Novi mali avto do 15k

disc

Majstr
4. feb 2011
2.350
458
83
Vidim,da morem kar pazit,kaj sprašujem in kako

Me pa še nekaj zanima,kdaj se odločiti za hibrida? Še vedno govorimo o yarisu. Ali ima smisel nabavit hibrida za nekoga, ki se večino časa vozi na relaciji in dela do službe in nazaj 80km, od tega jih je 60km po avtocesti,ostalih 20km pa po regionalni. Mestne vožnje je zanemarljivo malo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Izkoristek. Poraba se ti dvigne, elektrika ti ne pomaga, drugje ni problema. Lahko ga teraš, samo potem je bolje terat TDIja, bo ceneje.
Ja, samo spet ni neke hude razlike. Sem prej imel 2.2 dizla (150hp) pa zdaj 2.0 hibrida (180hp) pa je pri 170kmh razlika za cca. 1liter trenutne porabe v prid dizla. Pa 170kmh se ne voziš na tempomat po SLO. No, ne bi se smel :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Na AC je veliko večje bistvo v zračnem uporu, ne kupit nekega športnega terenca samo zato ker se sedi višje.

Sicer pa za AC, najbolje iti na testno vožnjo, pa ne zaradi porabe ampak zaradi udobja v malčku kot je Yaris.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Vidim,da morem kar pazit,kaj sprašujem in kako

Me pa še nekaj zanima,kdaj se odločiti za hibrida? Še vedno govorimo o yarisu. Ali ima smisel nabavit hibrida za nekoga, ki se večino časa vozi na relaciji in dela do službe in nazaj 80km, od tega jih je 60km po avtocesti,ostalih 20km pa po regionalni. Mestne vožnje je zanemarljivo malo.

Po moje bi tule bolje odnesel z manjšim dizlom in eno stopnjo večjim avtom (rang Polo.ta). Ne vem pa koliko to pomeni razlike v budgetu (zvočna izolacija bo boljša, udobhe v vožnji bo boljše, poraba pa kvečjemu nižja).