Novo pr Si.mobilu XII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
fikus,.. sem za trenutek odblokiral username da vidim kaj se dogaja,..
Si.mobil ni dobil brezplačnih frekvenc,.. zavedati se mroaš da je pokrivanje lukenj samo strošek, čeprav navidezno dobiš frekvence free,..
zapomni si "nije đabe ni kod stare babe"
lpb
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Se strinjam, da se nikjer ne dobi brezplačnega kosila... Tako kot tudi Tuš ni dobil brezplačnih frekvenc, jih tudi vi niste dobili.
evil.gif


Samo napisal sem zakaj pri Simobilu taka vnema pri gradnji baznih postaj.

Škoda, ker glupa država ni podelila LTE frekvenc brezplačno vsem-pod pogojem, da je z VoLTE pokrita vsaka hiša.

Potem bi operaterji končno stopili skupaj in postavili eno samo popolno omrežje kar bi bilo daleč najboljše za uporabnike in tudi daleč najcenejše za vse operaterje.

Kaj, če bi še vsak elektro ponudnik moral do vsake hiše vleči svoj kabel...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Benko14 pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Tudi kolicine so za 3x manjše. Ne mešat hrušk in jabolk.

Moram mešat, ker ne jem samo ene vrste sadja in mesečno pojem približno 1000 enot raznovrstnega sadja in zelenjave(jabolk, hrušk, banan, kivijev, paradižnika, solate...) vse kar je več mi žal zgnije.

Pri Izimobilu me 1500 prvovrstnih sadežev vseh vrst stane 6,21 evra.
Pri Šparmobilu me 2000 skoraj prvovrstnih sadežev stane 6,99 evra.
Pri Bobu me 4500 sadežev druge kvalitete samo treh vrst stane 9,9 evra, pa pojem še vsaj 50 drugih sadežev in me bo stalo vsaj 12 evrov.
Pri Telemachu me skoraj neomejeno sadežev najslabše tretje kvalitete stane 15 evrov.
Pri Simobilu me skoraj neomejeno sadežev druge kvalitete stane 19,9 evra.
Pri Mobitelu me pa neomejeno sadežev prve kvalitete stane 24,95 evra.

Zdaj pa naj pač vsak izbere tiso kar rabi.

Pri Telemachu skoraj neomejeno sadežev na predplačniškem paketu stane 7 EUR.

Hvala za popravek sem čisto pozabil nanje.
Dejansko pa dobiš pri njih za 7 evrov samo za dobrih tisoč sadežev tretje kvalitete.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Skoraj takoj na začetku ti piše: "Simobilov spekter je cenejši, ker je v območju 800 MHz dobil frekvenčni pas, ki ima obveznosti glede pokrivanja".

Hvala bogu, da se je država tega spomnila(žal je tega krepko premalo) in bo zdaj vsaj kdo na podeželju dobil boljše omrežje.

Ja ti si pravil da je zastonj dobil frekvence za LTE..

Sedaj pa nehaj smetit vse teme po vrsti... Pojdi že v temo Izimobil in si tam daj duška...
evil.gif


Sploh nevem kaj delajo moderatorji da tkaega uporabniku pustijo smetit vse živo z svojo teorijo o Izimobil in predplačniškem sistemu..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ja najbolj, da se takoj blokira vse, ki ne hvalijo Simobila....

Zanimivo se mi zdi to, da imamo še dva druga operaterja pa pri obeh mnogokrat lažje prenašajo kritike kot pa simobilovci, vi bi pa vse takoj blokirali namesto, da bi se raje iz kritike kaj pozitivnega naučili...

Brati pa očitno ne znaš.
Lepo sem napisal, da ima Simobil tako vnemo graditi bazne postaje očitno zato, ker je v zameno dobil nekaj LTE frekvenc zastonj.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Ti pa se tudi nauči brat članek... Da Si.mobil ni dobil nič zastonj..
bonk.gif


Ja take kot ti je treba malo blokirat ker smetijo vse teme o enem operaterju ki se šlepa na tujem omrežju itak da ne more met težav ko težave rešuje Telekom
evil.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Deky kot smo videli mu včasih tudi dva operaterja ne pomagata,..
Kakorkoli,.. ni problem konstruktivna kritika,.. pri vsakemu se da kaj popraviti,.. ni pa potreba po spemu celotnega razdelka mobilne telefonije,.. odprl sem forum mobilni del in od 12 novih sporočil je bilo8 od fikusa,..saj razumem,.. Si.mobil pač njegovega domačega kraja nima pokritega, niti ne kaže da pride drugo leto na vrsto,.. sam to še ne pomeni da je potem omrežje v riti.
Ima pa Si.mobil v načrtu pokriti še kar nekaj belih lis s signalom saj se je s koncesijsko pogodbo zavezal k temu čepravn ni državni operater.

lpb
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Mislim, da bi lahko že bil toliko pameten, da se ne verjame čisto vsemu kar piše v medijih.

Raje pojdi prebrat odločbo APEKa, kjer lepo piše, da je Simobil dobil nek manjši del frekvenc brezplačno, pod pogojem, da pokrije določena slabo pokrita območja.

Predvidevam, da je zato letos tako vneto postavljal bazne postaje, da jim slučajno tega ne vzamejo in jih potem spet dodelijo kakšnemu Tušu
evil.gif


Še ene 300 jih mora postavit, pa bo imel omrežje tako kot je treba.
 
Nazadnje uredil moderator:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Ah brezveze mu oporekat ko pameten ko lanski sneg ..Tak koga motijo njegovi prispevki oz spam naj klikne na trikotnik desno spodaj
evil.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Trenutno ima Si.mobil najboljšo pokritost z GSM, UMTS in LTEjem, pa je pokril le polovico belih lis.

Si.mobil postavlja bazne tam, kjer mobilnega signala še slišali niso. Sam spremljam gradnjo in to lahko potrdim

Za 3 leta bo Si.mobil na svoje nove bazne itak dovolil spustiti Telekomu in Telemachu.

Ps: naj vas večje število baznih pri Telekomu ne zavede. Če imaš 2x več uporabnikov moraš v mestih imeti tudi več baznih samo zaradi števila uporabnikov.
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Dela na omrežju

Z novim letom bomo vklopili dodatne UMTS frekvence, ki smo jih pridobili na Javni dražbi za dodelitev radijskih frekvenc aprila 2014. Tako bomo v nedeljo, 3.1. ob 22. uri, začeli z deli na omrežju, ki bodo trajala do ponedeljka, 4.1., do predvidoma 6. ure. V tem času bo prihajalo do motenj pri uporabi 3G storitev, medtem ko bodo 2G (klici, SMS sporočila) in LTE storitve delovale nemoteno.

LTE nastavitve lahko najdete na povezavi: https://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/-/pomoc/telefoni-in-naprave

Vir: www.simobil.si
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Kaj to pomeni za Si.mobilove uporabnike v centru Ljubljane? Se pričakuje kakšne težave zaradi velikega števila dodatnih uporabnikov med delovnim časom?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.