Novičke iz sveta fotografije

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mislim, saj meni je koncept všeč, tudi verjamem, da sta bomba fotiča oba. prvo, kar sem pomislil, je bilo ravno to - shit, to pa je majhen senzor, ampak glede na vse fotke, ki sem jih do zdaj videl, se res ni ničesar bati.

fino je, da se je vključil še Nikon, še Canon se more in potem se bo začelo ... itak sem rekel, da čez nekaj let bomo delali samo na tele mirrorless fotiče, ker so enostavno manjši, lažji, zaradi izgube zrcala bodo FPS lahko narasli ...
smile-1.gif


še ena zadeva - menda ima en od teh dve V1 in J1 možnost izklopa dejanskega zaklopa in ima samo elektronski zaklop ... zakaj pa to?
grin1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.504
5
38
Jaz pa bi za vse profije in znalce, katerih vas tukaj ni malo imel eno veliko prošnjo. Vedno sem zelo rad fotografiral, marsikdo mi je rekel, da že s telefonom delam odlične fotke in ker sem imel možnost zastonj dobiti zelo lepo ohranjenega in brezhibnega DSLR-a Canon EOS 300D, sem se odločil, da poskusim. Čisto nov svet. Ne rečem, na avtomatiki mi uspe kakšna lepa fotografija, vendar pa bi se rad naučil kaj več. Še kje se jebeni ISO spremeni, ne najdem
frown-1.gif
. Kdo ve, kje bi se dalo dobit slovenska navodila, da poskusim naštudirat zadevo? Bi bil zelo hvaležen. Vem, da bo treba prebrat še marsikaj za vstop v svet DSLR kamer, ampak vsaj malo pojma bi dobil z navodili.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Zapleti z novimi Sony aparati so verjetno znani ( najprej tsunami, nato poplave, čakajo le še Godzilo) in ne glede na to je veliko zanimanje za te novosti, torej A65, A77, NEX 5N in Nex7. Pri tem, ko se prve tri še nekako da dobiti, je NEX 7 šele v pred-produkcijski fazi.
In prav tega (poleg njega pa še A65), sem imel priložnost 'valjati po rokah' dober teden in sem o njem nekaj malega tudi zapisal.
Če koga zanima, sem svoje vtise zapisal TUKAJ
Če so kakšna vprašanja, ali pa mnenja pa kar na plano z njimi !
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če koga zanima primerjava med Sony A65 in A55, sem nekaj zapisal in objavil Tukaj
Mnenja in vprašanja dobrodošla!

LP
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ob tem še novica iz Sony-ja:
Citat:
Sony launched a new generation of flash cards called “XQD”. The same day as the first camera that will support those cards, the Nikon D4. When using those cards the D4 can record approximately up to 100 frames in RAW format in continuous shooting mode.
Zverina bo potrebovala velik želodec
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Test Nikonov V1 in J1 na DPREVIEW je (vsaj zame) precejšnje razočaranje.
Potihoma sem upal, da bom ta aparat lahko uporabil za digiskopijo, pa kaže da ne bo nič.
frown-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Zakaj tako mislš, 'brgo'?
Glede na to, da je APS-C in ima možnost uporabe vseh Pentax objektivov, je škoda edino za fiksen ekran, drugih slabosti jaz ne vidim?
Morda je to cena, ki je res velika, vendar je tukaj edini pravi konkurent sistem NEX, kjer pa je treba za uporabo celega nabora Minolta/Sony objektivov dokupiti še adapter.

Morda pa se motim.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zakaj tako mislim? Ker ima vse slabosti brezšpegležev in nobene prednosti. Je velik, nima evf, nima premičnega ekrana in ima počasen kontast af. Pa drag je. Zakaj bi se sploh za to odločil namesto za recimo odličnega 'klasičnega' pentaxa k-5? NEX temu čudu ni nobena konkurenca, kvečjemu je to pri sonyju slt serija, ki pa je seveda tehnično spet bolj napredna. Res, zakaj v pentaxa niso stlačili evf ne bom nikdar razumel. Ohišje ima itak presežek dimenzij.

Aja seveda pa najdem eno prednost, to je podpis znanega oblikovalca in kup barv na izbiro
17758-icon_confused.gif
To je zadnje čase bistvo vsega, kar pri pentaxu počnejo, konkurenca pa šiba naprej...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
http://www.dpreview.com/previews/nikond800/
cheer.gif

Nekateri se bodo pritoževali na fps-ji, ampak ne pozabit, da jih ne potrebujemo vsi najmanj 10
evil.gif

sicer pa izgleda zelo obetavno, AF enak D4, upam, da so uspeli obvladati šum na tolikih pikslih. dobrodošel pa bo tudi DX z tokrat 16MP, pa dve kartici...skratka zelo lepa evolucija d700. Kar se pa tiče 36MP...hja za moje pojme ni potrebe po tako močnem povečanju pikslov ampak jebiga, marketing dela svoje. Fajli bodo gromozanski, pa verjetno se marsikatera leča ne bo ravno najbolje znašla ob taki resoluciji ali pač
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno: