novi Peugeot 5008 (2017)

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa dobila si odgovorov že milion. Pa dobr, a dec ne zna avta kupovat, mam filing, da on točno ve kaj rabite, sam ma tebe za bremzo zraven. Mal mi zgledaš kot moja gospa v trgovini, ko je treba sam še pelate vzet za kosilo skuhat, pa ve se, katero znamko uporabljam, pa pet minut bulji v stalažo s pelati, pa pet piksen okol obrne.....ja luba duša sej vedno isto piksno vzameva....

v izogib nejasnostim. kupujem avto jaz za sebe. ker mi je važno, kaj moj predragi misli, sem organiziralo testno vožnjo, pri kateri je povedal svoje mnenje. tako kot on mene vpraša, kaj bi meni bilo važno, ko kupuje avto zase. pač mnenje, pol ga pa tisti ki avto kupuje in pretežno vozi upošteva ali pa ne. jaz sem pri njegovem ostala brez park senzorjev npr, medtem ko mi je bilo pa meni važno, kaj si on misli o motorju in bi se stegnila tudi za kak jur več, če bi vztrajal na dizlu in moči, pa ti moram povedati, da je bil zelo prijetno presenečen nad mlinčkom in nima nič proti, če bi jaz raje tega. kot rečeno, v 95% bom avto vozila jaz. ko pride do asistenčnih sistemov, o katerih je govora in dodatni opremi, pa mi ni znal odgovoriti na zgornja vprašanja, ki so dobila točno en delen odgovor in en alternativni predlog, ki je pa je bil že predhodno upoštevan. za nekatere sploh ne veva kaj počno, za druge ne vem koliko so dejansko uporabni v praksi. in je bil torej vprašanje, da kdo ki ima kaj izkušenj to pove.

in ja tudi jaz pelate kupujem tako, sploh pa avto. hočem vse vedeti in ovrednotiti predno kupim in potem se nikdar več ne ozrem. me ne boš slišal reči: "mater, kva nisem raje..." se ne ukvarjam več s tem in načeloma sem potem zadovoljna. to pa tudi nekaj šteje. lahko mi pomagaš, če lahko. lahko tudi ne, če ne veš ali nočeš, bi te pa prosila v slednjem primeru, da se ne oglašaš potem več, ker je polno OT in se vprašanje vmes nekje izgubi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Svoje sem ti že svetoval, če pa simpel heca ne zastopiš pa tudi OK. Lohk še dodam pogovor z že omenjenim človekom glede tehle mlinčkov v velikih avtih, sem ga vprašal ravno zaradi tele debate. Pravi, da novo dela super, kako bo delalo pa po 5-10 letih bo pa čas pokazal. V družinskem avtoparku pri njih pač ni niti enega (govoriva za velike avte v male pašejo tile mlinčki vrhunsko). Če pa želiš vedet kdo je ta človek, pa le vprašaj na ZS. Je pa eden boljših, če ne najboljši serviser za Citroen pri nas.

Kar se tiče telih asistenc v avtih. Tempomat, park senzorji spredi in zadi, so must have, park asist je dobrodošel, vse ostalo je po mojem mnenju pač navlaka.

PS: Si šla vozit še C4 takratkega Picasota? Kot sem že rekel, bi mlinček v tistem pogojno bil OK (moje mnenje), zadeva se pa dobi za 20 jurjev. Avto pa več kot prostoren.

PPS: Da maš avto za eno popoldne doma ni zadost, vzemi ga v petek in vrni v ponedeljek, pejte na izlet, poizkusi zadevo v vseh situacijah.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Hvala! Najbrž misliš Jerovška. Čas bo pokazal ker najbrž tega motorja sploh ni zunaj toliko časa. Kaj bo, pa sam bog ve. Lahko gre vse v maloro, seveda.

Na c4p je moj dal veto. Ga bom skušala cimdlje upoštevati. Če se bo izkazalo za Best buy bom pa tudi pač malo poslušala, kva vse mu ni vsec
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Lohk še dodam pogovor z že omenjenim človekom glede tehle mlinčkov v velikih avtih, sem ga vprašal ravno zaradi tele debate. Pravi, da novo dela super, kako bo delalo pa po 5-10 letih bo pa čas pokazal.

Torej povedal ti ni NIČ, ti pa moraš na podlagi nič srat spet tukaj s tvojimi teorijami o raznesenih motorjih? In ta tvoj majster, ki ne pove nič, kar bi bilo vsaj približno oprijemljivo, je tebi referenca, da si to debato s tvojimi blodnjami zasral do amena. Kaj še vedno nimaš dovolj?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Miško ne seri. Pelji svojo Fabio 1,2 in sanjaj o električni še naprej. Zasral si temo ti z vpikavanjem vame. Svetoval pač nisi nič pametnega.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Hvala! Najbrž misliš Jerovška. Čas bo pokazal ker najbrž tega motorja sploh ni zunaj toliko časa. Kaj bo, pa sam bog ve. Lahko gre vse v maloro, seveda.

Na c4p je moj dal veto. Ga bom skušala cimdlje upoštevati. Če se bo izkazalo za Best buy bom pa tudi pač malo poslušala, kva vse mu ni vsec

Pejt peljat kandidate, ampak ne za eno popoldne okol salona, ampak za vikend na izlet.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:


1) opozorilo pri nenamerni spremembi voznega pasu. OK v osnovi štekam. potem je pa nekje med dodatno opremo AKTIVNI opozorilnik na nenamerno menjavo prometnega pasu. v testnem avtomobilu je volan sam popravljal, če si malo čez črto šel. domnevam, da je to ta aktivna zadeva. kaj pa je osnovna. kaj zapiska, zažmiga? serijsko ti prižge samo lučko na armaturi in mislim da spusti zvočni signal, -aktivni sistem pa ti premakne volan, če brez smernika menjaš pas oz, se približaš črti-lahko se izklopi v nastavitvah če te moti

2) park senzorji na 1001 način, npr visiopark 1: kamera z vzvratno vožnjo s prikazom pogleda vzvratno na zaslonu na dotik in pogleda na okolico za vozilom iz ptičje perspektive. to domnevam, da so notri zadnji in prednji senzorji (dasiravno katerih v osnovni opremi ni - npr Active oprema ima samo zadnje). visiopark 2 je pa: kamera v sprednjem delu vozila in kamera za vzvratno vožnjo s prikazom pogleda naprej alli vzvratno ter 360 stopinjskim pogledom na okolico vozila iz ptičje perspektive na zaslonu na dotik. kje dobim tole:

če visiopark 1 tega nima za naprej ali je potrebno dokupiti prednje senzorje? ko enkrat nekaj kliknem na visiopark 1 v dodatni opremi, mi ni ponudilo več prednjih senzorjev, čeprav na prvi uč jaz neke povezave ne vidim.
na nivoju Active imaš sprednje senzorje in kamero v mestnem paketu WY17, na Allure so sprednji in zadnji serijski

3)mreža za zadrevanje visokega tovora. to je ta mreža, ki gre od police zadaj do strehe? ker v katalogu z dodatno opremo je sao neka mreža ki je napeta čez tla, pa spodaj kaj zabasano potem, da ne skače po prtljažniku. ena zadeva zame esencialna druga neuporabna. mreža (iz tkanine) pride vpeta na tleh in stropu

4) digitalni radijski sprejemnik RCC DAB + Mirror screen (Apple carplay/Mirrorlink/android auto) - lahko s tem navigacijo s telefona npr gogle maps dan na ekran od avta? to mi je najbolj uporabno, do sedaj je bil telefon v naročju pa vmes malo pošpegala, ker nimam nosilca ali je sovoznik sugeriral. ja-lahko uporabljaš google maps

5) samodejno zaviranje v sili Active Safety break. domnevam, da avto sam zabremza če je nevarnost naleta. npr v koloni ti pa malo radio pošaltaš pa sfališ da se je un pred tabo sunkovito ustavil, ker je počel isto. kaj pa recimo stransko to - npr zavijaš desno pa ti kolesar pripiči po kolesarski (tisto ko vozijo 30 na uro ko snete skire in ne hebe žive sile, ker ima zeleno) ali pa če kaki pešec/otrok skoči na cesto. na to tudi deluje ali je to bolj za vozila vozeča v isti smeri en za drugim ja vozilo samo zavira v določenih pogojih-zazna vozila (parkirana in stoječa) ter pešce, kolesarjev pa ne. stvari, ki se dogajajo bočno od vozila seveda ne zazna

6) aktivni tempomat s funkcijo STOP - kaj je to? če se pred tabo vozilo ustavi, se boš tudi ti, brez da posreduješ-na voljo samo z avtomatikom

7) aktivni sistem nadzora mrtvega kota - kaj je to? če je aktivni sistem, potem ko zavijaš oz menjaš vozni pas in imaš nekoga v mrtvem kotu, ti vozilo premakne volan, tako da ne pride do trka. te zadeve se dajo izklopit če te moti. če obrneš volan bolj močno, pa ti sistem seveda ne prepreči zavijanja


evo tele zadeve mi delajo teave, ker ne vem za kaj gre. nekaj je takih, da je prisotno bržkone pri vsaki znamki, pač pod svojim imenom, drugo pa apeliram na tiste, ki jim je pižo poznan, da mi razložijo za kaj gre.

jaz ti pa apeliram da ti take stvari povejo prodajalci oz. da ti jih pokažejo tudi v praksi, da veš ali ti sploh ustrezajo ali ne
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Če se avto kupuje za dnevno drkanje, bo vikend izlet super referenca. Not. Torej, vzameš ga v ponedeljek in ga do srede do onemoglosti drkaš sem/tja, not/ven...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Vikend je mišljen, ker je takrat čas glede na to, da je napisala, da niti nista imela časa sprobat, ker je blo treba po otroke.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
ti nič ne štekaš in lahko tudi nehaš.

