novi Peugeot 5008 (2017)

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hm, mojih pet centov.
Leta 2017 kupujete nov avto brez sodobnih elektronskih varnostnih sistemov?
confused-1.gif

Meni to enostavno ne gre v glavo. Ok, delno razumem za asistenco za vozni pas, ki zna biti v določenih izvedbah izredno tečna, ampak da ne kupiš samodejnega zaviranja, mi pa enostavno ni jasno. Sicer vem, da so tukaj samo ultra sposobni Alter vozniki, ampak vsakemu se zgodi, da kaj spregleda in ZADEVA REŠUJE ŽIVLJENJA.

Pa še en vidik: takšna stvar bo po mojem mišljenju v roku par let obvezna pri vseh novih vozilih (kot sedaj ESP recimo). In boš avto s tem bistveno lažje prodal.

467716-post_slo.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Kaj naj bi zadeva delala vem in razumem. Če pa zadeva ne dela kot je lepo napisana, je pa škoda denarja, da pol v nastavitvah ugasnem, ker najeda. To sprašujem.... Sprobati tega nekako ne upam. Če se že hecam z nekimi Lane assisti, je to mal drugače kot pa s tem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ma če mene vprašaš je lane asist zanemarljiv v primerjavi z radarskim tempomatom oz. opcijo samodejnega zaviranja v sili. Se pa da tudi to stestirat brez problema, samo mal večje jajčnike/jajca potrebuješ pa pripravljenost, da boš zadnje metre sama zavirala na polno. Pa tudi noben ni rekel, da moraš to testirat z vožnjo proti stoječemu plehu, pomoje bi zadeva delovala enako v kolikor bi pred avto postavil kakšno večjo kartonsko škatlo. In potemtakem lahko odpade ves strah kaj bi se zgodil, če bi sistem slučajno zatajil.

Sam sem pred kratkim kupil novejši avto s podobnimi varnostnimi sistemi in zdaj, ko imam vse to stestirano in naštudirano sem prišel do zaključka, da bi taki sistemi morali biti na podlagi zakonskih določil v vseh avtih in pa da sam ne kupim več avta brez tega.

Se pa strinjam, da je bolje, da zadeve nimaš kot pa da jo pred vsako vožnjo izklopiš, tu ni kaj debatirat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj naj bi zadeva delala vem in razumem. Če pa zadeva ne dela kot je lepo napisana, je pa škoda denarja, da pol v nastavitvah ugasnem, ker najeda. To sprašujem.... Sprobati tega nekako ne upam. Če se že hecam z nekimi Lane assisti, je to mal drugače kot pa s tem.
Jaz resnično upam, da se s temi sistemi resni proizvajalci ne hecajo. Za Citroena/Peugeota ti žal ne morem povedat iz prve roke, za VAG pa lahko rečem, da zadeva (vključno z radarskim tempomatom) dela fenomenalno. Če bi sam kupoval sedaj nov avto, bi definitivno tudi Lane Assist vzel. Spet, pišem za VAG, BMW. Za druge bi moral potestirat, ker pri enih je bolje da tistega ni.
grin1.gif


Testiraj pa samodejno zaviranje v sili tako: vzemi avto domov, dve večji kartonasti škatli daj eno na drugo (upam, da je logično, da PRAZNI
grin1.gif
) in se zapelji proti njima s 25km/h, pa boš videla, kje si.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Pri 50km/h lahko že tudi kartonasta škatla kaj poškoduje na avtu.
wink-1.gif

Če bo sistem delal, ne bo panike, če pa je zadeva šalabajzerska, potem pa...
frown-1.gif

Poleg tega je treba točno preverit delovanje sistema. Ker nekateri le do 30km/h zavirajo do ustavljanja, pri višji hitrosti pa le opozarjajo in na koncu znižajo hitrost.
wink-1.gif
.
Recimo ACC pri VAG-u, če se boš pri 90km/h se peljal proti stoječem avtu, bo usekalo. Je pa res, da bo zadeva pred tem srčni infarkt dobila (bipanje, rdeče opozorilo)
grin1.gif
.
Pač omejitve trenutne tehnologije in zdrave kmečke pameti
wink-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Pri 50km/h lahko že tudi kartonasta škatla kaj poškoduje na avtu.
wink-1.gif

Aja saj res, tu gre debata o pežoju, pardon
evil.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
No sej, najbolj fer bi blo, če bi ji lastniki pežojev odsvetovali točno to
evil.gif

Iskreno povem, da če ne bi dobil tako visokega popusta, ga ne bi 2x kupil
smile-1.gif
Tako, da...kar se mene tiče bo naslednji nakup najverjetneje <> Peugeot oz. ≠ to PSA.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik tomazpog pravi:
Ravno v ponedeljek je šel od hiše C4 Picasso 2.0 HDi 100Kw.. Super avto, zdaj pa ga bo nadomestil nov P3008.. Še par dni, upam ....

