Novo pr Si.mobilu XII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Izimobil 6,21 evra krat 3 pa še pride ceneje od akcijskega Simobilovega paketa Silvester....

Zame je to vsaj trikrat ceneje...

In kaj dobis za 6,21€ pri izimobilu? Neomejeno stevilo minut v vsa slovenska omrezja in 4 GB prenosa podatkov v Sloveniji?

Bob 4cente je se 6x cenejsi od izimobila... aja... pozabil sem omenit, da ne smes nic telefonirat
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sam sem več kot povprevčni uporabnik mobilne telefonije, pa nikoli ne porabim čez tisoč enot. Internet na telefonu pa rabim samo za na hitro kaj pogledat(torej ene 100MB mesečno), za normalno uporabo in gledanje video vsebin imam pa internet na računalniku.
Torej vse kar je nad tisoč je za povprečnega uporabnika popolnoma odveč.

Izimobil stane za 1500 enot 6,21€, Bob ima pa podoben paket za 9,9 evrov plus 50 MMSov pa pride 12 evrov, torej skoraj še enkrat dražji in to na občutno slabšem omrežju.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Slabšem omrežju...
hysterical-1.gif



Dej človek nehaj že težit z tem izimobil-om pa se že ekrat spokaj v pravo temo ne pa v vse teme težit kak je tebi oh in sploh izimobil..
bonk.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:

Ti pa res kompliciraš kaj misliš da vsi hodijo na Petrol in kupavat kartico za 20 eur ker pri ostalih za 20 eur dobiš vse neomejeno razen podatkov nekje dobiš 5 nekje 4 GB za normalno uporabo je tudi to neomejeno če ne porabiš vsak mesec.. Eni oparaterji ti tudi po porabi ne zaračunajo dodatno prenos podatkov samo hitrost znižajo...itn..

Tebi če se da zezat z karticami vsak mesec ali vsake 3 mesece ti kar daj... kr veselo
grims-1.gif

Samo pri Izimobilu imaš 20 evrov dovolj za TRI MESECE, drugje pa to porabiš v enem mesecu.
Dvomim, da kdo v treh mesecih ne gre na Petrol, ali pa kak drug bencinski servis, pošto, pa tudi praktično vse trgovine in trafike imajo njihove kartice.

Sicer pa vsak lahko enostavno naredi direktno bremenitev, kjer ravnotako imaš popoln nadzor saj dobiš obvestilo koliko ti bodo trgali prej kot ti pa odtrgajo z računa, potem pa tudi na spisku prometa preveriš, če so ti res toliko odtrgali.
Pa še precej ceneje te pride plačilo kot pa je provizija za plačilo položnice.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Sem ti že povedal tebi če se da zezat predplačniškim sistemom vsak mesec izvoli... In nehaj že težit vsakemu ki ti pove svoje..
bonk.gif


Nabolje da te vsi začnejo ignoritat pa boš nehal slej ko prej
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Sam sem več kot povprevčni uporabnik mobilne telefonije, pa nikoli ne porabim čez tisoč enot. Internet na telefonu pa rabim samo za na hitro kaj pogledat(torej ene 100MB mesečno), za normalno uporabo in gledanje video vsebin imam pa internet na računalniku.
Torej vse kar je nad tisoč je za povprečnega uporabnika popolnoma odveč.

Izimobil stane za 1500 enot 6,21€, Bob ima pa podoben paket za 9,9 evrov plus 50 MMSov pa pride 12 evrov, torej skoraj še enkrat dražji in to na občutno slabšem omrežju.

Ali je to kaj vazno, kaj si ti????? Zame si navaden nergac... ne pa "vec kot popvrecni uporabnik mobilne telefonije"...

Ce primerjas, potem primerjaj tisto, kar je primerljivo...

