Novi DMV

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Se pravi vsa poanta tega znižanja je samo to, da se politikom/elitam omogoči cenejšo nabavo luksuznih avtov. Ker za običajnega uporabnika razlike ne bo.
V Nemčiji so npr. znižali DDV (pa je bil že prej 19%), tako da spodbujajo potrošnjo nasploh, ne pa samo enih avtomobilov, od katerega imajo na koncu največ tujci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Da ali pa ne... na rtvslo piše da je Šircelj rekel, da električni nimajo DMV, v papirjih pa je na kW tudi štromar obdavčen, drugo pač ne. Kaj je zdaj prav?
Kaksnih papirjih? V na vladi(!) sprejetem predlogu pise, da davka na elektricarje ni.

Ceprav je napisano sila storasto, v 9. clenu se vedno pise:
(4) Davek na motorna vozila izključno na električni pogon (tarifna oznaka 8703 80 in 8711 60) in
druga motorna vozila iz tarifne oznake 8703 in 8711 brez izpusta CO2 je določen glede na moč
motorja.

12. clen pa pravi:
Davek na motorna vozila izključno na električni pogon (tarifna oznaka 8703 80 in 8711 60) in
druga motorna vozila iz tarifne oznake 8703 in 8711 brez izpusta CO2 znaša 0 eurov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čisto možno je, da se bo po določenem času 12. člen črtal.
Trenutno pa za 100% EV ni predviden DMV - še posebej tako piše v obrazložitvah členov na koncu predloga, ki gre v DZ.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Pa dejansko ves kaj je znižanje davka v DE povzročilo? Dvig neto cene-zato se pa sedaj vsi tresejo ker se bo s 1.1 vse podražilo.
Sicer pa nimam pojma kdo je pisal predlog, ampak lobi "sodr" dealerjev je moral biti noro močen.
Malusi za stare euro norme so nekajkrat prenizki da lahko javno zagovarjajo "ekološki" zakon-zakaj elektricarji brez obdavcitve? Bivalna vozila pa na bistveno višjo kot prej? Na žalost je v zakonu kar nekaj nebuloz...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bivalna vozila pa na bistveno višjo kot prej? Na žalost je v zakonu kar nekaj nebuloz...
Ni višje kot prej, je pa praktično enako, razen za "stare kante" z velikimi mašinami tam se bo pošteno pocenilo.
Ampak vseeno bo avtodom z 2,3L/96kW, E-6n plačal nekajkrat višji DMV kot Porš z največjo mašino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ja sli so z ene skrajnosti v drugo.
Pri cemer je nerazumno velika razlika med osebnimi vozili na eni in bivalniki ter motocikli na drugi strani.
Tudi bonus na starost ni ravno ekoloski. Ekoloski bi bil malus.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Ni višje kot prej, je pa praktično enako, razen za "stare kante" z velikimi mašinami tam se bo pošteno pocenilo.
Ampak vseeno bo avtodom z 2,3L/96kW, E-6n plačal nekajkrat višji DMV kot Porš z največjo mašino.

Kaj pa ta novi zakon pomeni za vozila predelana v SLO? če prav vem, sedaj na ta ni bilo dodatnega DMVja. Če bom pa po novem letu predelal tovorno vozilo v bivalnega mi bodo pa DMV naračunali. In to pomeni, da gredo cene predelanih vanov gor? Ali jaz kaj narobe razumem?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Ni višje kot prej, je pa praktično enako, razen za "stare kante" z velikimi mašinami tam se bo pošteno pocenilo.
Ampak vseeno bo avtodom z 2,3L/96kW, E-6n plačal nekajkrat višji DMV kot Porš z največjo mašino.
Prej je bil odvisen od vrednosti vozila v razmerju z kW, sedaj pa samo Kw,kar pomeni da bo osnovno vozilo v vecini primerov sedaj dražje, polno opremljeno pa cenejše.
V vsakem primeru pa zakon spodbuja uvoz starih okoljsko obremenjujočih kant
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj pa ta novi zakon pomeni za vozila predelana v SLO? če prav vem, sedaj na ta ni bilo dodatnega DMVja. Če bom pa po novem letu predelal tovorno vozilo v bivalnega mi bodo pa DMV naračunali. In to pomeni, da gredo cene predelanih vanov gor? Ali jaz kaj narobe razumem?
Že zdaj se je na nove-nove vane obračunal DMV, jih je pa večina delala obvoz z nakupom kombija, registracijo in potem predelavo in homologacijo. ;)

Po novem pa bo tudi za naknadno predelavo in homologacijo potrebno plačati DMV.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Do sedaj sem plačal prvic 0,5 drugič pa 1 % dmw ob uvozu.
Očitno bomo spet raj za zgonjene dizle od mame merkl, ki bodo brez vsega tega, kar v nemčiji morajo imeti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.176
8.954
113
kaj to pomeni zgonjen dizel od mame merkl? Euro 4 20 let star? ali kakšna druga specifikacija? mal čutim favšije spet, ker si bo malo lažje privoščit spedenan 3 leta star A6 kot leto poprej samo to čutim tle.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Gldam tv dnevnik in sem 2x prevrtel nazaj, če sem prav slišal. Očitno sem:
zveza potrošnikov poziva proti sprejetju zakona, ker bo povzročil proračunski izpad 16M.
To je približno tako, kot da bi Erjavec nasprotoval dvigu pokojnin.
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Gldam tv dnevnik in sem 2x prevrtel nazaj, če sem prav slišal. Očitno sem:
zveza potrošnikov poziva proti sprejetju zakona, ker bo povzročil proračunski izpad 16M.
To je približno tako, kot da bi Erjavec nasprotoval dvigu pokojnin.
Meni se je tudi zaletelo, ko sem to slišal. Narobe svet.
Po moje bo neto učinek +, ker se bodo “luksuzna”vozila sedaj registrirala v Sloveniji in bo posledično DDV padel v blagajno, pa zavarovanje, itd.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kako plača več?
Danes je bilo v prispevku rečeno, da se bo Clio pocenil za 30-50 EUR.
Ali s čim se vozijo danes reveži?

A si ti prebral zgoraj, da bo sedaj Slovenija dejansko pokasirala DDV od teh ''luksuznih'' vozil, ki so se do sedaj vozila na tuje tablice in je Slovenija od njih dobila le davke na gorivo in morda na servis še. Zraven pa še zavarovanje, itd.

Aja, Imaš spomin zlate ribice, ker drugače bi se spomnil, da je državna sekretarka ob uvajanju te budalaštine prostodušno javno v TV kamere povedala, da niti ne računajo na ''luksuzne'' avte, ker jih je premalo, ampak da bo kar revež s Cliom ta prava svinja za pocuzat, ker jih je številčno več. Raja je pa onanirala na to, da bodo bogate svinje plačale več kot oni. No, na koncu je revež s Cliom plačal konkretno več, ker je bogata svinja avto registrirala zunaj, pa država še DDVja ni pobrala, kaj šele DMV.