Novo pri AmisMobil

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
in mobitelov signal je prisoten povsod? ravno v tem tednu sem imel priložnost s kolegi iz Mobitela ugotoviti, da na lokaciji, kjer smo se nahajali sploh ni mobitelovega signala,.. pomoč v obliki telefona pa je vljudno zavrnil in počakal da smo prišli do njihovega signala,..
nikoli ne bomo mogli pokriti vsake luknje te Slovenije,..
b
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
in mobitelov signal je prisoten povsod? ravno v tem tednu sem imel priložnost s kolegi iz Mobitela ugotoviti, da na lokaciji, kjer smo se nahajali sploh ni mobitelovega signala,.. pomoč v obliki telefona pa je vljudno zavrnil in počakal da smo prišli do njihovega signala,..
nikoli ne bomo mogli pokriti vsake luknje te Slovenije,..
b


To kar praviš lahko, da bo držalo, ker ravno snežniške gozdove se malo težje operater odloči za pokrivanje.

Jaz sem uporabnika iz posta razumel, da na lokaciji edino Simobil nima pokritosti, medtem ko Mobitel in posledično Tušmobil, kasneje še Telemach pa imajo pokrito.

Tako, da se bo treba še potruditi na terenu, ne zgolj na reklami.


Lp.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
in mobitelov signal je prisoten povsod? ravno v tem tednu sem imel priložnost s kolegi iz Mobitela ugotoviti, da na lokaciji, kjer smo se nahajali sploh ni mobitelovega signala,.. pomoč v obliki telefona pa je vljudno zavrnil in počakal da smo prišli do njihovega signala,..
nikoli ne bomo mogli pokriti vsake luknje te Slovenije,..
b

Mislim, da se strinjamo, da je Mobitelov signal bolj dostopen in omogoča hitrejše delo. Pa nočem tukaj širiti nobene plemenske vojne, ampak tako pač je. Nedvomno je šlo bolj za "politično" (ekonomsko) kot za strokovno odločitev. Ampak saj to je jasno. Verjetno so se lažje dogovorili s Simobilom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Saj logično, da ima mobitel najbolj kvalitetno storitev, zato ima lahko najdražje pakete
smile-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
v praksi si povedal le to, da ima mobitel teren pokrit, ostali pa se šlepajo na mobitelovem omrežju,..

moj point pa je bil drugje,.. vedno bodo obstajali kraji, ki jih en operater ima pokrito, drugi pač ne in obratno,... teren na katerem smo bili se nahaja v okolici NG,..

upoštevajte da se okrog tega ne želim pregovarjati z nobenim saj je jalovo početje,..

b
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
v praksi si povedal le to, da ima mobitel teren pokrit, ostali pa se šlepajo na mobitelovem omrežju,..

moj point pa je bil drugje,.. vedno bodo obstajali kraji, ki jih en operater ima pokrito, drugi pač ne in obratno,... teren na katerem smo bili se nahaja v okolici NG,..

upoštevajte da se okrog tega ne želim pregovarjati z nobenim saj je jalovo početje,..

b
Mobitel pokriva ozemlja s GSM 18 let, Si.mobil 13 let in Tušmobil 5 let. Je m@ v malo v večji prednosti.
smile-1.gif


Drugače predvidevam v roku 5 let bodo podeželje vsi 3-ji operaterji imeli nekje enako. Zato ker gradijo čedalje bolj v vukojebinah skupaj.
 

sportmania

Zelenc'
7. sep 2012
8
0
1
Po mojem mnenju bo amis propadel in bo z njim tako kot če se še spomnete z Vego, ki je bila tudi najemnik omrežja( se mi zdi mobiteloovega) in se ni dolgo obdržala.

Je že kdo od vas sploh na amisu?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Za internet (+TV+telefon) nas je kar nekaj, tale povezava s Simobilom pa je neposrečena. Pravzaprav nobene dodane vrednosti, slab signal (ko je bil Amisov serviser pri meni, je kar precej uporabljal moj Mobitelov telefon
evil.gif
) ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vega je bila v vlogi operaterja z nacionalnim roamingom (tako kot je sedaj Tusmobil) in ne zgolj ponudnika... AmisMobil pa niti ni ponudnik... ampak samo je samo "pooblascen prodajalec" z malce drugacnimi pogoji (lastno ime, razsiritev paketne ponudbe z lastnimi storitvami,...) ...
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Za internet (+TV+telefon) nas je kar nekaj, tale povezava s Simobilom pa je neposrečena. Pravzaprav nobene dodane vrednosti, slab signal
No ja, če primerjaš:
Amis - http://www.simobil.si/sl/insid...ackagesZateAmis
in
Simobil - http://www.simobil.si/sl/insid...mobil%2Bprepage

vidiš, da so cene za pakete iste, razen da ima Amis ponudba nekaj dodatnih bombončkov - brezplačne klice v Amis in dodatnih 101 MB prenosa podatkov.