sem ravno nazaj iz salona, da sem si dala pokazat vse kaj je kaj kje in kako. in bom rekla samo to, da tistega, ki je seznam dodatne opreme pisal in tistega, ki je konfigurator sestavil v kolikor to ni ista oseba, je za jajca obesit!!!

izbereš visiopark, pa nimaš več možnosti sprednjih senzorjev izbrati, izpade kot da so zraven. izbereš visiopark pa ti še kar naprej turi DAB z mirror linkom, pa že notri v visioparku je. izbereš otroški paket, pa se ti fržmaga za mizice in zavese, hočeš pa zaklenit, da se ti mularija zadaj s šipami ne igra, pa je slednje že na voljo serijsko in dobiš na novo samo mizice in zavese (tako meni prodajalec v salonu, piše nikjer ne to, tako da nisem čisto sigurna, če je to res). pri ročnem šalkeberju lahko izbereš aktivni tempomat in take fore.
na koncu sploh ne veš kaj nisi nikdar kupil, kaj pa dvakrat, kaj pa sicer enkrat pa sploh ne gre...

drugače pa ostalega od teh asistenčnih sistemov ne potrebujem oziroma nimam nobene potrebe ali želje po tem. pozabila pa vprašat a se da startnstop ugasniti.

@as21
hvala. a tale active break dobro dela. nekako si ne upam tega sprobavati
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
pusti njihov konfigurator ker je za en d.rek. saj ti na ceniku piše kaj in kako, je bolj sigurno kot tist zmazek na internetu.
če hočeš na active imeti senzorje spredaj + zadaj + kamero, potem izbereš mestni paket in zraven še DAB. sprednje kamere mislim da ni možno naročiti na nivoju Active.

Active Safety Brake ni ravno zadeva, ki bi jo bil pripravljen sprobati - oz. sem sprobal Active City Brake-prejšnjo generacijo (ki dovoljuje bistveno nižje hitrosti)-recimo da do hitrosti 15 km/h prepreči trk, kar je več, pa bistveno zmanjša udarec
smile-1.gif
recimo da dela.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Gledala sem active, ja. Kaj je s tem šipami? Se da zakleniti serijsko ali rabim otroški paket?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
ja sej to mi je tip rekel. da ni prodal nobenga pižoja v tem desetletju od osnovne verzije dalje, da tega ne bi imel in da za prmej ima tudi ta. da ne more verjeti, da ne bi imel. ampak tisto, da bi bil čisto ziher da bi mi obljubil, da je tako, pa ni mogel biti. razen če se gre za kaki "spešl" zaklep. piše pa "varnostno zaklepanje pomika zadnjih stranskih stekel". kaj naj bi drugega razumela pod to ne vem. on tudi ni vedel...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Naroči šajbe na kurble in kurble dol pošraufaj. Al naj gre pa dec avto kupit, se bodo hitro zmenil. Razen če ni baba.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, mojih pet centov.
Leta 2017 kupujete nov avto brez sodobnih elektronskih varnostnih sistemov?
confused-1.gif

Meni to enostavno ne gre v glavo. Ok, delno razumem za asistenco za vozni pas, ki zna biti v določenih izvedbah izredno tečna, ampak da ne kupiš samodejnega zaviranja, mi pa enostavno ni jasno. Sicer vem, da so tukaj samo ultra sposobni Alter vozniki, ampak vsakemu se zgodi, da kaj spregleda in ZADEVA REŠUJE ŽIVLJENJA.

Pa še en vidik: takšna stvar bo po mojem mišljenju v roku par let obvezna pri vseh novih vozilih (kot sedaj ESP recimo). In boš avto s tem bistveno lažje prodal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hm, mojih pet centov.
Leta 2017 kupujete nov avto brez sodobnih elektronskih varnostnih sistemov?
confused-1.gif

Meni to enostavno ne gre v glavo. Ok, delno razumem za asistenco za vozni pas, ki zna biti v določenih izvedbah izredno tečna, ampak da ne kupiš samodejnega zaviranja, mi pa enostavno ni jasno. Sicer vem, da so tukaj samo ultra sposobni Alter vozniki, ampak vsakemu se zgodi, da kaj spregleda in ZADEVA REŠUJE ŽIVLJENJA.

Pa še en vidik: takšna stvar bo po mojem mišljenju v roku par let obvezna pri vseh novih vozilih (kot sedaj ESP recimo). In boš avto s tem bistveno lažje prodal.
Se strinjam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
ampak vsakemu se zgodi, da kaj spregleda in ZADEVA REŠUJE ŽIVLJENJA.

eh če pa to te samo poleni med vožnjo in dela majn zbranega, ker si misliš, da vozi namesto tebe. Pravi alter fahrer je vedno in povsod na 110% zbranosti tako, da niti ne pride do nevarne situacije. Če pa že jo pa ima pod kontrolo že 3km prej.