko, potem lahko tudi več nakažem in mi itak dol pobere, če grem na dopust. Prej mi pa ni treba zalagat.

Še enkrat po mojem mnenju glup sistem. Marsikdo bo zajamral, ko bo vidu, da so mu iz karte v 30 dneh pobrali tri naročnine.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Jaz sem z avtomatskim polnjenjem zadovoljen.

Jaz sem si nastavil tako, da mi trgajo za 2 naročnini. Tako, da se mi avtomatsko polnjenje izvede vsakih 60 dni.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Jaz sem z avtomatskim polnjenjem zadovoljen.

Jaz sem si nastavil tako, da mi trgajo za 2 naročnini. Tako, da se mi avtomatsko polnjenje izvede vsakih 60 dni.

Mislim, da tukaj ni problem, če ti naložiš žnj imetja recimo 100 ali več eur, point je da si zmeraj za eno najemnino v dobrem. Če imaš tak primer kot jaz. Sicer nočem pogrevat eno in isto.

Rešitev je ročno nalaganje dobroimetja, takrat jih ne kreditiraš z naročnino gratis. Če vam je praksa všeč je ok. Men osebno ni. Pa ne da bi se sekiral za par eurov, samo gre za princip.

Priznam pa da sem takoj pomislil al na zlorabo ali napako trganja. Ko ti 30 dneh poberejo 3X6,99 eur dol je vsekakor čudno, vsaj meni. Pa prvo sploh pogruntal nisem, da so mi v istem dnevu trgali dvakrat isti znesek za welcome.

Malega tiska nisem bral, tudi priznam nisem vedel da je fukncionalost LTE na ravni 3G. Vendar mi je jasno, da je za ta denar to to... Potem se že priblibližamo resnim operaterskim cenam kot je Telemach ali T2 naprimer.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
20/5 je še čisto dovolj za normalno uporabo...

2 € ne doplačujem, ker pri Spar Mobilu dobim 50/10 brez doplačila, pa tud več neta za 6,99 kot pri HoT-u za 6,99 €
(imam oba sima - HoT in Sparmobil)
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Spar je ma 3G omejen 4/1. Dela do kurca... Uni 3G terminal nimam več, sem ga naprej prodal...

HoT nisem pomoje nikoli na 3G uporabljal...
 
Nazadnje urejeno:

ant

Pripravnik
Jaz imam hot giga in dokupljeno opcijo 50/10 pa imam včasih downloada tudi pod 5mbs...
V času med 20. in 22. uro je skoz slab download.

Ok ne rečem, da imaš do 50mbs, pa dela na 30mbs, ampak da pade včasih tud na 3,5mbs...
Sem dal pritožbo in še čakam odgovor...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Jaz imam hot giga in dokupljeno opcijo 50/10 pa imam včasih downloada tudi pod 5mbs...
V času med 20. in 22. uro je skoz slab download.

Ok ne rečem, da imaš do 50mbs, pa dela na 30mbs, ampak da pade včasih tud na 3,5mbs...
Sem dal pritožbo in še čakam odgovor...

A maš zadevo v kakem velikem centru mesta ali kaj podobnega? Tam me ne preseneča, če so težave...