Kety je zelo zadovolna z zlatkotom
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
In kaj.je narobe?

Trenutno mi pri 3 leta starem 5008 zdrsava sklopka v določenih prestavah (od 3 do 6). Kilometrov 115k (relativen podatek sicer). V prvem letu sem ugotovil, da če pri hitrosti nižji od 100km/h, nastavim tempomat na 100km/h, se pri pospeševanju samodejno izklopi. Včasih dela ok, včasih ne. "Ne znajo" odpraviti napake. So brez uspeha menjali nekaj komponent. Šla je "cev za dovod zraka v turbino", so zamenjali. Kot nov je imel nekam čudno prestavno razmerje oz. je bil turbo lag neskončen, ugotovili so, da je bilo nekaj narobe v SW nastavitvah...Če skrajšam: stalno neke pi*darije. Nisem sicer zmetal kak denar v vse skupaj (še!) ampak imaš občutek, da se ne voziš z do konca narejenim avtom...
Prej sem imel 307sw je pa pumpa za olje odpovedala pri 180k km, sem se ustavil 200m naprej. Pa je bilo v trenutku popravilo višje od vrednosti vozila. Sem sam v graben porinil...do tam pa tudi ene par zadev odpravljenih v garanciji, ostalo (večina) pa potem, po izteku.

Avti so luštni drgač, sam ne vem, skos je kej. Ampak saj pravim, jaz sem šel predvsem za prepričljivim popustom, ki sem ga dobil. Avto, ki je bil po ceniku 29.900, sem na koncu peljal za 19.900. No brainer
grin1.gif
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
OO, super !! Tudi pr nas je bil najbolj priden družinski član dosedaj :)

Tanovi pa tud lepo prede, sva že zmenjena čez pet let s Kety, hehehe
nahrung002.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
In kaj.je narobe?

Trenutno mi pri 3 leta starem 5008 zdrsava sklopka v določenih prestavah (od 3 do 6). Kilometrov 115k (relativen podatek sicer). V prvem letu sem ugotovil, da če pri hitrosti nižji od 100km/h, nastavim tempomat na 100km/h, se pri pospeševanju samodejno izklopi. Včasih dela ok, včasih ne. "Ne znajo" odpraviti napake. So brez uspeha menjali nekaj komponent. Šla je "cev za dovod zraka v turbino", so zamenjali. Kot nov je imel nekam čudno prestavno razmerje oz. je bil turbo lag neskončen, ugotovili so, da je bilo nekaj narobe v SW nastavitvah...Če skrajšam: stalno neke pi*darije. Nisem sicer zmetal kak denar v vse skupaj (še!) ampak imaš občutek, da se ne voziš z do konca narejenim avtom...
Prej sem imel 307sw je pa pumpa za olje odpovedala pri 180k km, sem se ustavil 200m naprej. Pa je bilo v trenutku popravilo višje od vrednosti vozila. Sem sam v graben porinil...do tam pa tudi ene par zadev odpravljenih v garanciji, ostalo (večina) pa potem, po izteku.

Avti so luštni drgač, sam ne vem, skos je kej. Ampak saj pravim, jaz sem šel predvsem za prepričljivim popustom, ki sem ga dobil. Avto, ki je bil po ceniku 29.900, sem na koncu peljal za 19.900. No brainer
grin1.gif

Si lastim dva Citroena,sicer ni Peugot, je pa ali ni pa to vse isto, kupljena ravno zaradi Jerovška. Pri C8 (rabljenem) sem imel takoj težave in je blo potem odpravljeno po dolgih mukah, sicer ne pri Jerovšku, ker ima zavarovalnica sklenjeno pogodbo pri nekem splošnem servisu. Kasneje je blo stalno nekaj, pa menjalnik škrtal, pa lučke so se prižigale ko novoletna jelka. No pol so vzel pri Jerovšku zadevo v roke in avto čudežno dela prez posebnih težav že dobrih 6 let. Podobno je s xsaro.

