novi Peugeot 5008 (2017)

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
To bo.veselica.pri tistih ki bodo nosil lastno.olje na servise {kupil ruskega.na spletu
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Ma...itak bi ji bolj pasala ampera, ampak ženske pač...

Ampak, kot opažam, tudi moškim marsikaj ni jasno okoli EV avtov, tak da ni čudno da jih ni več na cesti
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik dugi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

Kdorkoli ti je razlagal o olju in bencinu, je bedak.

Sploh ni bedak.Meni so na prejšnjem 5008 1,6 THP ravno zaradi napačnega olja delno menjali dele motorja.Na srečo je bilo še vse pod podaljšano garancijo.

Pa nisi edini, je bilo več takšnih primerov. Tudi meni so vlilili napačno olje v enak motor, ampak na srečo razen povišane porabe v tistem intervalu, drugih problemov ni bilo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.350
5.391
113
samo thp niso bencinarji o katerih je tu govora, ali ja? gledam na cenik in vidim 1,2L puretech (130km) in 1,6 THP (165km). mene bolj zanima prvi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
THP ima moja v avtu. Nekih težav pri 80k še ni bilo, razen da avto zatrokira pri močnem pospeševanju in servis ni zmožen popraviti napake.

Pomoje kar drugega kot software ni, ki pač primerno ne prilagodi mešanice in pride do predvžiga.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Ne,ne gre za isto zadevo in THP motorji imajo druge težave...
PureTech imajo težave o katerih sem jaz pisal. In se jim da izogniti z uporabo drugih sveck in olja (sem se pozanimal in gre za znamko Mobil,namesto Total).pa obvezno tankanje 100 oktanov.

Sicer pa vzames podaljsno jamsto za 5 let,potem pa prodas
smile-1.gif
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
tele težave s puretech motorji so kar zanimive.. kaki linki na to? verjetno je polno tega glede na take težave? Jaz namreč prav veliko tega ( glede na število teh motorjev v uporabi ) ne najdem..
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

Kdorkoli ti je razlagal o olju in bencinu, je bedak.

Strokovno bistveno bistveno bolj podkovan kot ti-pa brez zamere. Lahko pa sem jaz mal pomesal stvari-dejstvo pa je da je težava v olju, kvaliteti goriva in posledično svečke. Zato pa do prvega servisa in v bolj razvitih drzavah ni toliko problemov. Prvi razlog da bog si ga vedi kaksno olje je v startu v vozilu (verjetno ne Total) drugi razlog pa je da v drzavah z bolj kvalitetnim gorivom je teh tezav precej manj.

Suma sumarum-v motoru prihaja do previsokih temperatur in posledicno razpade keramicna obloga na sveckah...

Lahko je težava s točno določenim oljem, ne more pa biti zaradi znamke same po sebi. In ne, v SLO ni težav z bencinom (verjetno je kje kaka izjema, ampak to je tudi drugod). Je več kot primerljivo s tistim čez mejo (sevrerno/zahodno, da ne bo pomote).
Skratka, če ti je res tako na počez rekel čez znamko olja in bencin, je bumbar. Mu tudi v živo kaj takega rečem.
Za svečke pa nič ne rečem - ampak iz napsanega bi prej rekel, da so težave le zanič svečke, če že.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik dugi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Puretech motorji so super dokler delujejo
smile-1.gif
Težava je v tem da Total olje, ki ga znamka priporoča,beje ni OK in ne ustreza karakteristikam motorja.
Težava so tudi svečke - prihaja do klenkanja in posledično previsokih temperatur, tako da ohišje svečk lahko razpade v motorju-posledice so verjetno jasne.
poleg tega je problem tudi kvaliteta goriva v SLO- 95 oktanski je v SLO baje enostavno preslabe kvalitete za ta motor.

Kdorkoli ti je razlagal o olju in bencinu, je bedak.

Sploh ni bedak.Meni so na prejšnjem 5008 1,6 THP ravno zaradi napačnega olja delno menjali dele motorja.Na srečo je bilo še vse pod podaljšano garancijo.
Ja, napčnega točno določenega olja, ne pa napačne znamke olj,a kot je bilo napisano.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.935
5.004
113
Ja, olja pri teh mlinčkih morajo biti LSPI free. Tudi moja puščica je iz tovarne prišla z napačnim in je znala pocukat. Hvalabogu sem hitro pogruntal in takoj ko je prišlo novo olje ven le tega zamenjal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.935
5.004
113
Verjamem, da je do zdaj verjetno že pravo olje noter. Meni se zdaj res v extremnih pogojih zgodi da pocuka, ampak res pri polnem avtu, se pravi 4 osebe in poln kuferam in gas do daske, klima in zunaj vročina, potem imam občutek da tam na 2800 obratih malo cukne. Ampak ničla proti tem kar je bilo prej. No, jaz imam Opelico 1,4 150HP, ampak kot rečeno, turbo mlinček.
 
Nazadnje urejeno: