novi Peugeot 5008 (2017)

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
Za koliko bi lahko dobil to, kar je kupil mi ali te samo moti, kaj je kupil?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Koliko pa je dobra ali slaba izdelava? Pa motorji tudi. Če se samo spomnim na vse probleme z 306 me prime slabo. So se kaj poboljšali ali pa naj rajši čakam na novo Toyota Verso?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
ne vem, bi bila pa zelo vesela kakega komentarja. sploh na temo puretechovih morjev, me zanimajo bencinarji. pri tem mislim bolj zanesljivost kot v koliko sekundah pride do 100kmh in podobne neumnosti.

kar se tiče izdelave, pa zvem kmalu. je sodelavka od partnerja baje kupila 5008, čakam da informacije domov prinese. res pa je, da smo v tej zgodbi samo avtodebili. ljudje ki smo hitro zadovoljni in ne tripamo na enake zadeve kot alterjevci, zato ne vem, koliko kaj bodo te informacije na tem forumu koristne.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

tako je bilo meni laično razloženo-mislim da imam nekje v glavi da bi naj bilo elf olje ok, ampak nisem 100% - na servisih verjetno vejo.

meni je bil drugač avto top-kombinacija 1.6 BlueHDi 120 z avtomatikom je za mojo vožnjo dovolj (+v kombinaciji z aktivnim tempomatom
) in bi ga izbral pred 2.0 BlueHDi 150.
Sama vožnja je pa bistveno bolj udobna kot pri 3008-kratke neravnine in kuclji se precej manj čutijo na račun daljše medosne.
Aja, pa pri izvedenki z steklenim oknom je meni pri 190cm streha prenizka-pri navadni varianti ni problemov. Kamere so crap, TomTom navigacija ima baje 5 let brezplačnega posodabljanja kart (ne moreš jih pa sam-potrebno peljati avto na servis-vprašanje koliko potem zaračunajo storitev posodabljanja).

pa toplo priporočam AGR sedeže-velika razlika v primerjavi z navadnimi.
 
Nazadnje urejeno:

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
zariba in posledica je menjava motorja.

za dizle pa ne vem-bo moral pa kdo drug kaj več povedat. Glede na široko uporabno PSA dizlov, bi na prvo žogo rekel da nimajo kakšnih večjih težav v primerjavi z ostalimi znamkami.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

Kdorkoli ti je razlagal o olju in bencinu, je bedak.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
Kaj pa ostalo? So problem bencinarji ali gre pač za posamezne limone kot drugod.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

Kdorkoli ti je razlagal o olju in bencinu, je bedak.

Strokovno bistveno bistveno bolj podkovan kot ti-pa brez zamere. Lahko pa sem jaz mal pomesal stvari-dejstvo pa je da je težava v olju, kvaliteti goriva in posledično svečke. Zato pa do prvega servisa in v bolj razvitih drzavah ni toliko problemov. Prvi razlog da bog si ga vedi kaksno olje je v startu v vozilu (verjetno ne Total) drugi razlog pa je da v drzavah z bolj kvalitetnim gorivom je teh tezav precej manj.

Suma sumarum-v motoru prihaja do previsokih temperatur in posledicno razpade keramicna obloga na sveckah...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
ja jaz sem slišal, da je za prvo olje v mašini ono rusko prepakirano ko se na bolhi prodaja. Ker ga ceneje dobijo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Suma sumarum-v motoru prihaja do previsokih temperatur in posledicno razpade keramicna obloga na sveckah...

Ooooo fak... tud keramika ni več to kar je bla včasih... pol se ti novi motorji segrejejo preko 1000°C, saj to je pa že skoraj rocketengine
17758-icon_confused.gif


Bom naslednji avto, kar en navaden SDI kupil, ker baje se n'kol ne pokvarjo...
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

Kdorkoli ti je razlagal o olju in bencinu, je bedak.

Sploh ni bedak.Meni so na prejšnjem 5008 1,6 THP ravno zaradi napačnega olja delno menjali dele motorja.Na srečo je bilo še vse pod podaljšano garancijo.