Pri teh stvareh je servis zelo pomemben.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:

Trenutno mi pri 3 leta starem 5008 zdrsava sklopka v določenih prestavah (od 3 do 6). Kilometrov 115k (relativen podatek sicer). Precej verjetno dvomasni v kombinaciji s sklopko - meni menjali dvomasni, ker je bilo potrebno in sklopko ker je bilo glih razdrto, po 8 mesecih spet nova sklopka - tovarniška napaka, simptomi enaki kot pri tebi. V prvem letu sem ugotovil, da če pri hitrosti nižji od 100km/h, nastavim tempomat na 100km/h, se pri pospeševanju samodejno izklopi. Včasih dela ok, včasih ne. "Ne znajo" odpraviti napake. So brez uspeha menjali nekaj komponent. "gas" pedal in/ali stikalo na zavornem pedalu - vem se sliši čudno, ampak je to to. Šla je "cev za dovod zraka v turbino", so zamenjali. Kot nov je imel nekam čudno prestavno razmerje oz. je bil turbo lag neskončen, ugotovili so, da je bilo nekaj narobe v SW nastavitvah...Če skrajšam: stalno neke pi*darije. Nisem sicer zmetal kak denar v vse skupaj (še!) ampak imaš občutek, da se ne voziš z do konca narejenim avtom...
Prej sem imel 307sw je pa pumpa za olje odpovedala pri 180k km, sem se ustavil 200m naprej. Pa je bilo v trenutku popravilo višje od vrednosti vozila. Sem sam v graben porinil...do tam pa tudi ene par zadev odpravljenih v garanciji, ostalo (večina) pa potem, po izteku.

Avti so luštni drgač, sam ne vem, skos je kej. Ampak saj pravim, jaz sem šel predvsem za prepričljivim popustom, ki sem ga dobil. Avto, ki je bil po ceniku 29.900, sem na koncu peljal za 19.900. No brainer
grin1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Zdej imam citroena tudi. Vozila najprej na avtomerkur (tam tudi kupljen) ker delala v Lj, nazadnje pa v Kranj. Gre za redne servise, kjer grem na najbolj komot servis. Če bi bilo kaj narobe, bi šla k Jenku, ki je tam tam z Jerovškom. mi je bliže. Kam se vozi peugeote. Najbliže je Kavčič, potem pa sta se Ljubljana Vič in Rodex. Govorim za popravila, ne redni filtri pa olje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
V bistvu je najboljš, če ti dela vse eden. Najslabše je, da skačeš gor pa dol.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Imam v svojem avtu vse sisteme in na splošno vsekakor delujejo. Tečen mi je edino lane assist, saj me opominja na mojo lastno (nezavedno) slabo navado, da peljem blizu črte in jo seveda včasih povozim ali presekam
grin1.gif


Drugače pa vsekakor vzeti varnostne sisteme pred kakšnim drugim neumnim dodatkom. Ali, če kolebaš med 20KM razlike motorjema in asistenčnimi sistemi je vsekakor boljša kombinacija 20KM manj + asistenti, kot 20KM več - asistenti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, prvič po dolgem času sem prijetno presenečen nad Alterjem.
shocked-1.gif

Ker ko sem pisal post z opozorilom na to, sem pričakoval komentarje v smislu, to samo loleki/pič... rabijo, pravi šoferji še brez servo volana in zavor znamo vozit.
grin1.gif


Drugače pa še en razmislek: x strani nakladanja o brezveznih ''malenkostih'', pa noben drug ni omenil VARNOSTNIH sistemov in da so koristni. Jaz bi se zamislil malo.
tongue-1.gif
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Po moje je problem v tem, da si ljudje še ne znajo čisto predstavljati delovanja teh sistemov in kaj omogočajo, oz. se jim zdi to ena taka nepotrebna navlaka, ki crkuje in v večini ne deluje. Težko je pač razumeti, da lahko avto sam zavira, speljuje, obrača volan, vidi nevarnost, črte, te opozarja. In vse to hudičevo natančno in uspešno večino časa.

Seveda je spet vse odvisno od proizvajalca in avta, ampak v povprečju tudi jaz nisem verjel, da lahko dela tako dobro, kot dejansko deluje. Si pa predstavljam, da so taki avti v primeru prednjega trčenja takoj totalke, saj gre po novem poleg kupa pleha, airbagov, itd, še tona elektronike za asistenčne sisteme.