Pa ce ze moras smetiti... daj to prosim pocni v temi o izimobilu... ne pa po vseh drugih temah ...
rolleyes-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Slabšem omrežju...
hysterical-1.gif

Kar poglej kaj pišejo drugi uporabniki Simobilovega omrežja. Nismo vsi doma iz večjih mest.
Žal se s skoraj pol manj baznimi postajami ne da pokriti enakega območja, pa če si to še tako želite. Simobil in Telemach bi morala združiti omrežje, da bi bila lahko res konkurenčna Telekomovemu omrežju.

Citat:
Uporabnik krava pravi:
ksz:
Oče je nekaj tednov na Bobu (kamor je prišel iz Telekoma). Vendar je hudo nezadovoljen s signalom. Kjer se večinoma giblje, ima res težave oziroma je pogosto nedosegljiv. Ker na Bobu (Simobilu) pravijo, da v kratkem nimajo namena izboljšati signala v našem koncu, je razumljivo, da ga vleče nazaj na Telekomovo omrežje.
Da ne pade takoj k podjetju, ki "si s pticami deli nebo in nam serje na glavo", sva gledala Izimobil.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Če se že delaš pametnega se vsaj naredi in ne govori gluposti Telekom ma okoli 1180 baznih postaj Si.mobil 909 baznih postaj..In od kod tebi da ma Telekom več kot polovico baznih postaj kot od Si.mobila? Ja ma samo od Telemach-a več kot polovico
grims-1.gif


Se vidi da nimaš pojma kaj blebetaš po vseh temah...
bonk.gif


Vse o baznah kolk keri operater ma dobiš tukaj da ne boš govoril na pamet: http://www.mobilna-telefonija.com/mobilni-informator/bazne-postaje.html
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Ne nabijaj v prazno, ker vidim, da nimaš pojma.

Tudi mi živimo na podeželju, oz. so to že bolj rovte, do nedavnega cca 3-4 leta nazaj smo komaj imeli Telekomov signal, na srečo je Simobil postavil oddajnik, tako da imamo sedaj tudi LTE na polno na podeželju-hribih...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Žal se s skoraj pol manj baznimi postajami ne da pokriti enakega območja, pa če si to še tako želite. Simobil in Telemach bi morala združiti omrežje, da bi bila lahko res konkurenčna Telekomovemu omrežju.

Spet bom samo napisal, da si svetovni prvak v pretiravanju ...

Telekom ima manda 1180 baznih postaj... po tvoji definiciji (skoraj pol manj) bi jih Si.mobil torej moral imeti okoli 600... Toliko jih ima Telemach ... Si.mobil jih ima pa menda 909...

Vir: http://www.mobilna-telefonija.com/mobilni-informator/bazne-postaje.html

Kot kaze bo treba zacetki klikati na link "oznaci kot SPAM" ... in upati, da bodo moderatorji zaceli kaj delat ...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Imaš srečo, da živiš na Goriškem, kjer je mnogo manj hribov kot na Gorenjskem, kjer marsikje verjetno ne bomo nikoli dočakali signala vseh treh operaterjev....

Večinoma za silo dela vsaj Mobitel, ker je pač Telekom državno podjetje in je moral zaradi družbene odgovornosti postaviti vsaj par sto baznih postaj, ki mu bodo vedno delale izgubo....
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Me veseli, da Simobil končno gradi nove bazne postaje tudi izven večjih mest, verjetno jih mora, ker je dobil kar nekaj brezplačnih frekvenc v zameno, da pokrije nepokrita območja.

Žal pa po mojem še vsaj 20 let ne bo imel Mobitelove pokritosti.
Sam bi bil najbolj vesel, če bi imeli samo eno res odlično omrežje in potem ene deset ponudnikov, ki bi to omrežje tržilo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Me veseli, da Simobil končno gradi nove bazne postaje tudi izven večjih mest, verjetno jih mora, ker je dobil kar nekaj brezplačnih frekvenc v zameno, da pokrije nepokrita območja.

Žal pa po mojem še vsaj 20 let ne bo imel Mobitelove pokritosti.
Sam bi bil najbolj vesel, če bi imeli samo eno res odlično omrežje in potem ene deset ponudnikov, ki bi to omrežje tržilo.

Brezplacne frekvence je dobil Tusmobil (sedaj Telemach) ... Kolikor vem, jih je Si.mobil moral vse lepo posteno placati ...

Realnost je taka, da ze danes Telekomove omrezje ni vec najboljse... tako kot je bilo pred desetimi leti
smile-1.gif
... Ampak OK... nekateri ocitno se zivite v lastnem mehurcku... in je vas edini cilj smetenje po forumih ...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Tudi kolicine so za 3x manjše. Ne mešat hrušk in jabolk.

Moram mešat, ker ne jem samo ene vrste sadja in mesečno pojem približno 1000 enot raznovrstnega sadja in zelenjave(jabolk, hrušk, banan, kivijev, paradižnika, solate...) vse kar je več mi žal zgnije.

Pri Izimobilu me 1500 prvovrstnih sadežev vseh vrst stane 6,21 evra.
Pri Šparmobilu me 2000 skoraj prvovrstnih sadežev stane 6,99 evra.
Pri Bobu me 4500 sadežev druge kvalitete samo treh vrst stane 9,9 evra, pa pojem še vsaj 50 drugih sadežev in me bo stalo vsaj 12 evrov.
Pri Telemachu me skoraj neomejeno sadežev najslabše tretje kvalitete stane 15 evrov.
Pri Simobilu me skoraj neomejeno sadežev druge kvalitete stane 19,9 evra.
Pri Mobitelu me pa neomejeno sadežev prve kvalitete stane 24,95 evra.

Zdaj pa naj pač vsak izbere tiso kar rabi.
 
Nazadnje uredil moderator:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če se prav spomnim je Simobil na zadnji dražbi dobil kar nekaj brezplačnih LTE frekvenc v zameno, da z LTEjem pokrije nepokrita območja.
To bi Borovnica točno vedel ampak raje pametno ignorira forumaše in prihranjen čas raje namenja iskanju lokacij za vsaj še ene tristo manjkajočih baznih postaj....
evil.gif


Tuš pa še zdaleč ni dobil brezplačnih frekvenc ampak je moral zanje kar lepo plačati s stanovanji ob morju in verjetno še marsičem...
evil.gif
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Tudi kolicine so za 3x manjše. Ne mešat hrušk in jabolk.

Moram mešat, ker ne jem samo ene vrste sadja in mesečno pojem približno 1000 enot raznovrstnega sadja in zelenjave(jabolk, hrušk, banan, kivijev, paradižnika, solate...) vse kar je več mi žal zgnije.

Pri Izimobilu me 1500 prvovrstnih sadežev vseh vrst stane 6,21 evra.
Pri Šparmobilu me 2000 skoraj prvovrstnih sadežev stane 6,99 evra.
Pri Bobu me 4500 sadežev druge kvalitete samo treh vrst stane 9,9 evra, pa pojem še vsaj 50 drugih sadežev in me bo stalo vsaj 12 evrov.
Pri Telemachu me skoraj neomejeno sadežev najslabše tretje kvalitete stane 15 evrov.
Pri Simobilu me skoraj neomejeno sadežev druge kvalitete stane 19,9 evra.
Pri Mobitelu me pa neomejeno sadežev prve kvalitete stane 24,95 evra.

Zdaj pa naj pač vsak izbere tiso kar rabi.

Pri Telemachu skoraj neomejeno sadežev na predplačniškem paketu stane 7 EUR.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Skoraj takoj na začetku ti piše: "Simobilov spekter je cenejši, ker je v območju 800 MHz dobil frekvenčni pas, ki ima obveznosti glede pokrivanja".

Hvala bogu, da se je država tega spomnila(žal je tega krepko premalo) in bo zdaj vsaj kdo na podeželju dobil boljše omrežje.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.