novi Peugeot 5008 (2017)

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Grejo 3 zici zadej? Menda je pa vsaj to jasno, da je pa to en la zahteva, ki pa ni opcijska.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Hibrida nabavi, da bo štala v bajti. Prius+ ali RAV4 Hybrid.
evil.gif

Uf zdaj pa že pretiravaš. Mindset takšnih res težko seže iza dimne zavese dizla. Za bencin vedo da je nekoč obstajal, hibrid pa je čisti WTF
smile-1.gif


Drugače pa Jabe, z VAGom je enako kot z avtomatiko. Ko enkrat probaš več ni poti nazaj
evil.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
VAG je pri mojem predragem doma (starši, brat ipd) že preko ne vem koliko let, od golfa 2ke. Mene je vedno puščal hladno, zadnje čase pa tudi njih. Jih imajo poln kufer. Oče je letos kupil kio, brat pa Renaulta in oba zadovoljna bistveno bolj. Takle mamo... Spet, ne bom pa rekla, da zdaj pa VAGa ne. ampak sigurno pa ne alhambre/sharana, ker od uporabnikov še nisem hvale slišala.

VAG že kar nekaj časa ni sinonim za...nič. je pač eden izmed mnogih.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
On bi dizla. Ker ta prav avto je dizel, po njegovem. Tacga k bi ti. Več konj, boljš je... Magari na račun kakih park senzorjev. Čeprav se je tle mal umiril, ko sem mu nasadila megana enkrat, k se ni videlo 30cm škarpe z avta zadaj, sem pa pozabila, da je tam.

Mi pa tudi ne zna razložiti prednosti dizla za moje namene, ki bi upravičili ceno nakupa, vzdrževanja, zavarovanja ipd. Kar pa je vse moj strošek... Pa potiho se upiram, ker če klonim za dizla, mi bo spet na mizo prinesel spacetourerja. Slednji namreč ne pride z bencinskim motorjem.

Mater, kje sta doma, da ga povabim na pivo. Posluši deca
jezen.gif


PS: Spacetourerja mam jest nagledanga.....čez tri štiri leta bo moj za ene 14-18 jurčkov. Tistga ti sploh predlagat nisem upal, bi me požrli mlinčkaši v Fabiah.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Grejo 3 zici zadej? Menda je pa vsaj to jasno, da je pa to en la zahteva, ki pa ni opcijska.

V Prius+ skoraj ziher. Ima tri prave zice odzadaj. Plus še dva v prtljažniku, če prtljažnika ne rabiš. Skratka do 7 ljudi/mulcev gre noter.
Za RAV4 pa nisem ziher. Ta je klasik za 5 ljudi.

Se ti splača iti pogledat do avtosalona in pač pogledat in povprašat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ti rabiš kombi. Ne pa terenca enoprostorca, ki ni ne terenec, ne enoprostorec.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Sam tistga zaenkrat še ni z 1,2 mlinčkom, čeprov mi ni jasno zakaj, sej konjev ma dost, sej ni treba dirkat.
hysterical-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
evo šla se peljati. avto nama je bil obema všeč, samo potem se nama je že mudila otroke pobrat in nisva nič kaj dosti spraševala in ponudb dala delati. se vrnem danes ali pa jutri nazaj v salon, vmes pa sem si vzela minuto in šla čez dodatno opremo. za pol itak ne vem kaj je, ene par mi je malo bolj jasno, ker sem prvič zdaj v tesnem videla ene par stvari najbrž se pa sploh prižgalo oziroma aktiviralo ni, ker ni bilo primerne situacije. da o kombinacijah ne govorim, včasih je bil en paket pol si pa gor dodal kar si hotu, zdaj pa enih stvari sploh ne moreš dodati, če ne štartaš s ta pravo osnovno opremo. v glavnem, za cel doktorat je tole. človeka ima, da bi vse skupaj neki zabrisal, pa spet probal, če v megane res ne gredo trije zici zadaj. me je pa malo znerviralo, da je k novoletna jelka na armaturi. za nas s kmetov, k se lučke prižgejo, je treba neki iti na servis, k avto na semaforju ugasne, ti je crknil. to je leta 2 pa 17 očitno malo drugače. asistenčni sistemi, jim pravijo pa startnstop.

kakorkoli, tisti ki se spoznate, malo mi pomagajte kaj kaj pomeni in kaj kaj naredi, sem prepisala točno tako kot piše v katalogu, torej peugeotova terminilogija in pa brez mojih okrajšav, da ne bom kaj narobe. ker ene par stvari meni isto izgleda...

1) opozorilo pri nenamerni spremembi voznega pasu. OK v osnovi štekam. potem je pa nekje med dodatno opremo AKTIVNI opozorilnik na nenamerno menjavo prometnega pasu. v testnem avtomobilu je volan sam popravljal, če si malo čez črto šel. domnevam, da je to ta aktivna zadeva. kaj pa je osnovna. kaj zapiska, zažmiga?

2) park senzorji na 1001 način, npr visiopark 1: kamera z vzvratno vožnjo s prikazom pogleda vzvratno na zaslonu na dotik in pogleda na okolico za vozilom iz ptičje perspektive. to domnevam, da so notri zadnji in prednji senzorji (dasiravno katerih v osnovni opremi ni - npr Active oprema ima samo zadnje). visiopark 2 je pa: kamera v sprednjem delu vozila in kamera za vzvratno vožnjo s prikazom pogleda naprej alli vzvratno ter 360 stopinjskim pogledom na okolico vozila iz ptičje perspektive na zaslonu na dotik. kje dobim tole:

če visiopark 1 tega nima za naprej ali je potrebno dokupiti prednje senzorje? ko enkrat nekaj kliknem na visiopark 1 v dodatni opremi, mi ni ponudilo več prednjih senzorjev, čeprav na prvi uč jaz neke povezave ne vidim.

3)mreža za zadrevanje visokega tovora. to je ta mreža, ki gre od police zadaj do strehe? ker v katalogu z dodatno opremo je sao neka mreža ki je napeta čez tla, pa spodaj kaj zabasano potem, da ne skače po prtljažniku. ena zadeva zame esencialna druga neuporabna.

4) digitalni radijski sprejemnik RCC DAB + Mirror screen (Apple carplay/Mirrorlink/android auto) - lahko s tem navigacijo s telefona npr gogle maps dan na ekran od avta? to mi je najbolj uporabno, do sedaj je bil telefon v naročju pa vmes malo pošpegala, ker nimam nosilca ali je sovoznik sugeriral.

5) samodejno zaviranje v sili Active Safety break. domnevam, da avto sam zabremza če je nevarnost naleta. npr v koloni ti pa malo radio pošaltaš pa sfališ da se je un pred tabo sunkovito ustavil, ker je počel isto. kaj pa recimo stransko to - npr zavijaš desno pa ti kolesar pripiči po kolesarski (tisto ko vozijo 30 na uro ko snete skire in ne hebe žive sile, ker ima zeleno) ali pa če kaki pešec/otrok skoči na cesto. na to tudi deluje ali je to bolj za vozila vozeča v isti smeri en za drugim

6) aktivni tempomat s funkcijo STOP - kaj je to?

7) aktivni sistem nadzora mrtvega kota - kaj je to?


evo tele zadeve mi delajo teave, ker ne vem za kaj gre. nekaj je takih, da je prisotno bržkone pri vsaki znamki, pač pod svojim imenom, drugo pa apeliram na tiste, ki jim je pižo poznan, da mi razložijo za kaj gre.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
5. Stranskega nadzora pescev, kolesarjev itd. mislim da nima se nihce dobro reseno oz. v prodaji
6. verjetno da je avto se sposoben tudi sam ustavit in verjetno tudi speljat, rabis avtomatski menjalnik seveda, super v zastojih
7. opozorilo da je nekdo v mrtvem kotu, zadaj levo npr na AC, aktivno pa ne vem kaj bi bilo
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz bi ti samo rekel, da najprej stestiraš to, zaradi česar sploh kupuješ večji avto, 3 sedežke zadaj. Pri nas so nekaj časa dejansko bili v Meganu, samo to si moral vse potem zapenjati in odpenjati, ker se tamali niso mogli.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Ne grejo. To smo najprej sprobali... Je pa res cajta zmanjkalo z preverbo vsega zgoraj naštetega, kar sem prvič videla, ker 2h je bilo ravno dosti, da sva 2 različna motorja sprobala pa se domov zapeljala, da sva videla kako paše v garažo pa kako gredo sedeži notri zdajšnji in nadaljevalni in voz in take vsakodnevne reči, zaradi katerih se v prvi vrsti noč avto kupuje. Na sredini pa hočem isofix, ker se ta mali radi sami odpnejo in pripnejo, potem pa pomotoma se sredinski podstavek za lupinico odpnejo. Pol pa otroka pr kraj ven, pa lupino ven, podstavek nazaj pripasan in nato vse nazaj notri. Ne morem pa zdaj prepovedati, če hočejo sami to narediti. Saj se trudijo, ampak se zgodi, trenutno pa bolj se dogaja. Konec koncev gre za še ne 6 letnika in 3 letnika ter dojenčka. To bi se en cajt trajalo, da bodo tolk spretni da se bodo znali sami pripeti in brez kontrole kako so to naredili.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Preden boš opremo izbrala bo en otrok iz lupince ven, preden boš avto kupila pa drugi iz sedeža. Tako da, kot sem rekel, če je res potreba, potem pojdi danes po vw transporterja, če pa ni tako hudo pa jutri po karkoli kar je registrirano za 5 oseb. Idealen za opisane potrebe (5km drkanje sem in tja, s tremi ali štirimi mulci) je clio 1.2 za 9,5k. Nima niti ene od zgoraj opisanih 800 težav.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Malo pri sebi razmisli kaj od vse te navlake sploh rabiš? Jaz bi rekel carplay/android avto je must, park senzorji so fina zadeva, vse ostalo pa samo če imaš preveč denarja
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Preden boš opremo izbrala bo en otrok iz lupince ven, preden boš avto kupila pa drugi iz sedeža. Tako da, kot sem rekel, če je res potreba, potem pojdi danes po vw transporterja, če pa ni tako hudo pa jutri po karkoli kar je registrirano za 5 oseb. Idealen za opisane potrebe (5km drkanje sem in tja, s tremi ali štirimi mulci) je clio 1.2 za 9,5k. Nima niti ene od zgoraj opisanih 800 težav.

se pravi, nimaš nobenega uporabnega odgovora, samo odtipkat je pa treba nekaj.

vw transporter je pa en sam samcat brez variacij? ena motorizacija en set opreme? če ne, sem na točno isti točki kot sem trenutno!
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Pa dobila si odgovorov že milion. Pa dobr, a dec ne zna avta kupovat, mam filing, da on točno ve kaj rabite, sam ma tebe za bremzo zraven. Mal mi zgledaš kot moja gospa v trgovini, ko je treba sam še pelate vzet za kosilo skuhat, pa ve se, katero znamko uporabljam, pa pet minut bulji v stalažo s pelati, pa pet piksen okol obrne.....ja luba duša sej vedno isto piksno vzameva....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včasih je treba probat kaj več, magar uporabit namest vibratorja meč!

Jaz pa ju čisto razumem.