Glede signala pa je tako, da je odvisno kje živiš oziroma kje se giblješ. Meni delujeta Mobitel in Simobil enako dobro, v bistvu imam raje Simobil (oddajnik 1km stran), ker imam vklopljen UMTS 900 (zaradi baterije), kot Mobitel, kjer bi dal ročno na GSM 900, ker UMTS 2100 porabi preveč baterije. Tušmobil oddajnik imam 200m stran, vendar ne uporabljam.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Se pa cene kar precej razlikujejo, sej če se ne vežeš je pol boljš da ga vzameš kje v tujini ali pa prek spleta, če se pa vežeš, je pa kar za razmislit, ker se cene res zelo razlikujejo. Tale ponudba na Minglu v totalno neomejenem paketu z opcijo 23 za 1€ za iPhone 5c je super ponudba
smile-1.gif
Če samo primerjaš s tole na AmisMobilu...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Združitev s Simobilom ne prinaša nič drugega kot višje cene in slabše storitve.

Samo ene pol leta jim dajmo pa bomo naročniki že jamrali, da gre na slabše...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Z bližnjimi nimam problemov, če komu kaj ni všeč mu pokažem vrata pa začuda noče nihče spokati???
confused-1.gif

Tako, da se me očitno da prenašati.

Moje izkušnje s Simobilom so pa take, da se močno bojim, da bom moral po petih ali pa celo desetih letih Amisa, že v pol leta razmišljati o prehodu drugam...
Bom zelo vesel, če se motim.

A bomo Amisovi naročniki dočakali tudi pri vaši firmi kakšne take pakete kot jih ima Telemach-recimo paket več za štiri evre?

Manjkajo mi samo še trije paketi en s 100 enotami za evro,
en s 500 enotami za tri evre,
pa en s tisoč enotami za pet evrov.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
fikus,
ne poznam te in ne želim soditi zgolj po tvojih objavah,.. vendar če si tak kot tu na forumu tudi do bližnjih jim ni lahko.
Verjamem, da se kakovost storitev Amis ne bo spreminjala, in vesel sem da imaš možnost izbire. Sam sem obsojen na Telemach, kjer na najnižjem paketu Silver plačujem preveč za storitve, ki so mi jih zmožni nuditi,.. od slabo delujočega vmestnika, modema, ki mi ne uspe pokriti celotnega stanovanja, nima možnosti omejevanja uporabnikov, za klicni center čakaš min 20 min....pa kaj bi se pritoževal,..
paketov kot si jih želiš verjetno ne boš dočakal,..lahko da se motim,..lahko pa tudi pri Telemach mobilu s časom pričakuješ le več storitev za isti denar,..kot je to na delu, ki ga obvladuje Telemach (fix tel, internet, TV),..
lep večer še naprej,
b
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Na Alterju so mi dali oznako kaktus, torej moram tako kot kaktus tudi malo zbosti
smile-1.gif


Sam pa pri internetu žal nimam druge možnosti kot Amis in Siol, ter nekonkurenčen satelitski internet.

Kakovost storitev se bo pri Amisu težko poslabšala saj so na Telekomovem omrežju, sem pa prepričan, da cena ne bo več tako ugodna kot zdaj in se bojim, da bodo kmalu Siolovi paketi cenejši, tako kot so že Mobitelovi od Simobilovih.

Ni mi pa jasno zakaj imaš Telemach in ne vaš super hitri LTE, ki ima pokritost povsod odlično kot pišete imate ene 110% pokritosti Slovenije
confused-1.gif


Paketi kot si jih želim bodo pa na trgu po moje prav kmalu.
Še pol leta nazaj nisem mogel niti sanjati, da bom dobil 1500 enot za 6,9 evra in to celo na edinem omrežju, ki res skoraj povsod lovi za razliko od Telemacha in Simobila, ki tretjino Slovenije dejansko nimata pokrite...

Ne vem pa zakaj ste kupili Amis, če nimate namena ničesar boljšega ponuditi?
Recimo obstoječi naročniki Amisa dobite za evro sto mobilnih enot, za pet evrov tisoč mobilnih enot, za 10 evrov vse neomejeno...

Lep pozdrav
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
med zbadanjem in jamranjem je velika razlika,..
sam sem odvisen od Telemacha,.. ti pa imaš očinto telekomov baker ivsekakor imaš več možnosti kot jaz,..Si.mobil še nima mobilnega TVja,.. LTE pa dela odlično,..
telemach je daleč od poceni operaterja za fix,.. in počasi bo tudi na mobilnem delu sledil temu zgledu,..
Amis ponudbo se bo še updatealo, nič bat,..vsekakor pa dvomim v to, da bomo ponudili tvoj predlog,..v končni fazi mora firma plačevati račune, razvijati omrežje in zagotavljati določen dobiček lastniku,..
b
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme