Novičke iz sveta fotografije

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
aplauz.gif

Dobro si me nasmejal.

Zakaj?
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
ksz

Zakaj si fotke odstranil? Jih moras "sfrizirat" ?
wink-1.gif
Nič nisem 'friziraj', ni bilo potrebe.
Razlog je bil v tem, da mi jih je Alter 'sfriziral+ (pomanjšal) in potem 100% izreze ni več smiselno objavljat, če so pomanjšani.

Če pa te zanima original, direktno iz kartice: http://dl.liales.com/DSC00780.JPG , izvoli.

Edit: sem sedaj opazil, da je bila objava tele fotke: http://dl.liales.com/DSC00790.JPG
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
@ynos: teh primerov je na netu že kar precej, zato če se ti mudi, malo poguglaj.
Moji primeri posnetkov, ki sem jih naredil v teh dveh dneh pa bodo na voljo skupaj s testom objavljeni na moji spletni strani.

Takrat upam tudi na kakšne konstruktivne kritike s tvoje (in ostalih) strani.

LP
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bom počakal. Fotkič sicer zgleda super, jaz pogrešam le malo več svobode pri zoomu.

Sodelavec kupuje nekaj dobrega a manjšega od DSLR, pa se je zagrel tudi za tega.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tako, kakor je zapisal 'primus' test bo na podstrani 'testiranja', če bo vse v redu, nekje do konca tedna.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
In sedaj je test tega Sony-ja, ki razburja svetovno foto-sceno, že dosegljiv.
Če bodo kakšne pripombe, predlogi, vprašanja in zlasti opozorila na napake, bom vsakega komentarja vesel!

Upam, da bo ta 'uporabnikov test' lahko zanimiv za vsakega, za povezavo direktno na stran pa kliknite TUKAJ
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
In sedaj je test tega Sony-ja, ki razburja svetovno foto-sceno, že dosegljiv.
Če bodo kakšne pripombe, predlogi, vprašanja in zlasti opozorila na napake, bom vsakega komentarja vesel!

Upam, da bo ta 'uporabnikov test' lahko zanimiv za vsakega, za povezavo direktno na stran pa kliknite TUKAJ

Matr ti bi moral it za njihovga PRjevca
smile-1.gif


Pismo sam veš...jest nisem nič o temle slišal...zgleda ne pašem v tole foto-sceno :p

mal heca
grims-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Meni fotke delujejo velikokrat preveč "speglane", zaradi redukcije šuma marsikje sploh ni detajlov, recimo pri closeupu psa ali one gospe, in to pri relativno nizkem iso, že pri 800.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Morda nisem izbral pravih primerov, drži pa, da je 'high iso noise reduction' lahko problematičen.
In da aparat sam kar precej tega zmelje pri pretvorbi.
Če prav razumem, mossero, ga ocenjuješ kakor 'šrot?
In neuporabno, drago igračo?
Vsako mnenje šteje...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Ne, samo z delom tvojega prvega stavka se strinjam: "drži pa, da je 'high iso noise reduction' lahko problematičen".

Zgleda zelo obetaven aparat, s precej velikim senzorjem, z dobrim objektivom z veliko zaslonko, zelo hiter po tvojem pričevanju, a žal s popolnoma nepotrebno količino pikslov. Skoraj 21 MP je po moje za 1" senzor preveč, potem je pa potrebna prevelika redukcija šuma tudi pri osnovnih iso vrednostih, pri višjih pa le-ta že kar nemarno posega v kvaliteto slike. Zanimiv bi bil model s kakimi 12-15 MPji.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hm. Dokaz hitrosti je pri sestavljanki krosista. 10 posnetkov in ena sekunda za pot ki jo je opravil, so ustvarjeni prav zaradi tega.

Glede velikosti tipala pa se težko strinjam. Res je, da bodo posnetki pri 100% ogledu videti slabši, vendar je ob tem treba upoštevati tudi to, da se iz razdalje 30-50 cm gleda plakat velikosti približno 1,5 x 1 meter.
Sicer tega aparata verjetno nikoli ne bom kupil, uporabljam pa A77, ki ima 24Mp in jih je včasih pri kakšni fotografiji - premalo. Pišem o možnostih, ki jih nudijo izrezi, meni je to precej pomembna zadeva...

Vendar - treba bo še nekoliko počakati s končno oceno kvalitete, vsaj do takrat, ko se bo lahko normalno pretvarjalo iz RAW-a in ko bodo (če bodo) firmware nadgradili z možnostjo izklopa redukcije šuma, kakor so to naredili pri A700.

In ne nazadnje, pogovarjamo se o aparatu, ki gre v srajčni žep.

LP
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Glede hitrosti se strinjam, tu je aparat zelo obetaven.

Glede izrezov in MP se tudi strinjam, vendar pri A77, ki ima neprimerno večji senzor, zato tudi piksli bolje funkcionirajo. Tudi glede velikosti aparata se strinjam. Žal so očitno pri specifikacijah imeli spet zadnjo besedo tržniki, ker je skoraj 21 MP precej lažje spraviti v promet kot 12-15 MP, čeprav bi bilo v resnici to dovolj za večino uporabnikov. Torej, moja poanta je, da je na žalost zaradi marketinga krajšo potegnila končna kvaliteta slike, ki bi lahko bila pri manjšem številu pikslov še precej boljša, sploh pri visokem iso.
 

sid700

Pripravnik
5. maj 2012
37
0
6
Mene pa zanima, če si že kdo lasti ali pa je preizkusil novi Nikon objektiv 18-300mm?
Včasih se mi ne da zele torbe zraven vlačit, pa bi blo to kar vredu, če "je vredu"?
Kolikor je Ken povedal, je ql, a ima kar vredu distorzije, ki se jih da do neke mere porihtat v PS...Samo njega jemljem z rezervo, je preveč subjektiven....pa ajde, rewieve pa ima lepo napisane.
Zanima me iz prve roke, če kdo ve?