Novi avti in neuradni servisi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Vedno več novih avtov nima več servisne knjige, pač pa se podatki shranjujejo v sam avto in kopirajo na ključ. Mnogi imajo tudi že poročanje v centralo, kjer se nalagajo v bazo in so podatki stranki dosegljivi preko spleta. Kako potem poteka servis na neuradnemu servisu? Sklepam, da nima možnosti vnašati/urejati podatke v avtu in na ključu, kaj šele nalaganje v bazo proizvajalca. Posledično nimaš možnosti dokazovati opravljenih servisov razen po fakturah, kar ni najbolj siguren podatek.

Kdo pozna te stvari kako potekajo?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Neuradni servis bo pač delal tako kot do zdaj, nekam bo dal štempel ali prilepil listek ali samo tebi dal račun. Če daš nepooblaščencu dostop do elektronske servisne si naredu popolnoma enako kot, če nimaš elektronske servisne in daješ štemple v servisno knjižico.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vedno več novih avtov nima več servisne knjige, pač pa se podatki shranjujejo v sam avto in kopirajo na ključ. Mnogi imajo tudi že poročanje v centralo, kjer se nalagajo v bazo in so podatki stranki dosegljivi preko spleta. Kako potem poteka servis na neuradnemu servisu? Sklepam, da nima možnosti vnašati/urejati podatke v avtu in na ključu, kaj šele nalaganje v bazo proizvajalca. Posledično nimaš možnosti dokazovati opravljenih servisov razen po fakturah, kar ni najbolj siguren podatek.

Kdo pozna te stvari kako potekajo?
Hja, če ti neuradni ne izda računa, potem imaš res problem.
Če ti pa izda račun, pa je vse, kar je potrebno to, da nisi bedak in ga vržeš v prvo kanto.
Pa ko piše račun, mu še povej, naj v opombo zapiše VIN številko vozila in št. prevoženih kilometrov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Tudi po mojih izkušnjah "najbolj komplicirajo" oz. pazijo na vsak evro bolj premožni ljudje, ki so verjetno med drugim tudi zaradi tega bolj premožni. Medtem ko pa pri veliko bolj revnih ljudeh zelo hitro vidiš, da so v takem stanju zato, ker enostavno ne znajo (dobro) upravljati z denarjem in trošijo na polno marsikje, kjer to dejansko nebi bilo potrebno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
glih zato sem vprašal, ker za bmw je po moje za plačat ohohooo , da lahko upravljaš z njihovo elektronsko servisno, saj le malokateri popoldanec ima to opcijo pri nas.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Za Audi tudi to velja? Torej da ti lahko ne-pooblaščenec vpiše servis v Audijevo bazo. Prvič slišim in močnp dvomim da bi koga drugega (sploh gratis) spustili zraven razen posvečenih posrancev.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
glih zato sem vprašal, ker za bmw je po moje za plačat ohohooo , da lahko upravljaš z njihovo elektronsko servisno, saj le malokateri popoldanec ima to opcijo pri nas.

BMW ima vpis v elektronsko servisno knjigo brezplačen. Je pa potrebno plačat vpis (in imeti ustrezno opremo) v iDrive. Slednje pravzaprav niti ni tako pomembno, ker podatke v iDrivu lahko spreminja vsak "lolek", podatke v elektronski servisni knjigi pa seveda ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Upam pa da proizvajalec konkretno preveri komu zaupa dostop do servisne knjige in so dogovorjene tudi sankcije v primeru krsitev. (Odvzem dostopa, brisanje dvomljivih vpisov, kazen)
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Vojnik

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Servisne mreze ki garantirajo servisiranja ekvivalentno uradnim (npr Euroservice, Maxx itd) imajo te zadeve urejene? Zanimivo s strani propagande ki jo izvajajo.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Servisne mreze ki garantirajo servisiranja ekvivalentno uradnim (npr Euroservice, Maxx itd) imajo te zadeve urejene? Zanimivo s strani propagande ki jo izvajajo.

Tudi ce imajo to urejeno, ti v tem primeru podaljsano jamstvo ne velja. Velja torej garancija (2 leti), ce je vozilo ustrezno servisirano (prvic slisim, da bi lahko kdo vpisal seevis v digitalno servisni knjigo razen pooblascenega seeviserja), kar je vec od tega - torej jamstvo, pa ne.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Zdaj je moderno, da ti ob nakupu novega avta dajo jamstvo za 5 let in neomejeno število km. Potem pa servisiraj pri neuradnih serviserjih če si upaš.
Za garancijo je vseeno kje servisiraš (hura za Evropo) za jamstvo pa obvezno uradni servis(hura za luknje v zakonu).....
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Zdaj je moderno, da ti ob nakupu novega avta dajo jamstvo za 5 let in neomejeno število km. Potem pa servisiraj pri neuradnih serviserjih če si upaš.
Za garancijo je vseeno kje servisiraš (hura za Evropo) za jamstvo pa obvezno uradni servis(hura za luknje v zakonu).....

Lepo si napisal. DAJO ti jamstvo. Torej dobis nekaj, kar ti po zakonu ne priprada. Na koncu se pa lahko sam odlocis, ali bos jamstvo imel ali ne. Podarjenega namrec ne rabis/ne mores imeti, ce avto servisiras drugje.