Novi mali avto do 15k

22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
V bistvu bi lahko šlo za davčno utajo.
Ampak bi ti morali dokazat, da zaradi tega posega avto ne pade več v tisto DMV kategorijo kot je bila zanj plačana. Bi te morali resno vzet na piko.



Se pa sicer tudi jaz strinjam da je to ena najbolj idiotskih stvari kar jih tiščijo v avte in to predvsem z vidika varnosti.
Eno je itak zamik, pri speljevanju, kar te lahko v kakem zajebanem križišču mirno stane glave.
Drugo je pa da te ta stvar dobesedno sili k temu da v trenutkih, ko bi moral bit najbolj skoncetriran gledaš dol v gumb in preverjaš a je zadeva ugasnjena ali ne. Npr ob približevanju kakemu krožnemu, kjer veš da če se boš moral ustavit to ne bo več kot za sekundo ali dve.
Se popolnoma strinjam s tem, zna biti na trenutke res nevarna zadeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Mislim... saj lahko se, namesto da je permanentno izklopljen start/stop, naredi zgolj obratno. Torej, da ko avto prizges je start/stop po defaultu izklopljen in ga moras vsakic z gumbom prizgati (namesto da ga vedno ugasas, ga pac po potrebi vklopis).
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Najbolj fajn bi bil gumb "Ugasni se zdaj". Pa bi ga ugasnil kot s&s in tud zaštartal tako. Se pravi ko stisnesš gas, avto pred tabo spelje, ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Žena je navdušena, jaz ce ga vzamem mi je zabaven za vozit, lepo se drzi ceste, malo je trd na grbinah, pa glasen, ce moras hitro pospesiti (cvt). Menjalnik sicer lepo dela, zena ne bi menjala za rocnega. Poraba mislim, da je slabih 6, 95% samo mestne voznje, sem pricakoval vseeno manj, bomo videli poleti. Napak nobenih zaenkrat, obcutljiva kamera ali radar ne vem tocno, cim kaj gor pade kaka snezinka. Aja kamera za rikverc je pa res slaba, zgleda kot Wolfenstein igrica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Za swifta lahko dam en nasvet, do katerega sem se po dveh mrzlih zimah dokopal sam: če bi te kdaj v avtu zeblo, daj temperaturo na MAX (ventilator daš lahko ročno na 2. stopnjo, da ti ni treba poslšati, kako se dere, ker pri mrzlem avtu od pihanja itak ne bo efekta).

Avtomatika klime lepo dela do nekje 0 stopinj, ko je bolj mrzlo pa me je včasih npr. že popoldne na poti iz šihta zeblo v noge.

Če imaš avto zjutraj v garaži ali ne: daš temperaturo na max in imaš po kilometru vožnje že topel zrak iz rež oz. na šipo. Nazaj na 21 stopinj pa nastaviš šele, ko ti postane vroče.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
12 litrov, varčne vožnje. :cool:

(Seveda avtomatik, kot ynosov, le da z več cilindri... :rofl: )
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Moja je v fazi menjave avta in se je pač zagledala v yarisa, ker ga ima tudi sedaj in njej kaj dopovedat je tazadna. Kupuje nekje do max 15. jurjev.
Sem ji pokazal tale test https://siol.net/avtomoto/testi/vel...ti-vw-polo-suzuki-swift-in-ford-fiesta-464862
in ji poskušal prodati swifta, ker nov max naložen swift je cenejši od vstopnega yarisa pa tudi glede na test je avtoček "boljši"
Yarisu najbolj zamerim, da morš vzeti vsaj Sol opremo, da imaš npr zadaj štrom stekla :rolleyes: Aja, more pa bit hybrid.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Moja je v fazi menjave avta in se je pač zagledala v yarisa, ker ga ima tudi sedaj in njej kaj dopovedat je tazadna. Kupuje nekje do max 15. jurjev.
Sem ji pokazal tale test https://siol.net/avtomoto/testi/vel...ti-vw-polo-suzuki-swift-in-ford-fiesta-464862
in ji poskušal prodati swifta, ker nov max naložen swift je cenejši od vstopnega yarisa pa tudi glede na test je avtoček "boljši"
Yarisu najbolj zamerim, da morš vzeti vsaj Sol opremo, da imaš npr zadaj štrom stekla :rolleyes: Aja, more pa bit hybrid.
Zakaj nujno rabiš zadaj električna stekla? So to kakšni predsodki/psihične bolečine še iz časa Golfa, ko so lastniki ostalih vozil, podjeb… lastnike Golfa, ker drugega ni bilo? Sedaj imajo namreč vsa vozila klimo in bosanske klime ne rabiš več. Jaz zadnja stekla dol dam samo ko čistim avto. To je pa to.
Ta generacija Yarisa je meeeh avto, tipična Toyota, ki je ne bi nikoli imel z ICE motorjem. Ko daš v kalkulacijo hibrida, se pa vse spremeni. In dejansko, če hočeš hibrida, je to edina možnost. Tisti mild hibridi so bolj smeh.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Če ji je všeč Yaris in ga bo ona vozila, naj bo pač Yaris. Eni si prav otežujete življenje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad